Karadeniz Pet

petshopcuların allah belasını versin

• Konbuyu başlatan mubisler11
  • Başlangıç tarihi
M

mubisler11

Guest
2 tane mubiş aldım 1 kabızdı müdahelere rağmen kurtulamadı Öteki de ishal den parazitten yeni kurtulmaya başladı çok Üzgünüm ya çok sinirlendim hasta kuşlari para kazanmak pahasına satıyorlar artık bir iğne bile almam onlardan Sizlerden ricam elinizden geldiği kadar uzak durun hepsini aynı olur ya

Hepsi mi aynı olur demişsiniz cevap vereyim hepsi aynı olmaz.. Başlığınızı da hiç mi hiç beğenmedim petshopcu değilim fakat hoş değil.. Ricamız muhabbet kuşu almadan önce nelere dikkat edilmesi konusunda sorular sorulması..

Üreticilerden alman çok daha sağlıklı olur. Ben bulunduğum yerde bi üreticiye gittim. Seç beğen dedi. Yavrusuz olan yeni çifte attıklarından en çok beğendiğimi aldım. Sapasağlam kuş. Maaşallahı var.

Pozitif bakacak olursak en azından tecrübe kazanmışsın. Bir dahakine daha bilinçli olursun. Geçmiş olsun.

bencede hepsi aynı değil hatta benim hasta kuşumu benden aldı sağlıklı kuş bile verdi bana gerçi ben yeni kuşu parasıyla aldım ama benim hasta kuşa baktı ilgilendi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Onlar zaten hastalıktan bir önceki evredeki kuşlari satıyor benim yorumum bu çok iyi anlamadıkca bilmiyorsun bende okadar profosyonel değilim başlığa geline Özür dilerim Biraz sert ve kaba olmuş olabilir inanın maddiyata değilim mubişlere yazıkya oda bir can taşıyor canım yanıyor suan

Geçmiş olsun. Elbette her petshop sahibi aynı değildir. Bela okumak bize yakışmaz. Allah görür bunları sen içini rahat tut.

Petshopda genelleme olmaz ama ne yazıkki çoğunluğu öyle sattıkları kuşların pek çoğu işe yaramıyor..hep ticari yönden baktıkları için olaylara asla o gibi olanlarda merhamet hisleri bile kalmamış..

vallahi ben de bunca yıllık hayvan bakma tecrübeme göre genelliyorum hepsi üçkağıtçı dalavereci ticaet uğruna hayvanları mal gibi görüp eziyetten kaçınmayan kazıkçı! hiç bitane iyisine rastlamadım...

% 95 i boyledir petshopcularin.petshoplardan aldigin kus tamamen sans isi.cunku surekli ele aliyolar kuslar zaten orda ürkek oluyo.

Ben akvaryumlar çok ugrastigim için petshoplarla çok hasirnesir olurdum. Bigün babamin kafasına nerden estiyse muhabbet kuşu alalim dedi. Her zaman gittiğim bi abi vardi ufak ve sicak bi dükkan. İlk kuşumu oradan almistim. Belki de petshoplarda hordugum en sagliki kuşlar onlardi. Genelleme yapmak doğru olmaz tabi ama geneli para uğruna hem hobicinin düşüncelerini hiçe sayiyo hem de hayvanların sagligini

Ben de kucuklugumden beri evde beslenebilecek her hayvani besledim ve son 7 yildir falan da butun hayvanlarimin ihtiyaclarini her seyi ayni petshoptan aldim nazim gececek kadar taniyoduk yani birbirimizi. Yazin ilk kusumu da ordan aliyim dedim nasil olsa guvenilir diye dusundum ama bana 30 tl edecek 4 aylik kusu 90 tlye 40 gunluk yavru diye satinca kapisinin onunden bile gecmedim bir daha. Sagolsun burdaki uretici uyelerimizden biri kendi yavrusuyla degistirdi. Su an besledigim kusumu milyarlara degismem ama o zaman o petshopcu beni kaziklamasaydi 90tlye cok daha guzel bi kus alabilirdim diyorum. Genelleme yapmak dogru olmaz, bela okumak da ayni sekilde ama 7-8 yilin hatri hice sayilip insanlari kandirabiliyorlarsa ben hicbi petshopa guvenmem bu saatten sonra.

allahtan sıvasta fazla degıl kotu petshopcu cok az adamlar herseylerını verıyorlar her hafta bır kez mama yapıyorlar felan cok az bulurusn burda kotu ortam

Bir petshop a gidersin dersinki muhabbet kuşu alacagım yine siz kuşlardan anlamasanız dahi yanınızda varsa bilen birini götürünüz. Cünkü petshoplar hastalıklı , yaşlı veyahutta işe yaramayan kusları koyar bir kafese kalabalıkta hastalıklı sağlıklı kuslar iç içe yaşarlar . Onlar için kazanc önemlidir her zaman üreyen kusları ise onlara kazanc saglayan kuslar ise ayrı bir kafestedir hep satmazlar ya da fazla fiyat koyarlar .

Petshop a gittiğiniz zaman kuscunun tavsiyesine göre kus almayın ne olursa olsun her petshopcu için gecerli değil bu aralarında iyi niyetlileride var ama sunu unutmayalım onlar sadece gelecek paraya bakar :) Sen aldıktan sonra onu ilgilendirmez yani kısacası ona göre tercih yapın veya bilen biriyle gidin petshop a kuslardan anlayan biriyle.

bende perşembe günü kuşumu aldım 3. günü uçuyor fakat elime hiç gelmiyor :(

15 tlye yavru kus alırlar 40 tlye satarlar bide ağlar dururlar para yok die satarken ballandıra ballandira satarlar yerli kuşu jumbo diye walla kardeşler bırak petsopu ben daha dürüst üretici bile tanimadim genelleme yapmak istemem ama boyle

Geri