Karadeniz Pet

Petshopta satılan kuşlar kısır mı?

Süleyman Kara

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar. Şimdiye kadar 5 muhabbet kuşum oldu. İkisini arkadaşlarıma verdim, ikisi öldü, şu an 2 aylık kadar bir erkek kuşum var.
Şimdiye kadar pek çiftleştirme düşüncem olmamıştı. Ama yeni yavruyu alınca sevimliliği ve sevgiye muhtaçlığı çok hoşuma gitti. Belki ben de eş alırım zamanı gelince. Ne zaman almam gerekiyor, o ayrı konu tabi.

Benim merak ettiğim, bir arkadaşımın bu konudaki sözü. Petshoplar kendilerinden başka üretici olmasın diye kuşları kısırlaştırabiliyor demişti arkadaş. Bunun doğruluk payı var mıdır? Varsa erkek mi dişi kuş mu kısırlaştırılıyor ve nasıl yapılıyor bu? Ben eş aldığımda kısırlık gibi bir durum olduğunu anlayabilir miyim?

Petshoplar paraya ve emege kiyipta kısırlastirmakla uğraşmazlar, sanmıyorum. Petshoplar sağlıksız bakımsız ithal kuşlar kuşlar sattiklari için yavru almada zorlaniliyor ondan böyle bir söylenti çıkmış ama artık birçok petshop yerli üreticilerden aldığı kuşları da satıyor ithallerden biraz daha pahalıya, alınacaksa petshopa yerli kuş almak istediğinizi belirtirsiniz yada birsuru üretici petshop var onlardan alışveriş yapılabilir en iyisi direk uretimhaneden almak

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kısır kuş bakıldığında anlaşılmaz malesef. Dükkan sahiplerinin bu iş için zaman ve para ayıracağını sanmıyorum. Onlar kuşlara sağlıklı şekilde bakmayarak,vitamin vermeyerek,kaliteli yem kullanmayarak para kazandıklarını sanırlar genelde.

Geri