Karadeniz Pet

petshoptan acıyıp hasta kuşları aldım yardım lütfen

alperkuyumcu

Meraklı Üye
slm arkadaşlar bu gün vitamin almaya gittiğim petshaopta 2tane ağır ishahli kuş gördüm ve halerine acıyıp satın aldım belki yaşata bilirim diye sularına az miktarda bebe aspirini kattım ishal ilacı ağızlarından verdim sade kanarya yemi haşlanmış patatesverdim başka önerisi olan varmı acaba?/q94253.jpg[/img][/url] mavi kuşun tek gözünun etrafında kızarıklık var birde o kızarıklık nedir?

Son düzenleme:
slm arkadaşlar bu gün vitamin almaya gittiğim petshaopta 2tane ağır ishahli kuş gördüm ve halerine acıyıp satın aldım belki yaşata bilirim diye sularına az miktarda bebe aspirini kattım ishal ilacı ağızlarından verdim sade kanarya yemi haşlanmış patatesverdim başka önerisi olan varmı acaba?/q94253.jpg[/img][/url] mavi kuşun tek gözünun etrafında kızarıklık var birde o kızarıklık nedir?

öncelikle cok iyi bir sey yapmışşınız ben cesaret edemezdim yasamazlarsa cok üzülürüm cunku. bende forumdan tavsiye almıstım suyuna kahve koy işe yarıyo.

MALESEF sadece ishal yok mavi olan kuşunuzun göz çevresinde mantarda oluşmuş fakat yakın çekim olmadığı için tüy dökülmüşde olabilir ona siz karar verebilirsiniz eğer mantarsa ; (troysd )mantar kremini kullanmanızı tavsiye ederim. ayrıca diğer sarı kşunuzuda ayırmalısınız mantarın bulaşmaması için...

Kuşlarınızın ayak gaga ve göz cevrelerini kontrol edin, mantar varsa bu bölgelere mantar kremi 5-6 gün boyunca sabah aksam uygulanması gerekiyor.. kuşlarda mantara baglı ic parazitte olusmus olabilir, ic parazit ile de mücadele vermeniz gerekmekte. İyi forumlar..

dostum öncelikle sizi tebrik ederim sizin gibi insanlar bu memlekete lazım o iki kusu ayrı kafeslerde tutarsanız basarı sansınız artar kuslara ne kadar ödeme yaptınız vitaform varsa evinizde ishali keser mantar içinde ilaç kullanmalısınız

birde ayak ve gagasının resmini atayım tüydökmüş gibi duruyor gaga ve ayaklar normal ama üstatlar daha iyi bilir inşallah kurtarırız yavrucakları

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:39 -->-> Daha önceki mesaj 14:36 --

dostum öncelikle sizi tebrik ederim sizin gibi insanlar bu memlekete lazım o iki kusu ayrı kafeslerde tutarsanız basarı sansınız artar kuslara ne kadar ödeme yaptınız vitaform varsa evinizde ishali keser mantar içinde ilaç kullanmalısınız
vita forum ancak yarın alıcam mantar ilacıyla beraber 50 tl verdim kuşlara herif bi kuruş indirim yapmadı ama önemli olan para değil yavrucakların kurtulması

çok garip insanlar olabiliyor kus satanlar eminönünde mesala o kadar cok hasta kus varki adam onu bilmeyene uyuyo diye satıyor bende bikere sultan papaganı görmüştüm zavallıcık kıvranıyordu ölmek üzereydi adam kus dinleniyor demişti bana insalah kurtarsınız dostum kusları ama bence ayır kafesleri ufakta olsa bi kafes uydurmaya cals

Son düzenleme:
Dostum bu kuslarda çiçek olabılır her göz çevresi tüy dökülen yara olan mantar degıl

inşallah kurtulurlar eve getirenim 8 saat kadar oldu ilk geldiğinden sanki biraz daha iyi gözüküyorlar vitamin takviyeside yapmaya başladım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:39 -->-> Daha önceki mesaj 16:35 --

çok garip insanlar olabiliyor kus satanlar eminönünde mesala o kadar cok hasta kus varki adam onu bilmeyene uyuyo diye satıyor bende bikere sultan papaganı görmüştüm zavallıcık kıvranıyordu ölmek üzereydi adam kus dinleniyor demişti bana insalah kurtarsınız dostum kusları ama bence ayır kafesleri ufakta olsa bi kafes uydurmaya cals
adamlar ticaretinde ama petshopların en büyük sorunu bizim bir çifti koyduğumuz kafes kadar kafese 20 25 kuş koyuyorlar ondan sonra hastalık kacınılmaz kuşları aldığım petshopta tahminen büyüklüğü 60x40 olan kafese 50 60 kuş koymuşlar en az 25 30 tanesi hasta yazık hayvanlara

Arkadaşlara katılmakla beraber bir iki ekleme yapayım. Sularına pirinç unu katın. Ayrıca civanperçemi, karahindiba, kuşburnui ekinezya ve kekik alın aktardan hepsini çay yapıp suluklarına koyun. İç sistemlerini kuvvetlendirir. Vitaformu da alın mutlaka. Bol bol güneşte tutun. Yemeseler bile kafeslerine elma, muz gibi meyveler sıkıştırın belki bir iki ısırık alırlar. Birde çiçekçilerden aleovera bitkisi bulursanız kuşlara çok faydalı. YEşilliği de severler. Bir iki ısırık almaları bile onların yararına olacaktır.

Geçmiş olsun. Fedakarlığın çok büyüğünü yapmışsın [MENTION=9682]alperkuyumcu[/MENTION].
Zaten ishal için yapılabilecek şeyleri yapmışsın ama kuşlarda arkadaşların da dadiği gibi başka problemler de var. İnşallah düzelirler, çıkmadık candan ümit kesilmez. İyi bir bakım sağlarsan ki ben inanıyorum bu yavrucakları alıp eve getiren bunu yapar inşallah kendilerine geleceklerdir.

ishal olan varsa ona yeşillik vermenizi önermem.Tebrik ederim sizi..petshoplar bence özellikle dikkat etmeli iyi bakmalı hayvanlara... ama para hırsı işte.

bu hayvanların insanlardan çektiği nedir.onlarmı cennetlik bizmi anlamadım.

Geçmiş olsun. Fedakarlığın çok büyüğünü yapmışsın [MENTION=9682]alperkuyumcu[/MENTION].
Zaten ishal için yapılabilecek şeyleri yapmışsın ama kuşlarda arkadaşların da dadiği gibi başka problemler de var. İnşallah düzelirler, çıkmadık candan ümit kesilmez. İyi bir bakım sağlarsan ki ben inanıyorum bu yavrucakları alıp eve getiren bunu yapar inşallah kendilerine geleceklerdir.

inşallah iyleşirler elimden gelen en iyi şekilde bakmaya çalışıyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:45 -->-> Daha önceki mesaj 19:43 --

ishal olan varsa ona yeşillik vermenizi önermem.Tebrik ederim sizi..petshoplar bence özellikle dikkat etmeli iyi bakmalı hayvanlara... ama para hırsı işte.
evet biraz daha satıkları hayvanları önemseseler hem hayvanlar icin hemde kendileri içn daha iyi olur aslında benim kızdığım şey petshopçu ben alırken hala kuşların hasta olmadığını idda ediyordu:mad:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:39 -->-> Daha önceki mesaj 19:45 --

birseydaha sorayım üstatlar kuruma olma olasılığı varmı bu kuşların

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:43 -->-> Daha önceki mesaj 22:39 --

yeşil olan öldü ama mavi düne göre çok çok iyi baya toprladı kendini birde sarı kuştan kaynaklanan çok pis bir koku vardı o kayboldu o koku hastalığındanmı kaynaklanıyordu acaba belki başka kuşlarada teşhis hakkında yardımcı olur

Arkadaşlara katılmakla beraber bir iki ekleme yapayım. Sularına pirinç unu katın. Ayrıca civanperçemi, karahindiba, kuşburnui ekinezya ve kekik alın aktardan hepsini çay yapıp suluklarına koyun. İç sistemlerini kuvvetlendirir. Vitaformu da alın mutlaka. Bol bol güneşte tutun. Yemeseler bile kafeslerine elma, muz gibi meyveler sıkıştırın belki bir iki ısırık alırlar. Birde çiçekçilerden aleovera bitkisi bulursanız kuşlara çok faydalı. YEşilliği de severler. Bir iki ısırık almaları bile onların yararına olacaktır.

aleoverayı nasıl vermeli

aleoverayı nasıl vermeli

Direk saksıyla verin. Yerler onlar. Ben yuvarlak papağan yemliklerinin içine koyuyorum saksıyı tüneklerinin yanına. Aşağıya koyunca görüş alanlarına girmediği için unutuyorlar.

Direk saksıyla verin. Yerler onlar. Ben yuvarlak papağan yemliklerinin içine koyuyorum saksıyı tüneklerinin yanına. Aşağıya koyunca görüş alanlarına girmediği için unutuyorlar.

ilginçmiş denemek lazım eve gidince :)

kuşlar nasıl oldular düzelme var mı ?

Son düzenleme:
Geri