Karadeniz Pet

petshoptan kus ?

tolga arslan

Meraklı Üye
Bu gün dersaneden cikinca yol üstündeki petshopa ugrayim dedim. Yeni muhabbet kuslari gelmiş salmada duruyorlardı. Gözüme bi kus carpti hemen. Sari kafa, göğsü mor, kanatları sari yeşil parcali bi kuştu erkekti. Henüz 1,5 2 aylik felandi kafasındaki çizgiler duruyordu. Kus çok hoşuma gitti sagligi da iyi gibiydi. Zaten su aralar eğitmek için bi kus ariyodum. Hiçbir yerde görmemiştim boyle bi kuşu çok güzeldi renkleri. Fiyatini sormadim. Almaya niyetim var ama petshoptan kus almaya karsiyim ama öyle bi kusuda hiçbir yerde görmedim ve bulamam bence. Sizce ne yapayim almalimiyim ? Kaç lira eder öyle bi kus ?

Valla begendiysen sagliklida gorunuyorsa bence almalisin en azndan kusu o rezil hayattan kurtarmis olursun

Taş çatlasa 25 - 30 tl der.

Muhabbet kuşları hastalıkları saklayabilir onun için kuş sağlıklı görünüyor olabilir birde yanındaki kuşlara bakın onlarda bir sorun yoksa alabilirsiniz rengini merak ettim alırsanız fotosunu atmayı unutmayın :)

onuda düşünüyorum bi yandan :) babamgil sicak bakmiyolar ama uyduracagim yalanida buldum herşey tamam. Ama bi karar veremedim iste. Fiyat olarak kaç lira eder. Kus yerliydi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:27 -->-> Daha önceki mesaj 22:26 --

İnternete baktim rengine ama bulamadim. Perşembe gidicem oradaysa alicam. Alirsam konu acarim. Kafesteki bazi kuşlar kabarikti. Ama diğerleri çok hareketliydi.

Yavru dediniz 25-30 ancak eder :)

Kuşu beğendiğimi belli edersem o fiyat 40 a cikar eminim. Hayirlisi en fazla 35 veririm herhalde allahtan hazirda kafes var.

alma kardeşim eğer eğiticeksen alım satım bölümündeki arkadaşlardan yerli üretim al uzun ömürlü olur. Cok beğendiysen 30 dan fazla verme

Kuşu beğendiğimi belli edersem o fiyat 40 a cikar eminim. Hayirlisi en fazla 35 veririm herhalde allahtan hazirda kafes var.
Ulustaki hale git yavru kuşlar 20 tl üstelik ganimet gibi bırak petshop bu felan hep yerli ufacık kuşları satıyorlar 40 50 ye

hocam ben aldım petshopdan yavru kuş dediler biraz araştırdık 1 yaşında çıktı bence yerli üreticilerede bi göz atın yok ben baktım bulamadım diyorsan al bence

Alt katta az ileride bi kuşçu var abi orayi diyorsun herhalde solda ? Bakalim abi rengini çok beğendim yoksa petshoptan kus almam. Bu kus isini cumartesiye salliyim en iyisi hafta içi hale gidip bi bakiyim kuşlara begenmezsem buna bakarim tekrar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:43 -->-> Daha önceki mesaj 22:42 --

Yok kus hakkında saticiyla hic bisey konusmadin hepsi kendi gözlemlerim.

Geri