petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

plastik folluk çarpık bacak oluşumunu nasıl önlüyor?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve cnkrc tarafından 28 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. cnkrc
    Gizli

cnkrc Guest

herkese merhaba,
    bugün üçüncü yavru da yumurtadan çıktı, üçü daha yolda..
    çarpık bacak sorunu dikkatimi çekti, çoğu kişi plastik folluk önermiş..
    sadece mantığını kavrama amaçlı sormak istedim, plastik folluk çarpık bacak oluşumunu nasıl önlüyor acaba?

2. Halil50
    Gizli

Halil50 Guest

Benim Plastik FOlluk Var Birde Düz Kafesler Var Kardesım . Normal Kafesde yavrularımda carpık bacaklı oldu 1 2 si Yuvalıga pilastik koymamıstım . ama plastik follukta hiç başıma gelmedi . plastik follugun amacı ortasının Yuvarlak Olması Yumurtaların Dagılmaması Ve Yavruların Bacaklarının Dısarı Cıkmaması anladınmı :D

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Çarpık bacak, annenin yavrularını altına toplayıp üzerlerine düzgün yatamamasından kaynaklanıyor. Plastik follukta yavrular oyukta kalacakları için anne düzgün yatar üzerlerine ve sıkıntı çıkmaz.

4. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    plastık follukda da olur carpık bacak folluklarının ıcının tırtıklı olması gereklı bence

5. cnkrc
    Gizli

cnkrc Guest

6. murat eray

murat eray New Member

Beğenileri:
    0
    Ortası oyuk yuva olsun talaş at içine az bişey talaşta bacak kayıp ayrılmıyor

7. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Bende ahsaptan pvc folluga döndüm

8. bjk70

bjk70 Member

Beğenileri:
    0
    bende plastik folluk kullanıyorum bende çarpık bacak bir yavrum var follukların içinin mutlaka tırtıklı olması lazım

9. Cüneyt Tanju Koçbil

Beğenileri:
    0
    Bende de 2 adet çarpık bacak yavru var. Dişi plastik folluğun dışına yumurtlamıştı. Pvc yuvalık olduğu için sanırım yavruların ayakları kaydı ve bacakları kanatları gibi tamamen açık oldu. Plastik folluk şart bence.

Sayfayı Paylaş