petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Plastik Folluk Kullanımı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Dante tarafından 11 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. Dante

Dante Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar, ben çift yapmaya çalıştığım kuşlarım için yeni yuva aldım. Biraz iri cins oldukları için, folluklu büyük bir yuva aldım. Ama kafama takıldı, folluklu yuva kullanımıyla ilgili bir kaç sorum var. Şimdi ben bu yuvayı direk taktım ve platik folluğun içini hamster talaşıyla doldurdum. Talaşa gerek var mıydı?

Bir de ben kuş yumurtalara yatarken, bir de yavrular çıktıktan sonra hangi sıkılıkta ve nasıl temizleyebilirim?

Yardımcı olursanız çok sevinirim :)

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    2 çimdik talaş yeterli doldurmaya gerek yok. :)
    Yavrular çıkınca 5 günde bir temizleyebilirsin.

3. Dante

Dante Member

Beğenileri:
    0
    Çok teşekkürler, senin önerdiğin yuvayı aldım abi :) ama bayağı kaplamışım altıını talaşla, boşaltayım bari biraz :)

4. Emre Özcan

Beğenileri:
    9
    hocam hangi yuvalığı banada söylermisiniz almayı düşünüyorumda karar veremdim

5. Dante

Dante Member

Beğenileri:
    0
    Özel mesaj attım hocam

6. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Hayırlı olsun az bir miktar talaş yeterlidir bir de yedek folluk alırsanız temizliğiniz daha kolay olur

Sayfayı Paylaş