Karadeniz Pet

Plastik folluk seçimi yardım ?

onder

Meraklı Üye
merhaba arkadaşlar,
kaliteli ve sağlık olduğunu (forumdaki konulardan takip ettiğim kadarıyla) okuduğum çam yuvalık aldım.
içerisine plastik folluk koyucam ancak onlarda standart boyutlarda benim aldığım yuvalık iç ölçüleri 16*14,5 yükseklik 21 cm
13*13 ebatlı var sizce uygun mudur yoksa yuvalığı mı değiştireyim ? uygun folluk bulabilir miyim baktım netten bulamadım.
teşekkürler. kuşların-plastik folluğun ve yuvalığın fotolarını ekliyorum.
243825436_tn50_0.jpg
P_20160817_082409.jpg
P_20161012_143314_p.jpg

Büyük boy çam yuvalıklar satılıyor plastik folluk ona tam oluyor bu küçük gördüğüm kadarıyla küçük plastik folluğa hiç rastlamadım

Büyük boy çam yuvalıklar satılıyor plastik folluk ona tam oluyor bu küçük gördüğüm kadarıyla küçük plastik folluğa hiç rastlamadım
fotosunu attığım plastik folluk var 13*13 ebatlarında benım yuvalık 16*14,5
eğer 13*13 folluk koyarsam alanı biraz daha küçültmüş olucam. alırken standarttır diye düşündüm ama değilmiş.

Yerli kuşlar için 13*13 gayet iyi daraltmış sayılmazsınız bence sorun olmaz

Yerli kuşlar için 13*13 gayet iyi daraltmış sayılmazsınız bence sorun olmaz
benim kuşlarım biraz iri :) yerli olduklarını sanmıyorum muhtemelen ya çek yada yerli çek kırması bişey. o yüzden tereddüt ettim aslında

Şimdi folluğa bakıyoö büyük görünüyor yuvalığa bakıyom küçük görünüyor ya resimden göz yanılması oluyor anlam veremedim evde metrede yok 13 cm iyimi olur bende teredütte kaldım :)

Geri