petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

plastik yuvalık

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Necdet ESEN tarafından 2 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. Necdet ESEN

Beğenileri:
    12
    arkadaşlar normal kafeslere tahta değil de plastik yuvalık kullananlar memnun mudur?

Tecrübelerinizi bizimle paylaşabilir misiniz?

2. Savaş CAN

Savaş CAN Member

Beğenileri:
    4
    Tahta yuvalık kullanıyorum Hem kuş içgüdesel olarak tabanın zaminini falan kemirdiği için yuvasını kendisi dizayn edebiliyor ama forumda hagen'in plastik yuvalığını arayanını çok gördüm 30 TL civarı bişey zannedersem Ama ben hiç kullanmadım sadece kuşların Tahta yuvalıkta yapabileceği Plastikte yapamayacağı birşeyi söylemek istedim yanlış yönlendirme olmasn sonra :)

3. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    yuva alacaksan plastik folluklu al, naturbirdde büyük boy plastik folluklu olanları tavsiye ederim, temizliği kolay, oval oyuk kısmı ahşap yuvalara daha daha kullanışlı, yavru yumurtadan çıkınca talaş eklersin....

4. Rıfat Bor

Rıfat Bor New Member

Beğenileri:
    0
    koku ve temizlik açısından plastik iyi, doğallık olarak ahşap iyi ama plastikte de doğal ortamını oluşturması için kafes içine kağıt parçaları koyarsan kuş kendi yuvaya taşıyormuş. kendim deneyimlemedim ama okuduğum kadarıyla öyle.ben de 2 türden de var ama henüz takmadım çiftleşmedikleri için

5. Savaş CAN

Savaş CAN Member

Beğenileri:
    4
    Hocam yanlışım kusurum varsa affola ama Bazen kuşlar yuva hazırlığı bittikten sonrada çiftleşebiliyorlar bana kalırsa siz yuvalığı takın derim

6. Rıfat Bor

Rıfat Bor New Member

Beğenileri:
    0
    dişi dünden beri kabarık durmaya başladı .yuvayı 1-2 güne takmayı düşünüyorum. tüy dökümünde aslında ondan mı diye düşünüyorum

7. Necdet ESEN

Beğenileri:
    12
    Sen kullanıyor musun kaan bu markayı

8. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Eskiden naturbird (erol bey) büyük plastik folluk üretmiyordu. Ben cengiz basut (best kafes) ten almıştım plastik follukları, yuvayı ise marangozda kestirdiğim 5 ve 8 mm mdf ile kendim yaptım ama biraz ağır oldu. Büyük plastik follukların tabanında tırtıklı kısımlar bulunduğu için eski küçük plastik folluklara göre yavruların çarpık bacak olma olasılığı daha düşük. Erol beyin ürettiği ve dış kısmıda pvc olan yuvalar bakteri barındırmadığı için ve makinede yıkanabildiği için daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum ama fiyat olarak pahalı derseniz seba kafes ile görüşüp hem yuva hemde büyük plastik folluğu 10-15 liraya alabilirsiniz, seba kafesin ürettiği yuvaların dış kısmı kontrplaktan yapılmış olması lazım ve mdf ye göre çok çok hafif oluyor...

#8 Kaan KARAN, 4 Eylül 2015
    Son düzenleme: 4 Eylül 2015
  9. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Yuvalık çok önemli değil. Plastik folluk kullanmak temizlik açısından daha iyi.

10. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    274
    Yavruların yumurtada ve yumurtadan çıktıktan sonra ki temizliği plastik follukta hiç zahmetsiz ve dişiyi en az rahatsız edecek şekilde yapılabiliyor. Bu yüzden plastik folluk daha kullanışlıdır.

11. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Plastik temizlik açısından iyidir,bir de yedek al daha kolay işini halledersin

Sayfayı Paylaş