Karadeniz Pet

polis olmak slm

yusufkral

Onursal Üye
slm anadolu lisesinden alahın izniyle mezun olacam her dönem genellikle tşk yle geciyorum size bir sorum olacak bilenler lütfen cevaplasın ben liseyi bitirip nasıl polis ola bilirim bilen varmı aranızda yardımcı olun
boy kilo uygun 2 sene kıck box ada gititim

Ygs sınavın a girdikten sonra pmyo icin taban puan var o puanı alıp başvuru yapıyorsun pmyo a daha sonra mülakat a gigidiyorsun mülakattan geçince pmyo sınavına giriyorsun 2 sene okuduktan sonra polis olunuyor google dan daha ayrıntılı arastirabilirsin

[MENTION=13142]emre224[/MENTION] mülakatta ne yapıyorlar soru olarak nasıl

Bu sene 15. dönem olarak son alımını yapacak Polis Meslek Yüksek Okulları daha sonra hepsi Polis Eğitim Merkezine çevrilerek 4 yıl üniversite mezunları arasından alım yapılacak. 13.Dönem PMYO öğrencisiyim.

[MENTION=1531]Volkan ALÇİN[/MENTION] volkan o mulakatamı mıdır nedir o nda ne soruyorlar sorumu yoksa spor olarakmı

veteriner fakültesinin bitirip polis ola bilirmiyim o zaman

[MENTION=13142]emre224[/MENTION] mülakatta ne yapıyorlar soru olarak nasıl

spor mülakatı ve sözlü mülakat oluyor.sporda belli bir sürede yapman gereken egzersizler felan var onları yapıyosun.sözlüde de bi kaç bişey soruyorlar.kekelemeden titremeden sordukları sorulara net cevaplar vermeni istiyolar. arkadaşın dediği gibi son alımlar olacak ondan sonra pomeme dönecekler.4 yıllık üniversite mezunlarından alınacak sadece. forum.memurlar.net sitesinden araştırıp daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsin.ALLAH muvaffak etsin.

[MENTION=1531]Volkan ALÇİN[/MENTION] peki lise 2 de sınavlara gire biliyormusun kardeşim varda lise 2 de o istese gire bilirmi

[MENTION=12637]halil kahraman[/MENTION] neden oyle diyorsunuz . hangi meslegi calışanına sorsam olma diyor genelde :) eniysi bir dilenciye gideyimde cırka arıyormu diye sorayım :)

inan burda yazsam 3 sayfa olur dışardan göründüğü gibi değil daha da kötüye gidiyor sürekli, yaşın daha gençmiş zaten. her zaman polis olma şansın var önce bi üniversite oku güzel bir iş bulamazsan ondan sonra polis olursun şu an herkez başka kurumlara geçmeye çalışıyor.

ben uyarımı yapayım da aklımda kalmasın

[MENTION=12637]halil kahraman[/MENTION] saolasın dedin gibi yaparım olmassa allahın izniyle bir ünüversite bitireyimde önce