Karadeniz Pet

popo kısmında ur var ACİL YARDIM LÜTFEN

Orçun Kaya

Yeni Üye
7 yasındaki erkek kuşumun popo kısımında şişlik var.2 adet veterinere goturdum lipoma dedi yani yağ bezesiymiş buyuyor gibi geliyor.Bana ur çıkmış gibi geldi.Kusun nesesi gayet iyi fakat korkuyorum kaybetmekten.En son çare veterinere gidip uyutmasını bile isteyebilirim.İleride diskilamasini engelleyebilir.çözüm ameliyat gibi duruyor.Ameliyat haricinde nasil.tedavi uygulayabilirim.kusura bakmayin telefondan girdim.

ESKISEHIRDE BANA YARDIMCI OLABILECEK KAPASITEYE SAHIP BIR INSAN ARIYORUM ACIL LÜTFEN (tecrubeli pet shop ya da veteriner) varsa iletisim bilgilerini istiyorum.

Son düzenleme:
ur olduğuna eminmisiniz yağlanma olmasın fotoğraf ekleme şansınız varsa ekleyin yardımcı olalım ..

bu tür kis ur yağlanma ameliyatla alınıcak şeyler lakin kuşlar bu tür operasyonları kaldıramayabilir ve enfeksyon kapıp ölmeleri muhteeldir.

Eğer yağlanma ise kurtulma şansı bi nebze daha yüksek . sadece darı verip haftada 2 gün limon ve elma sirkeli su ile besleyip günde en az 2 saat uçurucaksanız kuşunuzu . bu diyet 2-3 belki 4 ay sürebilir. Mama kesnlikle verilmemeli haftada gene en az 2-3 kere yeşillik verebilirsiniz.

gecmiş olsun.

Kuşunda büyük ihtimalle yağlanma var ur kolay kolay erkek kuşlarda gözükmez zaten . Dediğim diyeti uygulamanı tavsiye ederim.

http://www.muhabbetkusu.com.tr/hast...ontemleri/erkek-kusumun-poposu-sis-23204.html

Bir yil once konu acmistim ancak o zaman bu kadar sis degilmis yukaridaki fotolar bugun cekildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:51 -->-> Daha önceki mesaj 23:25 --

Ercan hocam elma sirkesi ve limonlu suyu karistirip veriyorum Allah razı olsun sizden.Şişlik küçülmeye başladı ve zayıflıyor kuş ne kadar sure devam edeyim ? Onceden de limonlu su ve elma.sirkesi ayri olarak verdim ama karıştırıp verince işe yaradı sanki.3 4 gun surekli vermek sakıncalı mı olur.Hayvan diskisini yaparken zorlanıyordu iyi gelmişse eğer çok guzel sevaba girdiniz :)

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Geri