Karadeniz Pet

Popo sorunu[emoji20]

Eddooss

Meraklı Üye
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 7 aylım bir erkek kuşum var ve bildim bileli ishal bana geldiğinde 2.5 3 aylıktı cok nadir normal kaka yaptığını gördüm hali tavrı cok normal hareketli ötüyor yem yiyor bir sorun göremiyorum ama hep sulu dışkı yapıyor gerek vıtamın gerek ıshal ilacı kullandım bir gün normal oluyor sonra yine aynı bide buna popo pisliği eklendi çok canım sıkkın bilenler nasıl temizlerim? Havalar da soguk yıkamak da istemiyorum napcagımı sasırdım popo tüyleri hep kuru kaka dolu ekte resimleri var şimdiden teşekkür.
c6aa300d7fc915feed1da84c1c60855b.jpg
a21e9db9d0527ce85129ae6071ebfe1b.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dışkısı ile alakalı var mı emin değilim fakat farklı bi konuya değinmek istiyorum.Kafesinizi mümkünse değiştirin.Silindir kafesler muhabbet kuşlarının yön duygusunu köreltir,kendilerini güvende hissetmezler.Muhabbetler için uygun değildir.Resimde kuşunuz da kafesten rahatsız gözüküyor.Stresten ishaldir belki de.Köşeli,kare ya da dikdörtgene yakın,yatay telli bi kafes alırsanız kuşunuz daha rahat eder.

Aa bunu ilk defa duydum çok ilginç tamam cok tesekkur ederim

Aa bunu ilk defa duydum çok ilginç tamam cok tesekkur ederim

Normal yemi alıp 1 hafta kadar aspur yani kanarya yemi verin bakalim duzelecek mi ? Benim de ayni sekilde ne yapsam sulu diskisini geciremedigim bi kuş vardı. Kuş yumurtladı. Ondan sonra diskisi normale döndü. Telaş etmemek kaydıyla tedbiri elden birakmamak gerek

Birde geniş kafes almaya özen gösterin

Zaten kafesi geniş hatta baya büyük napıcagımk bılemıyorum yemliğine haşlanmış patates koydum suyuna da sirke koydum umarm duzelır bıraz olsun

Hagen s01 markali kafese bir bakin
Maddi durumunuza uyarsa su ana kadar gördüğüm ve kullandigim en iyi kafes bu

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evde kuru maya var ise suluğuna hemen 3-4 pirinç tanesi büyüklüğünde ilave edip karıştırın. Hergün değiştirip 3 gün uygulayın. Umarım geçer. Reflor da olur. Onu yarısı kadar kullanın.
Kuşunuzun sadece alt bölgesini hergün yıkayıp kafesinde tabanını temizleyip ilk 3-4 dışkıyıda günlük kontrol edin.

Cok tesekkur ederm

Merhaba @Eddooss hanım;
arkadaşlarında belirttiği gibi yuvarlak kafesler papağanlar içindir muhabbet kuşlarımız için uygun değildir. Çoğu zaman enerjilerini kafes sebeplerinden dolayı atamadından ishal e sebep olabilir. Ayrıca kuşunuza şu ana kadar iç parazit ilacı kullandınız mı ?

Avıdıare kulkandm bıde avısol ama ıc parazıt ılacı kullanmadım ne onerırsınz

ben bu size önereceğim yöntemi koruma amaçlı kümesime getirdiğim her kuşa uyguluyorum, kimden nerden gelirse gelsin her yeni gelen kuşa uyguluyorum, kendi oranlarımı yazacam kullandığınız günlük suyun miktarına göre kendi oranlarınızı ayarlayın.
Eczanelerde bulabileceğiniz; Straks ve Andazol adlı 2 ilacı alın ücretleri fazla pahalı bir ilaç değildir. Geceden suluklarını ve yemliklerini alıyoruz. Sabah aç karna hazırladığımız sularla beraber yemliklerinide takabiliriz.
1lt suya her 2sindende 1ml olacak şekilde (1ml+1ml) karıştırıyoruz. kafes te 24 saat den fazla kalmamak kaydı ile 2 gün üst üste veriyoruz.
Ardından 1 gün normal su 2 Gün Vitamin 2 Gün Probiyotik veriyoruz. Elinizde probiyotik yok ise doğal yoğurtun suyu en kaliteli probiyotiktir suyuna 5de 1 oranında karıştırabiliriz. İlk uygulamadan 10 gün sonra tekrar bu uygulamayı yapıyoruz daha sonraki süreçlerde ayda 1 sefer yapmamız yeterli olacaktır.
Bu uygulama sırasında dışkıda gözle görülür şekilde değişim olacak; içindeki parazit, kılcak kurtlar vs... tarzı bakterileri dışkı ile beraber atacak o yüzden mutlaka günlük kafes temizliği yapılması lazım tedavi boyunca.
1 Ay sonra gözle görülecek kuşunuzda olan rahatlama duacı olacaksınız inş :)

Cok çok tesekkur ederim size kafeste dıskılarının arasında uzun ınce bsyler var megerse onlar kurtmuymus ben dıskısı sanıyordum:( bıde yemınden de kurt cıktı bıtane baska yem almaya fırsatım olmadı tuh ya

Cok çok tesekkur ederim size kafeste dıskılarının arasında uzun ınce bsyler var megerse onlar kurtmuymus ben dıskısı sanıyordum:( bıde yemınden de kurt cıktı bıtane baska yem almaya fırsatım olmadı tuh ya

dedim gibi detaylı bir kafes temizliği şart tedavi boyunca, gözle görmeden birşey diyemem resimde tespit etmek imkansız gözle bile uzun takip gerektiriyor önerdiğim yöntemi uygularsanız gözle görülür derecede etkisini göreceksiniz. ama kesinlik ile temizliğe sık sık dikkat edin aksi taktirde ağız yöntemi ile tekrar sindirecek dışarı attığımız bakterileri. yemide mutlak değiştirip taze bir yem almanızı tavsiye ederim kapalı paket olarak

Tamamdır cok tesekkur ederim ilginize uygulayacağım :)

Tamamdır cok tesekkur ederim ilginize uygulayacağım :)

rica ederim. gelişmelerden haberdar ederseniz sevinirim, aynı konu başlığından etiketleyebilirsiniz beni

Tabiki bilgilendiririm tekrar tesekkur ederm

Geri