Karadeniz Pet

POPODAKİ dışkı

• Konbuyu başlatan Fatih ÇETİNER
  • Başlangıç tarihi
F

Fatih ÇETİNER

Guest
arkadaşlar bugün dikkatimi çekti. yetişkin olan çift kuşlarımın artık hangisinin bilmiyorum dışkılarında biraz sulanma farkettim. ve dişinin popsunada dışkı yapışmış..erkek kızgın..suluklarına vitamin ekledim...kuşların hareketlerinde herhangi bir sorun gözlemedim..şimdi dişinin poposunu temizlemem gerekirmi yoksa kendi halledermi.
dışkıdaki sulanma da normalmi..,
Not : son günlerde erkeğin bir ayağını sürekli dişinin üzerine atıp çektiğini görüyorum...çiftleşme istekleri ile ilgili sorunlardan kaynaklanırmı yukarıdaki sorunlar...

Resim atma şansınız varsa

Suan atamicam...ama bi fikriniz varsa yardiminuzi bekliyorummmmm

Resmini gördükden sonra yorum yapmak daha iyi.

Eğer dışkı popoya yapışıyorsa çanlar çalmaya başlamıştır. Mutlaka poposundaki dışkıları temizleyin. Bakteri üretmesinler. Bu aralar mama veya yeşillik vermeyin. Dal-darı koyabilirsiniz ve kanarya yemi bulundurun kafeste. Dışkısını kontrol edin eğer sıvılık yoğun ise avidiare kullanmaya başlayın.

Eğer dışkı popoya yapışıyorsa çanlar çalmaya başlamıştır. Mutlaka poposundaki dışkıları temizleyin. Bakteri üretmesinler. Bu aralar mama veya yeşillik vermeyin. Dal-darı koyabilirsiniz ve kanarya yemi bulundurun kafeste. Dışkısını kontrol edin eğer sıvılık yoğun ise avidiare kullanmaya başlayın.

bugünde baktım dışkılarında sıvı var faakat biraz önce erkeğin kısa sürede olsa dişinin üzerinde gördüm.. :) belki de biz yokken çiftleşmiş olabirler dışkısı ondan sıvılaşmış olabilirr.bi kaç gün daha beklicem....

bugünde baktım dışkılarında sıvı var faakat biraz önce erkeğin kısa sürede olsa dişinin üzerinde gördüm.. :) belki de biz yokken çiftleşmiş olabirler dışkısı ondan sıvılaşmış olabilirr.bi kaç gün daha beklicem....

Aa ne güzel bir haber. :) Ama dikkat edin ishal olmasın. Kafese haşlanmış patates koyun, ilaç kullanmak istemiyorsanız suyuna bir çay kaşığı nişasta koyabilirsiniz. :)

Geri