Karadeniz Pet

Popodaki Ur

Ozan Demir

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar uzun bir aradan sonra tekrardan geldim arada sırada takip ediyordum fakat iş güç fazla aktif olamadım son günlerde kafama takılan sorular var malum bende ki çift den yaklaşık olarak 6 kuluçka 16 yavru aldım dişimiz artık yaşlandı yaklaşık 6.5-7 yasında hala yuva yapcam diye uğraşıyor çiftleşiyor ama yumurta yok ve popoda şişlik var ben ilk başta erime olarak düşündüm ama 1-2 aydır bu şekilde olunca ur diye tahmin ediyorum bu urun tedavisi var mı var sa ne şekilde acabaa ?

Son düzenleme:
Bir makale de iyi ve kötü huylu olup olmadığı anlaşılmalı buna göre antibiyotik verilmeli denmiş ama benim yaşadığım yerde muhabbet kuşundan anlayan hekim yok ben daha bilgili sayılırım antibiyotik kullansam mı acaba ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:59 -->-> Daha önceki mesaj 22:57 --

Ur üzerine sirke ruhu tavsiye ediyorlar, kuruyup küçülüyormuş.

sirke ruhu asitli bir şey diye biliyorum yakmaz mı hayvanı acaba ?

Benim size tavsiyem hiç sirke kullanmayın , zamanı gelmiş , son zamanlarını iyi geçirtin . Çünkü urun tedavisi mümkün değil . Sirke kullanmanız durumunda iyi bakterilerde zarar görüyor bu sefer kuş dirençten düşüyor daha çok acı çekiyor. Yuva kurması da poposunu orada daha rahat hissettiği içindir . Geçmiş olsun..

Benim size tavsiyem hiç sirke kullanmayın , zamanı gelmiş , son zamanlarını iyi geçirtin . Çünkü urun tedavisi mümkün değil . Sirke kullanmanız durumunda iyi bakterilerde zarar görüyor bu sefer kuş dirençten düşüyor daha çok acı çekiyor. Yuva kurması da poposunu orada daha rahat hissettiği içindir . Geçmiş olsun..

o giderse valla uzun süre toplayamam kendimi 7 yıl oldu ameliyat ile de mi kurtulmuyorlar ?

o giderse valla uzun süre toplayamam kendimi 7 yıl oldu ameliyat ile de mi kurtulmuyorlar ?

Ameliyat ile aldırabilirsiniz fakat kuş buna dayanabilir mi ? Eğer güvenilir bir veteriner var ise bir deneyin .

Size yakin bir ilde falan anlayan bi hekim varsa götürseniz?
İnşallah bi şekilde iyi olur çok üzüldüm kuşunuza :(
Ama kulaktan dolma bilgilerle daha da kötüye çevirmeyin durumu bence
Telefonla arayip bilgi alsaniz avian veterinerler belki yardimci olur diye düşünüyorum...
Çok geçmiş olsun çok üzücü :(

Size yakin bir ilde falan anlayan bi hekim varsa götürseniz?
İnşallah bi şekilde iyi olur çok üzüldüm kuşunuza :(
Ama kulaktan dolma bilgilerle daha da kötüye çevirmeyin durumu bence
Telefonla arayip bilgi alsaniz avian veterinerler belki yardimci olur diye düşünüyorum...
Çok geçmiş olsun çok üzücü :(

Teşekkürler bende üzülüyorum bu durumuna tabiki tüm veteriner kuşcuları gezicem bu hafta sonu bakalım inşallah bi çözüm bulabilirim.

Çok extrem bir durum benim ki ama 11-12 yol yaşayan bir albino erkek vardı bende. 2 kere ur çıktı 2 kere kendisi oydu uru ve kuruttu. Dediğim gibi de haddinden uzun Yaşadı. Tavsiyem 1-2 aydır böyleyse ve sağlığında bşr sorun yoksa hiç uğraşma yaşadığı kadar yaşasın. Eşinden ayır yada yuvalığı çıkar yuva yapmakla uğraşmasın emekliliğini yaşasın artık :) 16 evlat anası sonuçta. Torun torbaya karışmış. Dediğim gibi sağlığını olumsuz etkilemiyorsa ki yuva hazırlıyorsa etkilemiyor. Bırak Kalsın.

Çok extrem bir durum benim ki ama 11-12 yol yaşayan bir albino erkek vardı bende. 2 kere ur çıktı 2 kere kendisi oydu uru ve kuruttu. Dediğim gibi de haddinden uzun Yaşadı. Tavsiyem 1-2 aydır böyleyse ve sağlığında bşr sorun yoksa hiç uğraşma yaşadığı kadar yaşasın. Eşinden ayır yada yuvalığı çıkar yuva yapmakla uğraşmasın emekliliğini yaşasın artık :) 16 evlat anası sonuçta. Torun torbaya karışmış. Dediğim gibi sağlığını olumsuz etkilemiyorsa ki yuva hazırlıyorsa etkilemiyor. Bırak Kalsın.

benim gözlemim etkilemiyor yaşlılık belirtisi var zaten yorgunluk uyuklama ama yeri geldiğinde canavar erkekden ayırdığım zaman evde durulmuyor sesden arıyorlar birbirlerini ama bakalım deneyeyim :)

Yuvalığı çıkar sadece en başta. Öyle bir dene

Geri