petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Prensesim öldü...

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve hayrettinilgin tarafından 24 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. hayrettinilgin

hayrettinilgin New Member

Beğenileri:
    0
    geçmiş günlerde bir kaç defa konusunu açtığım prensesim maalesef dün öldü. o kadar zor bir durummuş ki dünden beri kafamı toparlayamıyorum alt tarafı bir kuş öldü gibi değil de ailemden bir parçayı kaybetmiş gibi üzülüyorum.
    gece yatmadan kontrol ettiğim kuş sabah kalktgımda hastaydı apar topar veterinere götürdüm veteriner yumurtlamayı kaldıramamış hastalanmış dedi verdigi vitamini yedirirken ellerimde son nefesini verdi... 1 yıldır gözümden sakındığım prensesim artık yok şaka gibi geliyor ev çok sessiz...
    Allah kimseye bu duyguyu yaşatmasın. 19 yaşındayım, 10 yaşından beri muhabbet kuşu hastasıyım ama prensesten sonra kesinlikle bir daha beslemeyeceğim o hep benimle birlikte yaşayacak...

#1 hayrettinilgin, 24 Ocak 2015
    Son düzenleme: 24 Ocak 2015
  2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Çok üzüldüm çok geçmiş olsun :( :(

3. hayrettinilgin

Beğenileri:
    0
    teşekkür ederim

4. Gizem TÜRKCAN

Beğenileri:
    4
    Gerçekten çok üzüldüm çünkü üzüntünüzü tahmin edebiliyorum ben de kuşuma yatmadan önce bakarım üstünü örterim, üzerine titrerim. Allah onu korusun. Sakınan göze çöp batar misali hasta olmasından çok korkuyorum. O yüzden sizi anlıyorum. : (

5. sude büyük

sude büyük New Member

Beğenileri:
    0
    Çok geçmiş olsun çok üzüldüm :(

6. hayrettinilgin

Beğenileri:
    0
    inşallah ömrü tüyü kadar uzun olur. ona sadece bir kuş gözüyle değil de evin bir parçası bir dost bir arkadaş gibi bakınca cidden bu durumu yaşamak daha bir ağr geliyor. şehir dısında üniversite okuyorum 8 ay prensesime gözüm gibi bakıp aileme emanet ederek gittim ne zaman annemle konussam ilk prensesi sorardım beni görünce kafesten cıkmak icin kendini paralar omzumdan inmez öpmedigim zaman kulagımı ısırırdı o derece bağlıydık birbirimize. okulun tatil olmasıyla yeniden kavustum kızıma derken gelir gelmez kaybettim onu.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:33 -->-> Daha önceki mesaj 01:32 --

eksik olmayın

7. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  8. ZavaZinGo

ZavaZinGo New Member

Beğenileri:
    0
    Geçmiş olsun.

9. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    benimde bir prensesim var bende kuşumun üzerine çok titrerim ona birşey olcak diye ödüm patlar adeta günün çoğunu kuşlarımla geçiririm nisanda yaşına girecek mayısta ise bir yıldır bende olmuş olacak sizi anlıyorum çok geçmiş olsun benim prensesime Allah uzun ömürler versin birşey olursa bende bidaha kuş almayacağım :(

#9 Rassien, 24 Ocak 2015
    Son düzenleme: 24 Ocak 2015
  10. Serdar Şerifoğlu

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Çok çok geçmiş olsun

11. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    geçmiş olsun üzücü ve zor bir durum ama bence bu kadar katı düşüncede olmayın biraz zaman geçtikten sonra sahipleneceğiniz yeni bir kuş bıraktığınız yerden devam etmenizi sağlayacaktır onunla ilgilenmeniz hem size daha iyi gelerek eski kötü anınızı size unutturacaktır bu benim düşüncem tekrar geçmiş olsun

12. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    ama o kuş da bir gün ...
    o yüzden bende başka kuş beslemeyeceğim

13. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    tek kuş beslemenin sıkıntılı yönü bu işte onun için çift olmaları hem kuşlar için hemde sahipleri için daha uygun bence çift olup yavrularını aldığınızda böyle bir sıkıntıya düşülmez gibi geliyor bana kuşun başına birşey gelse yavruları onların boşluğunu dolduracaktır

14. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Geçmiş olsun. İNSAN üzülür tabi üzülmez mi ama yinede karamsar olma bunlar hayatın doğasında olan şeyler acın biraz dindiğinde bir mubiş daha al içindeki hayvan sevgisini köreltme.

15. ROJİN DEMİR

ROJİN DEMİR New Member

Beğenileri:
    0
    Çok üzüldüm gerçekten.
    Bence almayın bir daha. Benim kuşum 11 yaşında öldü, bir daha beslemeyeceğime yemin ettim ki gerçekten istemiyordum. Günlerce ağladım.
    Sonra ablamın bir arkadaşı şu anki kuşumu alıp getirmiş mutlu olalım diye. Gerçekten istemedik ama eve geldiği için bakmak zorunda kaldık, yalnız kalmasın diye de eş almak zorunda kaldık. Şu an 5 tane yavruları var. Ama kara kara düşünüyorum bir gün bunlara da bir şey olursa gerçekten ne yaparım diye.Kaldıramazmışım gibi geliyor ve keşke hiç hayatıma girmeselerdi diyorum. Hem çok büyük sorumluluklar. Ben almayın derim.
    Bu arada yumurtlamayı kaldıramadı dediniz, benim kuşum da sürekli yumurtluyor. Çok tedirgin oldum şu an..

16. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Geçmiş olsun.Bende 8 yıl beslediğim kuşumu kaybedince 2 ay kadar kendime gelememiştim.Baktım olmuyor ona benzer yavru bir kuş aldım.İyikide almışım ölen kuşumu unutturmadı tabi ama yerini doldurdu

17. faramir33

faramir33 Member

Beğenileri:
    0
    çok üzüldüm.ancak siz ilgilenip,bakımını yaptıktan sonra vicdanınız rahat olsun.onu üzmediyseniz ,incitmediyseniz sorun yok.ölüm her canlı için var.ben de bir kuşumu kaybettim,ancak şimdi 1 çift besliyorum.bence acınızı hafifletecek bir yol da yeni, beğendiğiniz bir ya da iki kuş almak.

Sayfayı Paylaş