Karadeniz Pet

Problemli Bir Kuş

• Konbuyu başlatan mrcklc
  • Başlangıç tarihi
M

mrcklc

Guest
PYnMDO.jpg

aydEa7.jpg

YjqbaA.jpg

merhaba, sultan papağanı alırken kuşçuda gördüm. çok yavru bana iyi alışır diye aldım ama heralde başka problemi var. Çünkü internette gördüğüm yavru profillerinden bayağı farklı. ayrıca bir ayağına basamıyor ve ayağını hafif kaldırıp titretiyor. yem yemesi, su içmesi iyi . kalamar kemiği, vitamin vs... gibi çeşitli besin destekleride veriyorum.
Normal hale dönmesi için ne yapmalıyım?:(

Tuyleri neden boyle acaba annesi dovmus gibi duruyor vucudunda yaralar varmı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:05 -->-> Daha önceki mesaj 17:04 --

Varsa pansuman yapin ve gunluk kantoron yagi surun bende yasadim dun kusun verdigim kişiden haberi geldi ölmüş o da dovulmustu

Vücudunda yaralar yok, yalnız kafese tırmanıp düşüyor o yüzden yaralanıyor bazen. Teramisin sürüyorum yaraya. Çok da akıllı ve hareketli . bir hafta oldu alalı. ölürse çok üzülürüm :S

Moderatör tarafında düzenlendi:
Fransiz tuy dokumu diye birsey duymustym belkide odur ama emin degilim uzmanlar ne oldugunu soyleyecektir sakin panik yspmayin sadece bir tahmindi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:07 -->-> Daha önceki mesaj 17:07 --

Vücudunda yaralar yok, yalnız kafese tırmanıp düşüyor o yüzden yaralanıyor bazen. Teramisin sürüyorum yaraya. Yaşama şansı var mı acaba?

Diskisi nasil ve surekli uyuyor mu

kuşu ne zaman aldın ve aldığında da böyle miydi

dışkısı normal. sürekli uyumuyor . çok hareketli

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:11 -->-> Daha önceki mesaj 17:09 --

kuşu aldığımda böyleydi

dışkısı normal. sürekli uyumuyor . çok hareketli

Hareketliyse cok kafana takma:) insallah iyilesir benim kusum surekli uyuyordu seninki boyle merak et, e duzelecek gibi gorunuyor insallah saglikla büyür:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:12 -->-> Daha önceki mesaj 17:11 --

Birde cok sicak olmamak kaydiyla ılık bir yere koy hayvanı usutmesin :)

Bulaşıcı bir hastalık olabilir mi? Çünkü sultan papağanı devamlı onun kafesinin yanına gidiyor. Papağana bulaşmasından korkuyorum

Ayagiyla ilgili birsey diyemeyecegim insallah onada bir care bulursun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:15 -->-> Daha önceki mesaj 17:14 --

Bulaşıcı bir hastalık olabilir mi? Çünkü sultan papağanı devamlı onun kafesinin yanına gidiyor. Papağana bulaşmasından korkuyorum

Sanmiyorum ama sen yinede onlemini al cok yaklastirma ne olur ne olmaz simdilik uzak tut

Kanatlı hayvandan anlayan veteriner biliyorsanız fotoğraflarını ve videosunu gösterseniz iyi olur, umarım iyileşir.

Sıcak bir yerde saklamaya çalışın üşümesin, videoya çekerseniz daha iyi olur.

Papağanın yanına gitmesini engelleyin, hastalığın ne olduğunu bilmiyoruz ama belki geçici bir şeydir, her ihtimale karşı dikkatli olun.

Son düzenleme:

şimdiki hali
tam uçamıyor ama kanat tüyleri çıktıkça daha fazla yükseliyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
İşte bu helal olsun size yureginize sağlık kocaman maşallah

[MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION] laf saydıracaktım yazdım yazdım silmişsin mesajı
Bu arada [MENTION=14272]mrcklc[/MENTION] arkadaşım helal olsun size

[MENTION=12089]ali[/MENTION] ismail Ertaş bugün o arkadaşın 4 konusunu sildim bi onu banlayamadim sürekli o açtı ben sildim kuşum üç ayaklı demiş konu başlığı içinde site reklamı 5 konu açtı hepsi o tarz adam direkt sinirlendirmeye gelmiş

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:52 -->-> Daha önceki mesaj 23:51 --

Bu arada şu akbabayi hala duzeltmedin

Emeklerinize sağlık.Bakım ve ilgiyle neler olduğunun en güzel örneğini vermişsiniz.Maşallah.

Masallah masallah... Emeginize, yureginize saglik... Aslinda dusunuyorum da cift alip eslestirmek, uretime gitmek yerine boyle muhtac hayvanlari bulup, onlara sahip cikmamiz lazim. Tekrar kutluyorum sizi...

Vallahi bravo [MENTION=14272]mrcklc[/MENTION]

Mobilden gönderildi.

Ne tür tedaviler uyguladınız? Bu arada tebrik ve teşekkür ediyorum.

Geri