Karadeniz Pet

Psikolojik desteğe ihtiyacımız var.

enescakar

Yeni Üye
Bundan 6 ay önce aldığım Boncuk kuşum ilk günlerinde her kuşun olduğu gibi bize çok fazla soğuktu, ürkekti.. Alışma sürecimiz biraz uzun sürdü fakat şuan çok iyiyiz Allah'a şükür.. Hiç bi sorunumuz yok, en azından ben öyle biliyorum.
6 aylık kuş haliyle kızgınlık dönemine girdiği için eş ister ve gittik eşi beğendik aldık geldik. Bugün 1 hafta eş eve geleli ama geldiği 2. gün bize alıştı. Boncuk nereye Fıstık oraya haliyle alışması kısa sürdü.. Dışardan bakıldığında her şey çok güzel gözüküyor fakat ben oğluşum Boncuk kuşum pek iyi değil. Eş geldiğinden beri sürekli uyku halinde, pek fazla uçmuyor, hiç ötmüyor ama eşinin peşinden de ayrılmıyor. Arada sırada aşka gelip eşie kur yapıyo öpüp, kaşıyo falan ama yeni gelen kuşun sessiz sakin olması gerekirken, 6 aylık kuşum resmen hayata küstü..

Hasta olmuş olabilir mi? Olmuşsa uyuklaması dışında nasıl anlayabilirim?

Psikoloji bozulmuş olabilir mi? Daha kuşlar birbirine alışamadan yeni gelen kuşta ilgisini bize çevirince kıskanmış olabilir mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kabarık durması veya ishalinin olması hastalık belirtisi olabilir. Bunların yanında tüy döneminde ise durgun olabilir.

Tüy dönemini çok şükür atlattık.. İshalide yok. Ve tüyleri sadece akşamları ışık söndükten sonra kabartıyo..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri