petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Psikolojisi mi bozuk?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve BebeQ61 tarafından 17 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. BebeQ61

BebeQ61 Member

Beğenileri:
    2
    Merhaba arkadaslar; Muhabbet kusum disi bundan ötürümü bilmiyorum ama sürekli etimi hafif hafif ısırıyor tam ısırmıyor ama neden böyle yapıyor bir de kemirme alıskanlığı basladı bu neden olabilir? Bir de son olarak bugün ilk defa oldu salıncağında falan birden bağırıyor sanki bir yeri acımıs gibi ama hicbirsey yok birzat gözlemledim psikolojisimi bozuldu kızımın :confused::eek:

2. Emrehan DİLEKÇİ

Emrehan DİLEKÇİ Active Member

Beğenileri:
    1
    Hayır kuşunuzun yumurtası olabilir, ısırması sizinle oyun oynadığını göstermektedir... İsterse parmağınızı gard bile alabilir... :)

#2 Emrehan DİLEKÇİ, 17 Şubat 2015
    Son düzenleme: 17 Şubat 2015
  3. BebeQ61

BebeQ61 Member

Beğenileri:
    2
    Yumurta olması imkansız cünkü ciftlestirmedim 5 aylık:confused:

4. Emrehan DİLEKÇİ

Beğenileri:
    1
    Kuşunuz çiftleşmedende yumurtlayabilir...

5. BebeQ61

BebeQ61 Member

Beğenileri:
    2
    Ana az birsey sislikte var ne yapmam gerekiyor peki kafesten cıkarmasam desem kafeste durmuyor kafesinide örtülü daha birsey yapmam gerekmiyor herhalde yumurta bos olur da bu kadar erken olması garipsedim peki baska nasıl anlarım yumurta olduğunu:)

6. Emrehan DİLEKÇİ

Beğenileri:
    1
    Kanatları düşer dikkatli bakın gereğinden biraz az aşşağıda olur, kuyruğu aşşağı doğru dik olur, daha sonra kuşunuz ara sıra gözünü kapatıp bir şey bekler gibi duruyor mu? Ona bakın, en son kuşunuzun popo bölgesine üfleyip elinizle hafifçe yoklayın, çok hafif bastırarak masaj yapar gibi yumurta var mı anlarsınız...

#6 Emrehan DİLEKÇİ, 17 Şubat 2015
    Son düzenleme: 17 Şubat 2015
  7. BebeQ61

BebeQ61 Member

Beğenileri:
    2
    Fazla kontrol edemiyorum izin vermiyor ama bir kez ellediğimde sislik hafiften vardı sorun olmaz insallah cünkü sehir dısına cıkarıcam yakınıma bırakıcam onlar bas edemez falan diye endiselendim tesekkür ederim:)

8. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    tüy dökümüne girmiş ya da giriyor olabilir. bu dönemde biraz sinirli davranışlar sergileyebiliyorlar. az az ısırır gibi yapmalar, bir yerleri kemirmeye çalışmalar vs.

9. BebeQ61

BebeQ61 Member

Beğenileri:
    2
    bilmiyorum herseyi kemirmek istiyor gibi deri koltuğu sehpanın kenarını hamster gibi öyle asırı tüy dökmeside yok normal yani

10. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kafesin içine ahşaptan ya da agaçtan malzemeler oyuncaklar falan koyun kuşlarin dogalarinda kemirme içgüdüsü vardir bu anormal bir davraniş degil
    Ayrica bi yem kabinin içine ihlamur, adaçayi, kara hindiba, papatya, civanperçemi, aynisefa, tarçin,üzüm çekirdeegi gibi kuru bitkileri doldurun ama her bitki faydali degildir yani bu saydiklarimdan faydalanabilirsiniz
    Kuru bitkilerden hem kemirme ihtiyaçlarini gideriyorlar hem de içgüdüsel olarak hastalik varsa ona göre bitki seçiyorlar
    Dikkat etmekte fayda var zararli birşey kemirmesin

11. BebeQ61

BebeQ61 Member

Beğenileri:
    2
    tahta tünek var mesela onlarla hic ilgilenmiyor ayrıca kemirecek birsey bulurum sorun değil hadi büyüdü ısırmaya basladı da derim ama salıncağa çıktığı an bazen ciyak ciyak bağırıyor ama hicbisi yokken bu neden bu da ilk bugün oldu 3 kez yaptı

12. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bagirmak derken nasil bi bagiris yani anlayamadim ,, şu var genelde keyifliyken bagirirlar öyle bişey olabilir mi?

Sayfayı Paylaş