petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

PVC Kafes Hakkında Yardım (Resimli)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Onur SÜSLÜ tarafından 20 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Onur SÜSLÜ

Beğenileri:
    1
    Öncelikle Herkese İyi Forumlar ;

Kafesim bit yapmaya başladı bende madem bu üretimi yapıyorum pvc kafes alayım dedim araştırdım ettim çevremde birini buldum kendisinde pvc kafes mevcut kafesi gördüm sağlam kırık çatlama hiç bir şey yok resimlerini de çektim buyrun :

Soruma gelecek olursak bana verilen ücret 250 TL Sizce iyi midir ? Alayım mı ? Bilgisi olan arkadaşlardan destek bekliyorum şuan ki mevcut kafesimde budur : Malesef bit yapmaya başladı,

#1 Onur SÜSLÜ, 20 Mayıs 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 20 Mayıs 2014
  2. tttttt
    Gizli

tttttt Guest

Ben 1 mayısta 10 gözlü pvc kafesi kendinden yuvalıklı,plastik folluklu.10 adet akıllı emlik,10 adet suluk,tünek vs.dahil.400 liraya aldım İstanbul,maltepeden.

3. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Eğer kafes sağlamsa hiçbir şekilde sorun yoksa 250 TL iyi bir rakam. Yalnız şu gerçeği unutmamak lazım hocam PVC kafesler bit yapmaz diye birşey yok. Ahşap kafeslerin tam aksine daha çok bite yuva olabilecek mekanlar. Çünkü pvc kafeslerde ufacık bir delikten içeri sızma olursa içi bomboş kanallar şeklinde olduğundan çok daha rahat üreyeceklerdir ve kurtulabilme şansınız %1

Bahsettiğim olay resimdekinden ibaret;

Ahşap kafeslerde bitlere çok daha kısa sürede müdahale edebilme şansınız vardır. Çünkü ahşap kafeslerde kanallar olmadığından bitler sadece küçücük deliklere saklanmak zorunda kalırlar sizde o delikleri tespit edip gerekli ilaçlamayı yapıp ardından da tutkalla kapattığınız vakit kökten kurtulmuş olursunuz.

4. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    Muhammet beyin anlatmak istedigi yani önerdigi tamda benim sattıgım kafesler galiba :D

http://www.muhabbetkusu.com.tr/malzeme-ve-aksesuar-satanlar/acil-ankaradan-5li-pvc-uretim-kafesi-100tl-20447.html

#4 g0rky06, 20 Mayıs 2014
    Son düzenleme: 20 Mayıs 2014
  5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
  6. Onur SÜSLÜ

Beğenileri:
    1
    Yorumlarınız için teşekkür ederim marangoz da bu resimdeki gibi 8 gözlü yaptırmak ne kadar tutar bilmiyorum sonuçta çekmecesi yuvalığı derken işçilik emek daha yüksek bir paraya çıkar gibi geldi bana.
    Şu an 3 kuşum da bit var bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine kullandığım ilaç ise : BIYODUST
    Sizce etkisi nedir yararı olur mu ?

7. Erman ARSLAN

Erman ARSLAN New Member

Beğenileri:
    0
    Biyodust'ı bende kullanmaya başladım, ahşap bir kafesim var, çok şükür şimdiye kadar bit olmamıştı ama önlem olarak aldım bakalım. İyi olduğunu söylediler ama bir kullan bakalım. kendini belli eder zaten.

8. Onur SÜSLÜ

Beğenileri:
    1
    Peki Erman abi şöyle sorayım kafesin etrafına falan döksem yuvalığa ( yavru yok şu an ) Solunumdan dolayı kuşlara bir şey olur mu acaba var mı o konuda bilgin ?

9. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Hocam böyle 8 gözlü yaptırırsan yuvalıksız falan 250 - 325 tl arası yaptırırsın yuvalıklı yaptırırım dersen fiyat biraz daha artar neden dersen adam yuvalıklar ile biraz daha uğraşmak zorunda o yüzden. Ben 3 katlı mdf kafes yaptırdım yuvalıkları v.s için de 170 tl yaptırmıştım tanıdık marangozcu bulursan daha uyguna yaptırma imkanın olur. Hem mdf tabakası 120 tl falandı herhalde.

Buda benim yaptırdıgım kafes.
    http://www.muhabbetkusu.com.tr/muha...za-ait-resimler/kafesimin-son-hali-20001.html

10. AhmetHARSIT
    Gizli

kafes guxzel ama malzemelerı ıle beraber sana 300 e gelır butcen var ıse al guzel bır temızlıkten sonra ıs gorur ust raf ayrı sanırım

11. Erman ARSLAN

Erman ARSLAN New Member

Beğenileri:
    0
    Yuvalıkta zaten kullanılıyor çok olmasın ama biraz püskürtebilirsin, Kafesin de tahta yerlerine çatlaklara döktüm ben sıkıntı yok.

12. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    bit pire parazit tel kafeslerden çok sağı sol arkası kapalı kafeslerde mevcut olur .

Sayfayı Paylaş