Karadeniz Pet

PVC kafes sağlıklı mı? PVC mi tel mi?

Mustafa Murat KARACAKAYA

Paylaşımcı Üye
PVC kafesler sağlık açısından uygun olur mu?
Sanki kuşlar hapismiş gibi, üç tarafı PVC olunca, kuşlar açısından sorun olmuyor mu?
Bir de yazın çok sıcak olmuyor mu PVC kafesler?
Aynı ölçülerde fiyatları başabaş PVC ve tel kafes olsa hangisini tercih edersiniz?
Özellikle PVC kafes kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum?

Pvc kafes fiyat acisindan pahali oldugu halde tercih edildigine gore telden daha iyi gorunuyor

İyi olduğu için mi tercih ediliyor, yem, tüy vs. daha az ortalık kirlendiği için mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:00 -->-> Daha önceki mesaj 22:26 --

Tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Aslında kendiniz de yazmışsınız, çevrenin kirlenmemesi açısından ve eğer Show Jumbo tarzı üreme yapacaksanız olabilir...

Ben kullanmıyorum ama bir dönem kullandım, içerisinde beslemiş olduğunuz kuşu sevesiniz dahi gelmiyor, 5 tarafı da kapalı sonuçta, hayvanın psikolojisinin de iyi olacağını sanmam.

Artıları temizlik, düzen ve üretimde daha başarılı olması...

Tel kafes daha sağlıklı diye düşünüyorum ama temizlik düzen açısından pvc tercih ediliyor dediğiniz gibi.

Kuşlarımıza sorabilsek kesinlikle pvc demezlerdi eminim ...

Tel kafes on numara bence her tarafı açık hayvan istediğin yere bakıyor zaten meraklı lar :D

Bence tel kafes daha uygun.Hem fiyat açısından hem de dediğiniz gibi yazın sıcak olmaz ayrıca etrafı daha iyi görebilecekleri için daha güzel olur diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Geri