Karadeniz Pet

Pvc Kafes Yapıcam.

ERKİN AK

Paylaşımcı Üye
bi önceki konum olan proje bitti istediğim gibide işliyor sayılır. ama kafes büyük olduğu için proje baya yer kapladı balkonda. konum:http://www.muhabbetkusu.com.tr/kendin-yap-sistemler-diy/tuygecirmez-yapim-asamasinda-19895.html

şimdi pvc kafes yapmayı düşünüyorum. şu şekilde;
kontrplak yazdıklarım pvc olacak
p4bl50.png

bir sorum olacak; sadece ön açık olacak tel ile acaba pvc ve pleksi cam birliktemi kullansam fikirlere açığım

Son düzenleme:
Hayırlı olsun, kafes biraz büyük değil mi ?
Tek göz mü düşünüyorsun?

tek göz düşünüyorum: derinlik 51 değil 12 cm içerisinden ön tel takıp; sonrasında pleksi koyup tüy çıkışını engellicem.

sizin ölçü fikriniz nedir. şuan ki 46x40x40

Son düzenleme:
genişlik 45, yükseklik 40, derinlik 35 iyidir bence, daha büyüğe gerek yok.

genişlik şuan 46x yükseklik 40 derinlik 40. 5 cm için kesmekle uğraşmıyim hazır panel var ondan derinlik o şekilde parçası biraz uzun önüne pleksi koayacağım için.

arka alt ve üst pvc yapayım iki yan ve ön pleksi olsun diye düşündüm.

Son düzenleme:
Hayırlısı olsun.
El emeği göz nuru her zaman iyidir.

teşekkürler. peki yandaki yuvalık aşağıda olsa sıkıntı olurmu yani illa yuvalık giriş kısmı kafesin üstüne yakın olmak zorundamıdır

Hiç problem değil, istediğin yerden açabilirsin. Yuvalık, içine PVC folluk sıfır sığacak şekilde olursa iyi olur.

hazır yuvalığım var içinde plastik follukta var ama biraz büyük olduğu için yukardan ağırlık yapmasın diye yere yakın sabitlemeyi düşündüm. teşekkürler

tek göz düşünüyorum: derinlik 51 değil 12 cm içerisinden ön tel takıp; sonrasında pleksi koyup tüy çıkışını engellicem.

sizin ölçü fikriniz nedir. şuan ki 46x40x40

ben bir fikir daha vereyim pleksi koyduktan sonra öndeki kalan 12 cm boşuğun önüne tekrar pvc koyabilirsin 8-10 cm yüksekliginde (takılıp sükülebilen bir mekanızma ile) bu şekilde kesinlikle pislik olmuyor. bu sistemi kullanan üreticiler var .umarım anladın yani hem pleksi hemde pvc olacak 2 kat daha temiz olur

Son düzenleme:
ben bir fikir daha vereyim pleksi koyduktan sonra öndeki kalan 12 cm boşuğun önüne tekrar pvc koyabilirsin 8-10 cm yüksekliginde (takılıp sükülebilen bir mekanızma ile) bu şekilde kesinlikle pislik olmuyor. bu sistemi kullanan üreticiler var .umarım anladın yani hem pleksi hemde pvc olacak 2 kat daha temiz olur

12 cm içerde ön tel olacak, daha sonrada 12 cm sonra yani pleksi cam olacak cam menteşeli hem aydınlık olacak hemde pislik çıkmayacak diğer konuma bakarsanız ona benzer yani teşekkürler

Son durum nedir hazır hale geldi mi ?