Karadeniz Pet

Pvc Kafes Yapımı Bitti (Fotoğraflı Aşamalar)

Volkan VAROL

Yeni Üye
- Arkadaşlar böyle işlerle uğraşmayı sevdiğim için almaktansa yapmaya karar vermiştim kafes yapımı bitti.Yapım aşaması şöyle gelişti,

- Tanıdık bir PVC ustasına 1.8 mm 10 cm eninde olan ve iç içe girmeli kendinden çizgili pvc (fıratpen kapı lambirisi) kestirdim.(Düz yoktu ama buda kanallı değil sadece çizgi gibi) Siz daha enli pvc dolap levhası felan bulursanız işiniz daha kolay olur.yada dekota gibi malzemeler daha güzel olabilir ama çok pahallı gerçekten.

- Toplam 20 metre pvc gitti. Ölçüler : 50x40x40 kafes kısmı , 20x22 yuva kısmı.
- Öntelle dış kısım arasında 10 cm bir extra ara bölge bıraktım.
- PVC lere 60 tl ödedim kesim dahil.
- Kafesin toplam maliyeti herşey dahil 130 TL
- Yaparken keşke hazır alsaydım çok dedim valla ama bitince, emeğime değdi sanırım.

http://i.hizliresim.com/OABXMD.jpg[/img

Baya guzel olmus gule gule kullaninda telle sineklik arasina cok dolacak tuy felan haberin olsun bende o konudan sikayetciyim ordan biliyom :))

Baya guzel olmus gule gule kullaninda telle sineklik arasina cok dolacak tuy felan haberin olsun bende o konudan sikayetciyim ordan biliyom :))

Teşekkürler... Evet illaki olacak tüy felan haklısınız.. Ama o kadarına da katlanacağız artık süpürgeyle çekeriz arada bir:)

Gençlik yıllarımı hatırladım, Bende bi hevesle yapmıştım aynı malzemelerden

Güle güle kullan çokta güzel olmuş
en avantajlı tarafida tak hortumu yıka mis

elinize sağlık çok güzel olmuş, hayrını görün. içerisinden bol bol yavru sesleri gelir inşallah

En güzel şey emek...
Bol üretimli günlerde kullanın...