petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

PVC Kafesten Tel kafese Geçiş

Konusu 'Muhabbet Kuşu Üretimi' forumundadır ve Volkan VAROL tarafından 12 Ekim 2016 başlatılmıştır.

1. Volkan VAROL

Beğenileri:
    3
    Arkadaşlar 8-9 aylık olan show çiftim 50 cmlik kendinden yuvalıklı olan ve yuvalığı aylardır açık olan pvc kafeste...ama hiç girmediler yuvalığa...Ben hem kızıştırma hemde üretim için belki daha uygun olacağını düşünerek (gerçi toz-tüy yönünden benim için daha zor olucak tel kafes) 60 cm'lik tel kafese erkeği ayırmayı daha sonrada dişiyi erkeğin yanına koyarak tel kafeste devam etmeyi düşünüyorum. dışardan yuvalık takıcam..Sizce iyi mi ederim kötü mü?

2. alidinc28

alidinc28 Active Member

Beğenileri:
    206
    Merhaba 8-9 aylık kuşlar zaten yeni yeni başlayacak bu tarz eylemlere bu nednele bence değiştirmeyin. Çok erken eşe atmışsınız .

Volkan VAROL bunu beğendi.
  3. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    725
    Show çiftler den verim almak için yaşını doldurmuş olması lazım. normal kuşlarla kıyaslamayın tabi bahsettiğimiz kuşlar vasıflı show lar ise. Benim size tavsiye kuşlarınızı ayırın bırakın her 2 side tek kalsın ve kuşlarınız 10 aylık olduğunda dişiyi erkeğin yanına atın 1 ay sonra da yuvalığı takın. tel kafes üretim için her zaman daha iyidir. Sağlıcakla

4. Volkan VAROL

Beğenileri:
    3
    Kuşlarım bunlar ikinci foto bi kaç gün önceki fotoları.Önerileriniz için teşekkürler...Ayıracağım sanırım dediğiniz gibi...

Ekli Dosyalar:

5. alidinc28

alidinc28 Active Member

Beğenileri:
    206
    Maşallah güzel kuşlar. Umarım amacınıza ulaşırsınız :)

6. Volkan VAROL

Beğenileri:
    3
    Kahraman Bey'in dediği gibi ortalama 1 ay ayırmayı düşünüyorum ve ondan sonra 1 ay daha bekleyerek yuvalık takıcam,yani bu süre sonunda dişi 10 erkek 11 aylık olacak.Umarım işe yarar :) Akşam ayrılık fotosu atarım :)

7. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    725
    Evet Volkan bey en iyisini yaparsınız. Bırakın kuşlar gelişimini tamamlasın daha 2. tüylerini yeni dizmişler resimden anladım kadarı ile. yavru alma işinde ne kadar kuşun kemik yapısı oturmuş olur ise o kadar uzun süreli ve sağlıklı yavru alırsınız. Kuşlarınız da daha çok kızışmış olur bekleme süresi kısalır. Sağlıcakla yavrularını alırsınız inş.

8. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    Tel kafes herzaman daha verimlidr.
    Kuşlar illaki yaşına girecek diye bir şey söz konusu değildir.dişiler genelde 7 8 aylıkken hazır olur fakat tek çiftle üretim yapmaya calısıyorsanız işiniz biraz zor.
    Yani kısacası kuşlarınızı ayırsanızda direk eşe atsanızda daha erken yada geç olduğunu kuşlarınız belirler.
    Keyifli hobiler

9. onder

onder Member

Beğenileri:
    23
    Masallah tosun ikiside

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş