Karadeniz Pet

pvc ve pleksi kafes kendi imalatım.

ERKİN AK

Paylaşımcı Üye
kendi imlatım 4 gündür akşamları bir saat uğraşıyorum. şuan bu aşamadayım.

sol yana yuvalığı monte ettim. ön taraf çıtanın olduğu yere öntel gelecek

8n5dE1.jpg

ElNREg.jpg

DXmd83.jpg

önteli taktım. tavayı koydum.(tava ölçüsü istediğim gibi bulamadım malesef ) geriye üst pleksi, ön tüy geçirmez, tünekler kaldı.

7mZ5GN.jpg

ön tarafa sitemizdeki arkadaşımızın süper bir fikri ile sineklik yaptım montajı kaldı. tünekler montajlandı. bitmek üzere

Ryv3zG.jpg

aqAErR.jpg

bunlarda bizimkiler, ben kafesleriyle ilgilenirken onlarda birbirleriyle ilgileniyorlar

DXAJg1.jpg

varmı arkadaşlar başka fikri olan şunu yap falan diye kuşları koymadan yapayım diyorum(sol cepheye akıllı yemlik takıldı

ve kafesim bitti.

LP572o.jpg

O24nkD.jpg

kuşlarımızıda attık. eksiğimiz ızgara almak lazım. birazda pleksi camdan korktular dışarıdan şerit siyah bant cekerek şeritler halinde görmelerini sağlıcam
DXgVEv.jpg

Son düzenleme:
Güzel oluyor eline sağlık. Ön cam ya da pleksi sanırım.
Kapısı nerede olacak? Yemlik ve suluk nasıl takılacak?

ilk resimde sağ tarafta çıtalar görünüyor ya oralara ön tel takacağım yemlik suluk onlara takılacak. tek düşüncem yan ve üst pleksi acaba hayvanlar oralara çarparlarmı, dikey elektirk bantı mı koysam acaba tel gibi görünür çarpmazlar.

birde sizce yan taraflara kapı açmak gerekirmi.

Son düzenleme:
güzel uğraş iyi bi şekil çıkar bakıcaz bakalım.

ellerine sağlık üretmek güzel şey eksikleride olsa ben ce emek herşeyden önce gelir tebrik ediyorum

Herkese tesekkur ederim bittiginde guzel olucak

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:31 -->-> Daha önceki mesaj 23:20 --

fiyat iyimiş gerçekten

pleksiburada.com tavsye ederim

El emeği ellerinize sağlık.Şahsi görüşüm Ön taraf pleksi, yanlar kapalı havasızlık fazla olacak.
Tel olayı da yok sanırım. kuşların rahatça tutunacağı bir durumda olmayacak.
Açık fikrim el emeği, maliyet tamam da bir çifthanede burdan çok çok daha rahat edecer kuşlar.

El emeği ellerinize sağlık.Şahsi görüşüm Ön taraf pleksi, yanlar kapalı havasızlık fazla olacak.
Tel olayı da yok sanırım. kuşların rahatça tutunacağı bir durumda olmayacak.
Açık fikrim el emeği, maliyet tamam da bir çifthanede burdan çok çok daha rahat edecer kuşlar.

ön tarafta ön tel olucak, sonra 11 cm sonra pleksi düşünüyordum ondan vazgeçtim. bugün sitedeki bir arkadaşın yaptığı sineklik fikri hoşuma gitti sineklik düşünüyorum. böylelikle alt ,sol arka pvc, sağ üst pleksi, ön tel, onunda önünde sineklik olmuş olacak. bi ihtimal üstede sineklik gerebilirim.

değerli bilginiz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
olabilir neden olmasın, güzel gidiyor ellerinize sağlık :)

önteli taktım. tavayı koydum.(tava ölçüsü istediğim gibi bulamadım malesef ) geriye üst pleksi, ön tüy geçirmez, tünekler kaldı.

7mZ5GN.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:51 -->-> Daha önceki mesaj 08:49 --

ön tarafa sitemizdeki arkadaşımızın süper bir fikri ile sineklik yaptım montajı kaldı. tünekler montajlandı. bitmek üzere

Ryv3zG.jpg

aqAErR.jpg

bunlarda bizimkiler, ben kafesleriyle ilgilenirken onlarda birbirleriyle ilgileniyorlar

DXAJg1.jpg

Erkin sinekliği söküp takmak kolay mı ? Fotoğraf dan monte edilmiş gibi duruyor. Tavayı temizlemek için çıkarırken problem olmayacak mı ?

Maşallah :)

Erkin sinekliği söküp takmak kolay mı ? Fotoğraf dan monte edilmiş gibi duruyor. Tavayı temizlemek için çıkarırken problem olmayacak mı ?

sinekliğin olduğu yer kapı şeklinde orada fotograf çekme amaçlı öyle koydum. esas bugün menteşe aldım sol tarafa menteşelicem kapı gibi olucak.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:36 -->-> Daha önceki mesaj 15:35 --

eyvaLLah....

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:37 -->-> Daha önceki mesaj 15:36 --

Kafes ne durumda usta :)

kafeste iki menteşelik iş kaldı. bu akşam bitirip temizliğini yapıp kuşları kafese salcam. fotografalr yarın