Karadeniz Pet

pvc vs tahta ?

• Konbuyu başlatan Özgür+
  • Başlangıç tarihi
Ö

Özgür+

Guest
Üretim için pvc kafes mi daha iyi yoksa tahta mı ? . arkadaşlar üretim yapacağım bölge soğuk. ve epeyli geniş ( salon ) yani ısıtma şansım yok . - öğrenci olduğum için -

amacım kafesin ve yuvalığın üretime yeter derecede sıcak olması . kafesin 3 tarafı kapalı olacak

bu durum için

hangi malzemeden yapılmış kafes daha sıcak olur ?
basit ve ucuz ısıtma teknikleri nelerdir ?

Isıtma olarak birşey diğemeyeceğim ama

PVC TEK GEÇERİM..

Pvc temizlik bit pire bakımından daha avantajlıdır fiyat olarak dezavantajtır, tahtaya göre. Soğuk olayına gelince kafesleri tek tek ısıtma imkanı yok ortamı ısıtmalısın,

Ahşapın dış asalaklara neden olduğunu söylüyor bilenler. Onun için en ideali PVC diyorum.

Ortamı ısıtmak içinde elektrkli soba kullanabilirsin

Ortamı ısıtmak içinde elektrkli soba kullanabilirsin

Ledlerin ısıya çok bir katkı sağlayacağını sanmıyorum.

Biraz elektronik bilgim var. zamana bağlı olarak çalışan ısıtıcı yapabilirim .

yada telefonla çalışan bir ısıtma yöntemi .

ancak bu durumun fazla ses çıkarmadan olması , pvc kafes olursa erimemesi ve her kata ısıyı iletebilmesi lazım .

:eek:

Valla ister uzaydan kumanda et, ortam soğuk ise senin ısıtıcılardan yayılan sıcaklık o ortama yayılacak, şöle olabilir ön tarafıda cam ile kapatık sadece hava almalarını sağlarsan ısına bilir bu şekilde ama ne sağlıklı olur bilemem

Isı olayıbirazda bakacağın cinsle ilgili mesela yerli bakacaksan hiçbirseye gerek yok sadece kapali ve rüzgar almasinyeter eger junbo veya cek bakacaksan ozaman birsey diyemem benim bir arkadasim kar soğunda kuslara dısarida bakiyordu tabikide buna bagliolarak kisaylarinda yavru verimi düsüyordu evin icinde bakacaksan bence hiçbir ısıtıcıya gerek yok

pvc den yapsan bence saglklı ve temız olur sıcaklık ıcınse dısarda ruzgarda bırakmayacagın kesın evın ıcınde bır oda ayarlıcan oranın sıcaklıgını da cok asırı ısıtmana gerek yok normal 10 ıle 15 derece olsa yeterlıdır.

Isı olayıbirazda bakacağın cinsle ilgili mesela yerli bakacaksan hiçbirseye gerek yok sadece kapali ve rüzgar almasinyeter eger junbo veya cek bakacaksan ozaman birsey diyemem benim bir arkadasim kar soğunda kuslara dısarida bakiyordu tabikide buna bagliolarak kisaylarinda yavru verimi düsüyordu evin icinde bakacaksan bence hiçbir ısıtıcıya gerek yok

ingiliz kuşlarım var ?

pvc den yapsan bence saglklı ve temız olur sıcaklık ıcınse dısarda ruzgarda bırakmayacagın kesın evın ıcınde bır oda ayarlıcan oranın sıcaklıgını da cok asırı ısıtmana gerek yok normal 10 ıle 15 derece olsa yeterlıdır.

anlaşıldı . çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için ;)

mdf yani tahta kafes herzaman saglıklı ve sıcaktır ön 3 tarafını kapatıp sadece ön tarafına salma ön teli takabilirsin

tek kelime pvc al arkadaşım