Karadeniz Pet

Quiko Vitacombex kullanan var mı?

Gökhan Kardeşler

Meraklı Üye
Herkese merhaba...

Quiko Vitacombex isimli multivitamin var elimde.

Keyifsiz olan bir dişi muhabbetim var.

Gün boyu aynı tünekte hemen hemen.

Sık sık da tüy döküyor.

Bu ürünü bu kuşta kullanmayı düşünüyorum.

Sizce hareketlenmesinde faydası olur mu?

Sık sık yumurta maması yapıyorum ama pek etkisi olmadı.

Kızışmadı da kuş.

Bir de ürün şurup gibi kıvamlı bir şekilde.

Bozulma falan yoktur değil mi, normal kıvamı böyle mi?

Bir zamandır oda sıcaklığında duruyordu.

Bugün kapağını açıp baktım ve buzdolabına koydum.

Kullanan arkadaşlardan cevap bekliyorum, teşekkürler...

Gayet iyi bir vitamin, öneririm. Hoş bir kokusu var kuslar severek iciyor.
kizginligin oluşması icin kuşun formda olmasi gerekir.
Ne yağlanmış olmali ne de zayıf.

Gayet iyi bir vitamin, öneririm. Hoş bir kokusu var kuslar severek iciyor.
kizginligin oluşması icin kuşun formda olmasi gerekir.
Ne yağlanmış olmali ne de zayıf.

Kuşun kondisyonunun iyi olduğunu düşünüyorum.

Buraya resimlerini ekliyorum, siz de bakın bir de...

Kuş 5-6 aydır bende.

Birbirleriyle ilgilenmedikleri için erkekle ayırdım.

Çok sık tüy döktüğünü ve keyifsiz olduğunu görüyorum.

Yorumlayabilirseniz sevinirim...

Maşallah, keyifle besleyin.
biraz zayif gibi geldi bana (kuluckada olmadığını düşünerek )
5-6 ay iyi süre. Kuşu yavru iken bile alsaniz haxir hale gelmeliydi.
benim yavrudan bıraktığım disi kuslar 5 aylik olunca tunekte yay seklini
almış oluyorlar.
yumurta maması takviyesi de yapiyorsaniz faydasi olur.
soylediginiz vitaminde gayet iyi. Mamanin icine biraz
bal ekleyin faydasi gelir.
Cok tüye girmesi ortam ısısının degismesinden olur.

Quiko Vitacombex : show jumbolar da 2 haftadır kullanıyorum . Gözle görülür bir etkisi var çok hareketli ve çok ötüyorlar 100ml suya 2 damla olarak ekliyorum diğer ırklara göre jumbolar ağır ve hantal kuşlardır buna rağmen başarlı bir vitamin. Kıvamı şurup gibi doğrudur.

Ben içeriğine baktım. Daha çok B tipi vitaminler, C vitamini, A vitamini, v.s. ler var. Kuşu canlandırır ama kızıştırıcı bir şey ben göremedim.
Mamaya tercihinize göre kızıştırıcılarda ilave ederseniz daha iyi olur.
Hatta tüyde olduğu için aminasitli ve hatta en doğrusu biotin içeren takviyeler yapmanız, kaliteli tüy oluşumuna destek verecektir.

Maşallah, keyifle besleyin.
biraz zayif gibi geldi bana (kuluckada olmadığını düşünerek )
5-6 ay iyi süre. Kuşu yavru iken bile alsaniz haxir hale gelmeliydi.
benim yavrudan bıraktığım disi kuslar 5 aylik olunca tunekte yay seklini
almış oluyorlar.
yumurta maması takviyesi de yapiyorsaniz faydasi olur.
soylediginiz vitaminde gayet iyi. Mamanin icine biraz
bal ekleyin faydasi gelir.
Cok tüye girmesi ortam ısısının degismesinden olur.
Ortam sıcaklığı genelde sabit, evimde besliyorum.

Diğer kuşlarımda sık tüy dökme yok, ama bu kuşum öyle gibi.

Bir ara hastalandı, 1-2 ay kadar önce, ama şimdi iyi...

Yumurta maması yapıyorum, yiyorlar ama forumda yazıldığı gibi kapış kapış olmuyor.

Genelde mamalığın yarısını döküyorum.

Yay şekli demişsiniz, örnek resim var mı bununla ilgili?

Yay şeklini alınca ne oluyor?

Quiko Vitacombex : show jumbolar da 2 haftadır kullanıyorum . Gözle görülür bir etkisi var çok hareketli ve çok ötüyorlar 100ml suya 2 damla olarak ekliyorum diğer ırklara göre jumbolar ağır ve hantal kuşlardır buna rağmen başarlı bir vitamin. Kıvamı şurup gibi doğrudur.

Teşekkür ederim, o halde kullanabilirim.

Normal kuş sulukları 100 ml mi oluyor?

Ben suluğun yarısını dolduruyorum.

Benim kuşlarım yerli kuşlar, yine de 50 ml'e 1 damla yeterli mi sizce?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:10 -->-> Daha önceki mesaj 22:04 --

Ben içeriğine baktım. Daha çok B tipi vitaminler, C vitamini, A vitamini, v.s. ler var. Kuşu canlandırır ama kızıştırıcı bir şey ben göremedim.
Mamaya tercihinize göre kızıştırıcılarda ilave ederseniz daha iyi olur.
Hatta tüyde olduğu için aminasitli ve hatta en doğrusu biotin içeren takviyeler yapmanız, kaliteli tüy oluşumuna destek verecektir.

Mamaya spirulina ekledim, tüy yapısı için çok faydalı diye biliyorum.

Ayrıca keçiboynuzu tozu, az miktar fındık, fıstık, badem, tarçın ve probiyotik de kattım, tabii oranını tutturabildiysem.

Affınıza sığınarak biotin nedir, ne gibi faydaları var?

Önerebileceğiniz biotinli vitamin var mı?

Kullanılacak ilaçların talimatlarını, içindeki etken maddeleri ve dozajları çok iyi okuyup öyle kullanmanız ve ilave etmeniz lazım.

Sizin vitaminin prospektüsünde muhabbetler için 2 damla öneriliyor.
Ancak şunu söyleyeyim. Vitaminlerin 3 farklı amaçla kullanımı vardır.
1. Verim strese karşı başlamış bazı hastalıkları durdurma
2 katı doz kısa süre 2-3 gün. Sizin ki gibi hafif canlandırma, performans arttırma normal doz 4-5 gün.
Son olarak takviye amaçlı yarım doz yani 1 damla. uzun dönem haftada 1-2 gün dinlendirme önerilir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:15 -->-> Daha önceki mesaj 22:12 --

Tüy yapısını mükemmelleştiren bir madde ipeksi hale getiriyor.
Daha önce dediğim gibi prospektüsleri okuyup forumdaki bilgilerle kıyaslamak gerekiyor. Ben biyolog veya sağlık sektöründen birisi değilim. Prospektüsleri okuyorum, dozajlara dikkat ediyorum ve forumlardaki makaleleri takip ediyorum.

Kullanılacak ilaçların talimatlarını, içindeki etken maddeleri ve dozajları çok iyi okuyup öyle kullanmanız ve ilave etmeniz lazım.

Sizin vitaminin prospektüsünde muhabbetler için 2 damla öneriliyor.
Ancak şunu söyleyeyim. Vitaminlerin 3 farklı amaçla kullanımı vardır.
1. Verim strese karşı başlamış bazı hastalıkları durdurma
2 katı doz kısa süre 2-3 gün. Sizin ki gibi hafif canlandırma, performans arttırma normal doz 4-5 gün.
Son olarak takviye amaçlı yarım doz yani 1 damla. uzun dönem haftada 1-2 gün dinlendirme önerilir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:15 -->-> Daha önceki mesaj 22:12 --

Tüy yapısını mükemmelleştiren bir madde ipeksi hale getiriyor.
Daha önce dediğim gibi prospektüsleri okuyup forumdaki bilgilerle kıyaslamak gerekiyor. Ben biyolog veya sağlık sektöründen birisi değilim. Prospektüsleri okuyorum, dozajlara dikkat ediyorum ve forumlardaki makaleleri takip ediyorum.

Bu vitamin sitede oldukça öneriliyordu.

Ben de ona binaen aldım.

Aslında vitamin kullanmıyorum normalde, kullanma taraftarı da değilim.

Doğal şeyler vermeye çalışıyorum, bunu da mama yolu ile yapmayı deniyorum.

Hem ben yeterli çeşitliliği sağlayamıyorum sanırım, hem de kuşlar çok rağbet göstermiyor.

Özellikle bu kuşun kendine gelmesi için vitamin kullanmak geldi aklıma...

Siz hangi ürünü kullanıyorsunuz diye sorayım o halde...

Yay şekli dişini uremeye hazır hale geldiği zaman olur.
erkek kuşlar öterken, ya da kendi öterken kuyruğunu kaldirmadi
ve yay seklini almasi. Görseli yok malesef.
Ortama sıcaklığı normal ise devamli tüyde olmamali.
yulaf var mi kullandiginiz yemde.

Gökhan Bey,

Ben uzun dönem Nijer kullandım. Faydası oldu ama benim istediğim performansı alamadım.

Şu aralar Hobi E ve Hobi S yi kitabına uygun kullanıyorum. Kuşlar cıvıl cıvıl hem erkekler hem dişiler üremenin her emaresini gösteriyor. Ayrıca Topkim Supravit te var onu 4 tane tavuk kümesinde akrabalarıma kullandırdım. Horozlar tavukların hepsini sıradan geçirmeye başladı kızgınlıktan üstüne sahiplerine bile saldırmaya başladı.

Mama ya keçi boynuzu tozuda ara ara katıyorum. Arı mama yı mamaya da katıyorum.
Diyeceksiniz ki kattında ne oldu. Şu oldu 16 ocakta Hollanda bilezikli 3-4 yaşında eş beğendirip Show çift satın aldım. Nazar değmesin bugün 12inci gün şu an 1. yumurta yuvada. Allah hepinize nasip etsin.

Evet normal suluklar 100 ml. yarısı 50ml. bir damla yeterlidir. Daha önce gervit-w kullanıyordum çok memnundum. Quiko Vitacombex seçme sebebim sürekli forumlarda ve yabancı sitelerde gözüme çarpıyordu denemeye karar verdim kısa sürede olumlu sonuçlar aldım fiyat olarak ta kullandığım vitaminlere göre daha uygundu. Quiko Vitacombex ilaveten özellikle kızıştırmak için Quiko E , Tüy dökümünde zorlanıyorsa Quiko Biotin kullanabilrisiniz. Böyle bir üçlü Neton S, Nekton E, Nekton BİO kullanmıştım bunlarda oldukça başarlı memnun kaldığım ürünlerdi.

Son düzenleme:
Yay şekli dişini uremeye hazır hale geldiği zaman olur.
erkek kuşlar öterken, ya da kendi öterken kuyruğunu kaldirmadi
ve yay seklini almasi. Görseli yok malesef.
Ortama sıcaklığı normal ise devamli tüyde olmamali.
yulaf var mi kullandiginiz yemde.

Şu an iki çiftim var ve ikisini de ayırdım, şubat ortası gibi birleştirmeyi düşünüyorum.

Ayırdığım bir dişi çok hareketli, sürekli bir tünekten diğerine uçuyor, kanat çırpıyor, ötüyor.

Bunda ise pek hareket yok.

Mesela diğer kuş kalamar kemiğini de bitirmek üzere, 3-4 gün önce taktım.

Bu daha ağzını sürmedi, problemi ne çözemedim.

Yem olarak Versele Laga kullanıyorum, içinde az miktarda yulaf var.

Gökhan Bey,

Ben uzun dönem Nijer kullandım. Faydası oldu ama benim istediğim performansı alamadım.

Şu aralar Hobi E ve Hobi S yi kitabına uygun kullanıyorum. Kuşlar cıvıl cıvıl hem erkekler hem dişiler üremenin her emaresini gösteriyor. Ayrıca Topkim Supravit te var onu 4 tane tavuk kümesinde akrabalarıma kullandırdım. Horozlar tavukların hepsini sıradan geçirmeye başladı kızgınlıktan üstüne sahiplerine bile saldırmaya başladı.

Mama ya keçi boynuzu tozuda ara ara katıyorum. Arı mama yı mamaya da katıyorum.
Diyeceksiniz ki kattında ne oldu. Şu oldu 16 ocakta Hollanda bilezikli 3-4 yaşında eş beğendirip Show çift satın aldım. Nazar değmesin bugün 12inci gün şu an 1. yumurta yuvada. Allah hepinize nasip etsin.

Teşekkür ederim Ayhan Bey, tavsiyelerinizi dikkate alacağım.

Benim kuşlar 6 aya yakın zamandır bendeler ama hala bir düzen yok.

Aslında eş tutturabildiğimden de emin değilim, ayırdım, şubat ortası gibi birleştireceğim bakalım ne olacak.

Evet normal suluklar 100 ml. yarısı 50ml. bir damla yeterlidir. Daha önce gervit-w kullanıyordum çok memnundum. Quiko Vitacombex seçme sebebim sürekli forumlarda ve yabancı sitelerde gözüme çarpıyordu denemeye karar verdim kısa sürede olumlu sonuçlar aldım fiyat olarak ta kullandığım vitaminlere göre daha uygundu. Quiko Vitacombex ilaveten özellikle kızıştırmak için Quiko E , Tüy dökümünde zorlanıyorsa Quiko Biotin kullanabilrisiniz. Böyle bir üçlü Neton S, Nekton E, Nekton BİO kullanmıştım bunlarda oldukça başarlı memnun kaldığım ürünlerdi.

Teşekkür ederim Gökhan Bey.

Ben de bu vitamini çok duydum, kullananlar memnun.

Ayhan Bey de biotinli vitamin tavsiye etti zaten, inceleyeceğim bakalım.

Geri