Karadeniz Pet

rainbow muhabbet kuşu hakkında

Murat NUR

Paylaşımcı Üye
rainbow muhabbet kuşları birçoğumuzun beğendiği bir mutasyon, benim merak ettiğim rainbow üretimi nasıl oluyor. yani anne baba seçimi nasıl olmalı. anne baba rainbow olan yavru kesinlikle rainbow olur mu. anne baba rainbow olmayan yavru rainbow olma ihtimali var mı

Ben de merak ediyorum bilgi sahibi oluranız beni de bilgilendirir misiniz?(Forumdan Özel mesaj yoluyla)

Arkadaşlar genlerini bilmediğimiz kuşların yavrularının nasıl olacağı hakkında kesin konuşamayız. Sadece tahminler üzerinden konuşabiliriz. Yavruların anne babalarının yanında anne babanın da ebeveynlerinin, hatta onların da ebeveynlerinin etkisi vardır renk konusunda (ve diğer genetik konularda). Rainbow anne babadan rainbow olmayan yavrular da alabiliriz, olmayan anne babadan rainbow yavru da alabiliriz. Rainbow almak isteyen üreticiler bir kaç kuşak yetiştirip yavruların rainbow olabilmesi için gerekli renkleri toplamaya çalışıyorlar diye biliyorum. Aşağıda eskiden açılmış bir konunun linki var, umarım yardımcı olur.

http://www.muhabbetkusu.com.tr/muha...nlari-rainbow-uretimi-ilgili-calismam-21.html

Arkadaşlar genlerini bilmediğimiz kuşların yavrularının nasıl olacağı hakkında kesin konuşamayız. Sadece tahminler üzerinden konuşabiliriz. Yavruların anne babalarının yanında anne babanın da ebeveynlerinin, hatta onların da ebeveynlerinin etkisi vardır renk konusunda (ve diğer genetik konularda). Rainbow anne babadan rainbow olmayan yavrular da alabiliriz, olmayan anne babadan rainbow yavru da alabiliriz. Rainbow almak isteyen üreticiler bir kaç kuşak yetiştirip yavruların rainbow olabilmesi için gerekli renkleri toplamaya çalışıyorlar diye biliyorum. Aşağıda eskiden açılmış bir konunun linki var, umarım yardımcı olur.

http://www.muhabbetkusu.com.tr/muha...nlari-rainbow-uretimi-ilgili-calismam-21.html

teşekkür ederim

kuşun annesi babası dışında soy ağacı da önemli o konuda uzun uzun anlatılmış ancak isteyerek ya da şans eseri rainbow üreten arkadaşlar acaba genellikle hangi renk kuşların eşleşmesinden rainbow kuşa sahip oldular acaba ? elbette ki kolay bir şey değil geçmişlerine dayanıyor ama misal yeşil-yeşil ya da mavi-mavi kuşu eşlesen olmaz veya bu renklerin hangi tonu ? bu işi başarabilen arkadaşlar keşke biraz fikir verse.

Geri