Karadeniz Pet

Renk,Kanat Mutasyonu ve Irkı nedir?

Aysu GÖKTÜRK

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar..Muhabbet kuşumu alalı 2 hafta kadar oluyor.Bir önceki oğlum klasik yeşil renkti.Bu sıpa böyle değişik bir şey çıktı.Sanırım renk,kanat,parçalı mutasyonlar şeklinde bi sınıflandırma varmış,nette baktım ama hiç anlamadım.Ustalardan yardım bekliyorum :) Irkı nedir ayrıca? Bu arada kuş ilk tüy dökümüne girmedi henüz,tahmini 2-3 aylık kadar..

6n8nNN.jpg

B242zj.jpg

X4J4M6.jpg

Son düzenleme:
Irkı sanırım Çekoslavak, maşallah çok güzel

temiz kanat parçalı muhabbet kuşu diye biliyorum çekoslavak benim dişimle aynı renk maşallah

Bence bu kuş çekoslavak değil.

Yanıtlarınız için teşekkürler arkadaşlar.Face'te sorduklarım da mavi parçalı çek falan demişler.Yalnız kuşun rengi mor :D Resimde laciverte yakın çıkmış biliyorum ama daha ziyade mor yani :S Neyse; ırkı, mutasyonu falan pek önemli değil ama merak ettim o yüzden sormak istedim :)

Son düzenleme:
Benimde dişim tüy dökümünden sonra yavaş yavaş güzel bir mavilik kazandı onun için mor olabilir bana göre ustaar daha iyi bilir tabi

Hmm,tüyden sonra rengi değişebilir yani.Çok heyecanlı :) Çok güzel yaf,aşığım kendisine :D Bizimki de dişi herhalde.Henüz dişi mi erkek mi emin olamıyorum.Aman sağlıklı olsun da :p :D

Parçalı yerli güzel bir erkek yavru Güle güle besle