Karadeniz Pet

Renk tanımlama

muhabbetkusu

Yönetici
Site Yöneticisi
Renk Tanımlama
28 Haziran 2011 Salı, 13:50 · tarihinde Amerika (BAA) Muhabbet Kuşu Derneği

Renk tanımlama

Bu olayları farklı şeyler düşünüyoruz yaptığınız ne kadar garip! Ben renk tanımlaması üzerine bir konuşma verebilir Birkaç hafta önce yerel bir kulüp komitesi, yeni üyelerin çok sayıda sordu. Birkaç gün içinde ben Muhabbet Kuşu Derneği yeni renk standartları bir kopyasını aldı. Ben dergi aracılığıyla görünmüyor kadar bunu biz çok seviyorum bu kuşun farklı tanımlamak için ne olması gerektiğini yıldırıcı henüz huşu uyandıran görev anladı. Yeni standart iki-renkli tabak yeşil ışık her iki, diğer tüm ana renk türleri daha sonra yazılı açıklamalarını içerir. Ben gitmek gibi ikinci doğa geliyor muhabbet kuşu bütün hayatı boyunca yaklaşık edilmiş biri olarak sanırım. ... Evet bu xyz, ama hobi için yeni gelen bu bazı siyah sanat gibi görünmek zorundadır. Eğer kombinasyon sayıda olmalıdır düşünün Özellikle, ben onlar yüzlerce olmasa bile binlerce çalıştırmak tahmin ediyorum. Gerçek şu ki bu makaleyi yazmaya başladığımda dışarı çalıştı kaç kombinasyon var burada, ben 8000 üzerinden ulaştı ve daha ben bir gün olarak hala biliyorum. Bu yüzden ben denemek ve yardım olabilecek bir kaç basit kılavuz indirdi düşündüm. Bunu dikkate alarak, bu makalede, öncelikle bir hobi olarak yeni gelen amaçlanıyor.

Ben unutulmamalıdır ilk şey herhangi bir muhabbet kuşu için verilen açıklama, üç unsurlarına kadar yapılmış olmasıdır sanırım. İlk kuş, kuş ve ikinci çeşitli eleman gövde rengi elemanın bu birkaç farklı öğeden oluşuyor olabilir ve son olarak eğer varsa birden fazla öğe içerebilir yine kuş renklilik unsuru.

Gövde rengi
Ben standart renk tablosu bir dizi muhabbet kuşlarının gövde rengi ifade eder Dünya Budgerriar Örgütü web sitesinde bir grafik rastladım renk standartları içinde yazılı kelime biraz daha resimsel olarak bilgi aramaya başladı. Pantone Renk Grafikler bir referans numarası olan her renk ile standart olarak seçilmiştir, örneğin açık yeşil renk pantone 375 olduğunu. Bu renklerin bir kuşun gerçek renk yerine yazılı kelime için hobi için çok daha iyi bir fikir yeni gelen verecektir çalışmış hissettim. Yazılı sözcüğü bir görsel görüntü tüm dönüşüm sonra daha sonra görsel bir görüntü içine yazılı bir kelime geri dönüştürmek için yeni gelen bekliyoruz sorunları ile kuşatılmış durumda. Ben aynı fikirde olurdu sadece renk seçimleriyle Gri Yeşil ve Gri için olanlardır. Her iki renk tip normal çeşitli için birkaç tonlarında ışık görünmektedir. O da renk skalasındaki bu renkler normal ilgilidir ve bu nedenle renk koyu formu Unutmamak gerekir ki gibi, normal kanat işaretler herhangi çeşitli varyasyon gövde rengi bir aydınlatma unsuru olarak görür.
Opalin kanat işareti, bir aydınlatma faktörü
Tarçın kanat işaretinin iki aydınlatma faktörlerdir
Opalin tarçın kanat varyasyonları işareti işaretleme tüm kanat aracılığıyla yüzden üç aydınlatma faktörleri, ve.
Kesinlikle Birleşik Krallık'ta yeni gelen işaretleme belirli bir kanat standart gösterisi programda sınıflandırma izleyerek sahip bu aydınlatma faktörlerin hangi gibi bir çok bilgi elde edebilirsiniz. Normal sonra opalin, tarçın takip eder, sonra opalin tarçın vb Bu bir kuşun vücut rengi münasebetiyle her çeşit verilecekti ne kadar az olarak makul bir gösterge verir
Tavsiye diğer parçası mayıs kulaklarımda hala yüzük ki, babam geliyor. O düzenli derdi muhabbet kuşları hakkında öğrenme genç delikanlılar gibi, "bir kuşun alt ve üst her zaman size ne olduğunu anlatacağım." Ne bu kastedilen bir kuş yamaları ve kuyruk bir kuş renk mükemmel bir rehber olarak kontrol olmasıdır. Örneğin koyu yeşil ve gri yeşil arasında ayrım atın. Koyu yeşil durumunda onay yamalar menekşe ve kuyruk gri yeşil gri bir onay yama ve siyah bir kuyruğu vardır koyu mavi vardır. Eğer renk standartları bakarsanız bu ayırt edici bir miktar farklılıklar bulunabilir.

Variety İşaretleri

Çeşitlerinin birkaç istisna (Lutino ve zihin için albino yay) ile renklerin çoğunu çok çeşitli işaretler ve işaretlerin kombinasyonları ile ulaşabilirsiniz. Esas olarak çeşitli kuş taşır kanat işaretlemeler ifade eder. Tüm standartlar ilk Normal'dir. Bu durumda kanat gövde rengi üzerine beyaz veya sarı bağımlı kenarlı siyah bir tüy çoğunlukla. Bu işaretleme kuş kapağı arkasındaki kuş ve sonunda ensesine kadar devam eder. Daha önce çeşitli bu tip belirttiğimiz gibi işaretleme en derin ve en yoğun vücut rengi verecektir.

Sonraki işaretleme çeşitli opalin olduğunu. Opalin ayırt edici özelliği kuşun kanatları arasında "V" şeklinde eyer veya manto olduğunu. Bunun modern kuş nadiren mükemmel bir "V" vardır ve etkin bir "V" içinde flecking ne eğilimli olduğunu söyledi. Gerekir rağmen Diğer özelliği işaretleme ağır yoğun siyah kanat olduğunu. İşaretlerin boyutu büyüktür ve yanardöner etkisi göstermesi gerekir ama yine bu opelesans genellikle modern kuş eksik. Bu da kuşların vücut rengi bir aydınlatma gölge katkıda bulunur.

Işaretleme sonraki kanat tarçın, ve yine kuş tanımlama için "üst ve alt" kuralı devreye giriyor, ancak ayak ve bacak bu kez. Kendi içinde tarçın Bütün kuşlar kadar pembe ya da gri / pembe ayak ve bacaklarda sahip olun. Kuş kanadı işaretler "normal" kanat işaretleme aynı şekil ve dağıtım ama tarçın davasında renklerini tarçın rengine ve vücut renklenmesi için iki aydınlatma faktörler katkıda

Yakından tarçın opalin tarçın kanat işareti dikkate alınır. Açıklaması belirtildiği gibi bu opal ve tarçın kanat işaretler bir kombinasyonudur. Sırtında "V" ile birlikte boyut ve şekle işaretlerin opalin ile aynıdır, ancak tarçın bulunan olarak tarçın kahverengi bir renk arasında bulunmaktadır. Kuş ve bacaklarında makyaj tarçın olduğu gibi yine pembe ve gri / pembe ve o vücut renklenmesi için üç yıldırım faktör katkıda bulunmaktadır.

Opal tarçın jenerik "clearwing" olarak adlandırılan şeyler tarafından takip edilmektedir. Kesinlikle onlar gövde rengi yeşil serisi için gövde rengi ve sarı kanat mavi serisi için beyaz kanatları aranmalıdır konuşma. Kanatları çok hafif görünür işareti ile birlikte sarı veya beyaz ya da olmalıdır. Kuş birincil kanat uçuşları kanat alanları aynı renk olmalıdır. Hobi için yeni gelen bu opal, tarçın ve tarçın opalin bu çeşitliliği elde etmek mümkün olacağını unutmayın ve dördüncü aydınlatma faktörü clearwing ama opalin, tarçın ve tarçın opalin ayrıca ek olarak aydınlatma faktörleri üreteceği değil, sadece clearwing için.

Işaretleme çeşitli en son ilave biri pul arasında olmasıdır. Yakından ilgilenen Eğer siyah olurdu tüy alanı ile etkili Normal kanat işaretleme ters şimdi beyaz ve siyah (ya da sarı ve yeşil serisi halinde siyah olmak, beyaz olurdu alanları olmak kuşlar). Bir kez daha opalin, tarçın ve tarçın opalin seçenek bu çeşitliliği ile başarılabilir. Yine kuş birincil uçuş kanat rengi ile aynı olması ve siyah kenarlı olacaktır. Işaretleme pul etkisi beşinci bir aydınlatma faktör, vücut rengi ve ek gövde rengi açıcı veren opal gibi herhangi bir ek veriyor.

Hobi için yeni gelen böyle Texas Clearbodies, Easley Clearbodies, Saddlebacks, Greywings ve Lacewings bu noktada geçmişte çeşit bir dizi olmasına rağmen ben onları biraz "uzman" ve başka bir gün için bir konu olarak kabul edecektir. Yani şimdi renklilik bu kuş açıklamalar Üçüncü unsur ne olabilir tanıtmak niyetindeyiz.

Çok renklilik

Bir kuş olası açıklamalar üçüncü ve son unsuru kendi makyajımı renklilikte unsurudur. Bunlar Sarı yüz, Dominant alaca, Resesif pied ve kret renklilikte Kullanıcı gibi öğeleri içerir. Tüm renklerin çoğunu (sarı yüz Albino ve tepeli Lutino dahil) ve kanat çeşitleri herhangi bulunabilir.

Sarı yüz iki (veya altın yüz dahil ise teknik olarak üç) mutasyon bulundu, ancak açıklama kuş ima ettiği gibi sarı bir yüzü var olabilir. Sarı bir yüzü yeşil bir kuş sarı bir yüz olarak açıklanan sonucuna atlamayın. Sarı yüz kuş mavi serisi ile sınırlıdır. Tüm maviler ve griler var ön plana sarı yüzler olabilir. Altın yüzü bu kuşun mavi çeşitli yeşil gövde rengi ve gri çeşitli gri yeşil çok benzer bir vücut rengi sahip görünüyor sahip görünüyor, sık sık insanları yakalayan bir kuştur. Gövde rengi görmenin tek gerçek yolu kanat kaldırmak için; burada gövde rengi sadık kalır.

Baskın pied, Resessif pied, ve berrak uçuş kuşun renklilik kuş veya kuşun yeşil bir dizi halinde sarı mavi dizi halinde beyaz bir grup ya tarafından kesilir burada tüm renklilik şöyledir. Bu sadece kanatları renklenme in ara etkilenen berrak uçuş durumda biraz daha farklıdır.

Kuşların tepeli renklilik grubu renkli, çeşitli herhangi bir kombinasyonu ile başka bir renklilik eklenmesi ile elde edilebilir, ve bunların Crests biri, üç formları, dairesel bir tam, yarım dairesel ve sorguçlu gelebilir. Gibi orada açıklama ile gösterilen bu kuş kafasına kret şekli ile ilgilidir.

Tanımlanması için temel kurallar

Bazı basit bir kural olduğu sürece herhangi bir muhabbet kuşunun açıklaması belirleme, takip ediyor bunu bazen göründüğü kadar zor olmasa gerek. Kendisini oluşturan parçalara kuş parçalayarak görevler çok basit yapılabilir. Öncelikle her zaman gövde rengi yoğunluğu kanat işaretler her çeşitli hafifletmek olacağını hatırlayarak, kuşun vücut rengi tanımlamak. Soruları hala hatırlıyorum yoksa üst ve alt kural her zaman yardımcı olacaktır.

Gövde rengi kurulduktan sonra kuşların çeşitli içeriğe hareket oluşturuyor. Kuşların renklilik unsuru üzerine uygulanabilir hareket makyaj Son olarak, her zaman dikkate alınması gereken birden fazla renklilik unsuru olabilir hatırlamak.

Kombinasyon sayısı göz önüne alındığında her zaman onları gördüğünüzde kafanızda kuşun herhangi bir yeni tip kayıt için orada hazır olacaksınız. Hatta 2008 muhabbet kuşu toplumun dünyaya muhabbet kuşları Bunca yıl sonra bu bir Altın yüzü gri kanat gökyüzünün mavi olması, kendi kafasında gözü başka bir kombinasyon eklemeniz mümkün olduğunu gösteriyor. Ben bunu ben özellikle böylesine önemli bir fuarda gördük bir kuş bir açıklama üzerinde cesur çağrılardan biri olduğunu düşündüm söylemek zorundayım.

Yani bu birkaç ipucu yardım ve alıştırma yapar hatırlıyorum umuyoruz.

BAA Bu makale yazımı için Steve Holland teşekkür eder. Alan Bundy yazılı izni olmadan hiçbir şekilde bu makalenin yeniden üretmek ya da kopya etmeyin. FB Yönetici

Geri