Karadeniz Pet

Resimdeki kuşum için ne yaabilirim.

trazetekutr

Meraklı Üye
Resimdeki kuşum için ne yapabilirim.

Merhabalar

Yavru kuşum henüz 4 haftalık ve maalesef tüyleri tamamen dökülmeye başladı. Tüyleri haricinde genel sağlık durumu iyi görünüyor. Kuşun durumunun düzelmesi için neler yapmalıyım. Acil yardımlarınızı bekliyorum.

2vb52t5.jpg

141r2fb.jpg

30w03fl.jpg

11uex5z.jpg

Son düzenleme:
Büyük ihtimalle fransız tüy hastalıgı geçmiş olsun yapabileceginiz cok bi sey yok maalesef :S yemine bira mayası karıstırın mamasını vitaminini eksik etmeyin biraz toplar kusunuz ucamaz ilerleyen zamanlarda yürüyekez halede gelebilir yada ucamadan tüysüz sekikde etkilenmeden de yaşayabilir.benimde başıma gelmişti

korktuğum fransız tüy hastalığı olması idi. Umarım başka birşey çıkar.

Ayrıca kuyruk tüyleri dökülürken kuyruk bölgesinde hafif bir kanamalar oldu. Biri Fransız tüy hastalığı değil derse çok sevineceğim.

Son düzenleme:
Aktardan bulursanız kantaron yağı alın kuşunuza sürün. Dilerseniz sarımsakı zeytinyağı içine dövün karışımı kuşa sürün.

Fransız tüy dökülmesi olduğunu düşündüğüm yavrumun tüyleri çıkmaya başladı. 2 3 gün içerisindeki bu değişiklikleri gördüğünüzde sizin düşünceniz nedir. Sizce normal bir görüntüye kavuşabilecek mi yavrumuz.

2uiyghv.jpg

2epj5m1.jpg

izuz2d.jpg

egz3a1.jpg

24vuwyu.jpg

33wqt06.jpg

b7xn2g.jpg

25u0jkl.jpg

2rwb3vl.jpg

eh0ygo.jpg

svi9vd.jpg

normale dönüyo gibi stresten tüğleri dökülmüş olabilir yeniden çıkıyor herhangi bir tedavi uyguladınız mı

Bildiğin tüy çıkarıyor :) normal kuş görünümü alır 20 güne böyle giderse

Yavru kesinlikle stres altındaydı maalesef.

Anne ve Babasını yeni aldım ve yavru altlarında idi.
Mekan değişti, ayrıca bende işgüzarlık edip acele ettim ve kafes ile yuvalığı değiştim.
Anlayacağınız stres için her türlü ortam oluştu.

İnşallah sadece stresten olmuştur.

Son düzenleme:
Yavru kesinlikle stres altındaydı maalesef.

Anne ve Babasını yeni aldım ve yavru altlarında idi.
Mekan değişti, ayrıca bende işgüzarlık edip acele ettim ve kafes ile yuvalığı değiştim.
Anlayacağınız stres için her türlü orta oluştu.

İnşallah sadece stresten olmuştur.

kafesle yuvalığı değiştirmeseydin strese girmezdi 2 gün önce ben aldım kafesiyle yuvalığıyla beraber 3 yavrulu bi çift 2.5 saatlik yoldan geldiler allaha şürkür bişeyleri yok

Son düzenleme:
Düzeleceğine inanıyorum. Çiftin kaç yavrusu var? Sadece sorun bunda mı?

Bu son yavrusu altındaydı diğerleri büyüktü almadım. tek bu geldi çiftle beraber.

Geri