Karadeniz Pet

Resime yorum yapar mısınız?

• Konbuyu başlatan alp6parmak
  • Başlangıç tarihi
A

alp6parmak

Guest
En son 2 erkek kuşumun olduğunu öğrenip bir tanesini dişi ile değiştirmiştim. Yeni kuşum 1 haftadır bizimle. Dişinin yaşı ve çiftleşmesi hakkında yorum yapabilir misniz?

xYBkEj.jpg

eog3qq.jpg

dişi kızışmış durumda.

Dişi anne olmaya karar vermiş. Tez zamanda yumurta görürsünüz inşallah.

dişi fena olmuş.yavaş yavaş yuvalığı takda,gelsin bebişler

arkadaşlara katılıyorum güzel ve kızışmış yumurtaya hazır bir dişi

Tekrar tereddüte düştüm ama soldaki erkek sağdaki dişi değil mi? Dişinin kızışmış hali nasıl anlıyorsunuz acaba? Ceresinde nasıl bir değişiklik oluyor?

Maşallah çok tatlılar. Anne adayımız da hazır göründüğüne göre artık yuvalık takma zamanı...

Tekrar tereddüte düştüm ama soldaki erkek sağdaki dişi değil mi? Dişinin kızışmış hali nasıl anlıyorsunuz acaba? Ceresinde nasıl bir değişiklik oluyor?

Doğrudur. Soldaki erkek sağdaki dişi. Dişi kızıştığında çere rengi kahverengiye dönüp koyulaşır. Pütürlenebilir. O zaman anlarsınız ki dişi erişkinliğe ulaşmış ve kızışmış. Vermeniz gereken vitamin ve mama takviyesi ile yumurtlamalarını sağlayabilirsiniz. Böyle dönemlerde kafesin yerini sabitlemeniz ve kuşlarınızı yumurtladıktan sonra rahatsız etmemeniz gerekir. İnşallah kısa bir sürede yamurtalarını ve yavrularını görmenizi temenni ederim.

Geri