Karadeniz Pet

Rica etsem bi bakarmısınız?

squel

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar dün almış olduğum kuş sapa sağlamdı dimdik duruyordu eve getirince böyle tavırlar sergilemeye başladı arada boynunu kaldırıp etrafa bakıyor sonra tekrar böyle boynu bükük duruyor bilgisi olan var mı :confused: :(:(

tqgt6.jpg

bence o ikisini ayırın pek bilgim yok ama sallabaş olabilir. bilgisi olanlar yardımcı olacaklardır. bu arada erkek olanda hep böyle kabarık değildir umarım. tüneklerde sorunlu. tahta tünek olmalı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Oda ishal olmuştu ayırdım şuan kuşları ayrı kafesteler

tamam o da soğuk almış anlaşılan. mavi olanı sıcak tutun vitamin ve haşlanmış papates verin. veterinerden antibiyotik alın. sarı olan için bişey diyemiyorum çünkü sallabaş sa eğer virüs kaynaklıysa tedavisi yok ama bakteri vs kaynaklıysa ondada antibiyotik tedavisi uygulanır. inşallah sallabaş değildir.

Yalnız mavi kuşunuz hasta. Hemen onu kurtarmaya bakın. Kaybedebilirsiniz bu gibi durumlarda. Avidiare varsa bir suluğuna ondan koyun, diğer suluğa da vitamin koyun. Sadece yemle besleyin, ishale kanarya yemi oldukça iyidir. İnşallah kaybetmezsiniz. Sıcak tutmaya özen gösterin. Eğer şimdilik vitamin yoksa 10 damla limon damlatın suluğuna.

Yalnız mavi kuşunuz hasta. Hemen onu kurtarmaya bakın. Kaybedebilirsiniz bu gibi durumlarda. Avidiare varsa bir suluğuna ondan koyun, diğer suluğa da vitamin koyun. Sadece yemle besleyin, ishale kanarya yemi oldukça iyidir. İnşallah kaybetmezsiniz. Sıcak tutmaya özen gösterin. Eğer şimdilik vitamin yoksa 10 damla limon damlatın suluğuna.

bilgileriniz için teşekkür ederim

Dişi kuşum hakkında bir bilgisi olan yokmu :(

çok kabarik duryo sanırsam üşütmüş geceleri eviniz cok mu soğuk oluyor veya camlar falan açiyorsanız onlari esmeyen bir bölgeye koyarsanız hasta olmazlar. vitamin falan verebilirsin.

çok kabarik duryo sanırsam üşütmüş geceleri eviniz cok mu soğuk oluyor veya camlar falan açiyorsanız onlari esmeyen bir bölgeye koyarsanız hasta olmazlar. vitamin falan verebilirsin.

dün hava biraz soğuktu arkadaşımdan getirirken yolda üşüdü sanırım bugün biraz daha iyi dün gece çekmiştim fotoyu ama sarı kuş nedense yabancılık çekiyor sanırım ortama alışamadığından ötürü boynu bükük öyle durmasının sebebini anlamış değilim :(

Kusunuz ucabiliyor ve kafeste tirmananiliyor mu? Felc ya da sinir yollariyla ilgili bi rahatsizligi olabilir, denge saglayamiyor muhtemelen. Veterinere gitmeniz gerekli.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ceren yanlız konu yaklaşık 4 ay öncesine ait.

Evet, farketmemisim. Son mesaj sekiz saat once yazilmis ona bakmistim. Forum kurallarina aykiri bir sey degildir umuyorum, googleda kusun durumunu aratarak bu sayfayi bulacak kisiler gorur cevabi en azindan. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Merhaba arkadaşlar dün almış olduğum kuş sapa sağlamdı dimdik duruyordu eve getirince böyle tavırlar sergilemeye başladı arada boynunu kaldırıp etrafa bakıyor sonra tekrar böyle boynu bükük duruyor bilgisi olan var mı :confused: :(:(

tqgt6.jpg
ddddddddddddddddddddddd

Geri