petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Rıfkı Zilliye nasıl alışır ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Oğuz Yalçın tarafından 25 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Oğuz Yalçın

Oğuz Yalçın New Member

Beğenileri:
    0
    Merhabalar

Bugün dişi kuşuma 1.5 yaşında jumbo kuş aldım.Adı da rıfkı oldu. :) Dişi kuşum büyük tahta kafesteydi.Onu küçük kafese alıp,yeni kuşuda tahta kafese koydum.Erkek o kafese alışsın ve sanırım dişi kuş erkeğin yanına atılıyormuş o yüzden yerlerini değiştirdim.Kuşu getirip ilk olarak dişinin olduğu büyük kafese attım.Ne yapıcaklar göreyim bi diye.Ama bizim hatun deli gibi saldırdı erkeğe.Bende ayırdım.

Şimdi bizim bu kuşlar birbirlerine nasıl alışırlar ? Ne yapmalıyım sizce ?

Bunlarda resimleri.

Bu arada avrupa yakasında olupta kuş almak isteyenleri benim kuşu aldığım üretici arkadaşın yerine gitmelerini tavsiye edebilirim.Kuşları gerçekten tertemiz bakımlı ve çok güzeller.İsteyen olursa özelden numarasını da atarım.

Dişi
    Erkek..

#1 Oğuz Yalçın, 25 Mayıs 2014
    Son düzenleme: 25 Mayıs 2014
  2. ömer duran yagar
    Gizli

hocam keske dısınıde goturseydın dısıler seckın oluyor es konusunda dogru olanı yapmıssın kusları ayır bence karsı karsıya koy bırbırlerını gorsunler.

3. Oğuz Yalçın

Oğuz Yalçın New Member

Beğenileri:
    0
    karşı karşıya duruyorlar hocam.Bende öyle yapıcaktım ama imkan olmadı mecburen böyle yapmak zorunda kaldım. [MENTION=8706]ömer duran yagar[/MENTION]

#3 Oğuz Yalçın, 25 Mayıs 2014
  4. ömer duran yagar
    Gizli

hocam yapacak baska bır sey yok beklıyceksınız 1 2 hafta sonra erkegın kafesıne koy dısıyı bakalım sonuc ne olacak. insallah umdugunu bulursun hocam.

5. sparox

sparox Member

Beğenileri:
    0
    alışır zamana bırakmak lazım diyecemde aslında bu konulardan pek anlamıyorum :D ama kuşlarınız gayet güzeller maşallah

#5 sparox, 25 Mayıs 2014
  6. Oğuz Yalçın

Oğuz Yalçın New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaslar disi ve erkegi ayırmıstım dün. Dişi kusum tuy dokumunde olmamasına ragmen acaip sekilde tuyleri dökülmüş. Hayvan strese mi girdi acaba ? Nasıl önleyebilirim ?

7. Ali KOÇ
    Gizli

Ali KOÇ Guest

Yeri değişmiş strese girmiştir büyük ihtimal . benim kuşta öyle yapmıştı göğsündeki tüyleri yolarlar genelde strese girdiklerinde

8. Oğuz Yalçın

Oğuz Yalçın New Member

Beğenileri:
    0
    Peki Ali bey zamanla gecermi bu durum ?

GT-I9000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

9. Ahmet Behçet
    Gizli

hocam aldıgıız erkek jumbo kac aylık kac tl ye aldınız

10. Oğuz Yalçın

Oğuz Yalçın New Member

Beğenileri:
    0
    1.5 yaşında 100 lira dedi hocam.

11. Ahmet Behçet
    Gizli

aldıgınız erkegın bıraz yakın fotosu varsa koyabılırmısınız.

Sayfayı Paylaş