Karadeniz Pet

Rıfkı Zilliye nasıl alışır ?

Oğuz Yalçın

Meraklı Üye
Merhabalar

Bugün dişi kuşuma 1.5 yaşında jumbo kuş aldım.Adı da rıfkı oldu. :) Dişi kuşum büyük tahta kafesteydi.Onu küçük kafese alıp,yeni kuşuda tahta kafese koydum.Erkek o kafese alışsın ve sanırım dişi kuş erkeğin yanına atılıyormuş o yüzden yerlerini değiştirdim.Kuşu getirip ilk olarak dişinin olduğu büyük kafese attım.Ne yapıcaklar göreyim bi diye.Ama bizim hatun deli gibi saldırdı erkeğe.Bende ayırdım.

Şimdi bizim bu kuşlar birbirlerine nasıl alışırlar ? Ne yapmalıyım sizce ?

Bunlarda resimleri.

Bu arada avrupa yakasında olupta kuş almak isteyenleri benim kuşu aldığım üretici arkadaşın yerine gitmelerini tavsiye edebilirim.Kuşları gerçekten tertemiz bakımlı ve çok güzeller.İsteyen olursa özelden numarasını da atarım.

Dişi
AzU2QB4.jpg

Erkek..

EA4byeq.jpg

J1znDJN.jpg

twRYq6O.jpg

Son düzenleme:
hocam keske dısınıde goturseydın dısıler seckın oluyor es konusunda dogru olanı yapmıssın kusları ayır bence karsı karsıya koy bırbırlerını gorsunler.

karşı karşıya duruyorlar hocam.Bende öyle yapıcaktım ama imkan olmadı mecburen böyle yapmak zorunda kaldım. [MENTION=8706]ömer duran yagar[/MENTION]

Son düzenleme:
karşı karşıya duruyorlar hocam.Bende öyle yapıcaktım ama imkan olmadı mecburen böyle yapmak zorunda kaldım. [MENTION=8706]ömer duran yagar[/MENTION]

hocam yapacak baska bır sey yok beklıyceksınız 1 2 hafta sonra erkegın kafesıne koy dısıyı bakalım sonuc ne olacak. insallah umdugunu bulursun hocam.

alışır zamana bırakmak lazım diyecemde aslında bu konulardan pek anlamıyorum :D ama kuşlarınız gayet güzeller maşallah

Son düzenleme:
Arkadaslar disi ve erkegi ayırmıstım dün. Dişi kusum tuy dokumunde olmamasına ragmen acaip sekilde tuyleri dökülmüş. Hayvan strese mi girdi acaba ? Nasıl önleyebilirim ?

Yeri değişmiş strese girmiştir büyük ihtimal . benim kuşta öyle yapmıştı göğsündeki tüyleri yolarlar genelde strese girdiklerinde

hocam aldıgıız erkek jumbo kac aylık kac tl ye aldınız

aldıgınız erkegın bıraz yakın fotosu varsa koyabılırmısınız.