Karadeniz Pet

romatizma mı acaba., lütfen bilgi verin

• Konbuyu başlatan Şekibe Ertürk
  • Başlangıç tarihi
Ş

Şekibe Ertürk

Guest
mubiş'in ayakları tutmuyor, zorda kalırsa gagası ile destek olup Azıcık basıyor. Tünegi hiç kullanamıyor. Çok hasta. Gagası hep açık ve kakasını günde 5sefer felan yapıyo. Ve kocaman. Lütfen Yardımcı olun.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:08 -->-> Daha önceki mesaj 13:03 --

ne yapmamız lazım çok acil

ROMATİZMA :

BELİRTİLERİ :

Romatizmalı kanarya,tünek üzerinde tutunamaz,düşer. Yürümekte zorluk çektiği, yürüyemediği, düştüğü yerde kaldığı, ayağa kalkamadığı görülür.

NEDENLERİ : Nem oranı yüksek serin ve rutubetli yerlerde sürekli yaşamak zorunda bırakılan kanaryalarda, banyo yapıp geceyi ıslak veya nemli tüylerle geçirmeyi bir alışkanlık haline getiren kanaryalarda görülür.

TEDAVİSİ : Hastalığın oluşmasına olanak tanımamak,hastalığı tedaviden çok daha kolay olduğu için,yukarıda alınan sakıncalı durumları yaratmamak ve romatizmaya meydan bırakmamak en iyisidir.Bununla birlikte hastalıklı kanaryanın içinde bulunduğu sakıncalı ortamdan kurtarılması,serin havalarda banyo yapmasına izin verilmemesi,geceleri ıslak ve nemli tüylerle bırakılmaması alınacak ilk önlemlerdir.Kafesin güneş gören bir odada güneş ışınlarının direkt vurmadığı bir yere asılması,kafes tabanının sürekli olarak kuru kumlarla örtülü olması ve kafesin nemli bırakılmaması yerinde bir tedbirdir.Tedavi olarak kanaryanın ayakları saf alkolde eritilmiş kafuru ile ovulmalı ve her gün tazelenen içme suyuna çeyrek aspirin eritilerek verilmelidir.Bu arada,içine balık yağı bulunan kuvvet mamasından da yarar beklenebilir.*

Nokia 3310 ile gönderildi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:33 -->-> Daha önceki mesaj 16:30 --

ALINTI...

kakasını günde 3-4 kere yapıyor ve kocaman bi dışkı. Hafif sulu ama ishal olduğunu düşünmüyorum. Romatizma tarifine uyuyor ama Gagasıni hiç kapatmıyo sanırım nefes darlığı da oldu. Mubişim çok kötü halde vitamin felan iyi gelmedı düzelmedi

5-6 yaşlarında oldugunu düşünüyorum

Fotograf koyabilme sansiniz var mi acaba belki ayaginda baska bir sakatlik vardir ?

5-6 yaş kuş için son evreler.ne kadar iyi bakarsan bak.dirençleri bu yaştan sonra düşüyor.daha kolay hasta oluyolar.kalp krizi inme gibi ani ölümler oluyor.

fotoğraf ekleyemiorum maalesef ama ayaklarına kırık çıkık durumu yok, halsiz, bitkin, mutsuz, ötmüyor, uçmuyor. İyileşecek diye beklerken her gün kötüye gidiyor. Yardım edememek çok kötü bi his, minik kuşum çok acı çekior

fotoğraf ekleyemiorum maalesef ama ayaklarına kırık çıkık durumu yok, halsiz, bitkin, mutsuz, ötmüyor, uçmuyor. İyileşecek diye beklerken her gün kötüye gidiyor. Yardım edememek çok kötü bi his, minik kuşum çok acı çekior

veterinere götürdünüzmü? felç ise eğer hiçbirşey yapamazlar.çoğu ötenazi yapıyor bu durumda.inş felç değildir.

götürmedım, uygun bi yer Yok çünkü, boşu boşuna bu havada mubiş'e eziyet. Bizim buralarda büyükbaş, küçükbaş hayvanlara bakıyorlar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:42 -->-> Daha önceki mesaj 22:35 --

felç değildır çünkü isterse basabiliyor ayaklarını, elimle verirsem Su içiyo yem yiyor. Sorunumuz ayaklarını kullanamamasi ağrıyo demek ki, gagası hep açık, kakası çok büyük ve nadiren tuvaletını yapıyor

neşesi felan iyiydi 2 hafta öncesine kadar, bu hastalık nasıl çözülür bilen Yok mu

Her gün taze suyuna çeyrek aspirin eriterek koy.

Bence burada guvenerek paylastigimiz hekimleri telefonla arayin durumunuzu anlatin bulundugunuz yerde veteriner olmadigini yani

Zaten insanlik adina yardim etmeye calisirlar diye dusunuyorum
Buyuk gecmis olsun insallah iyilesir
Ama anlayan veteriner onemli bence arabayla falan goturmelisiniz kafesi battaniyeye sararak mesela..
Boyle beklemek daha aci

Burda guvendigimiz kisiler var bi bakin lutfen:
http://www.muhabbetkusu.com.tr/hast...miz-veteriner-hekimleri-paylasalim-17819.html

bi gün boşuna uğraştım buraya yazmak yardım istemek manasız

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:06 -->-> Daha önceki mesaj 10:58 --

Dinleyip,yorum yapıp, ilgilendiğiniz için Teşekkurler. Yaşlı diye atacak değilim minigimi, benim için çok değerli denicem her yolu, onu incitmeden.

Geri