Karadeniz Pet

S.a Ben Daha Önceden Kuşum İhsal Demiştim Yardım.

Onur Açan

Meraklı Üye
Arkadaşlar S.a ben daha önceden konu açtım kuşum ihsal diye 1 hafta geçti antibakteriyel ilaçta bitti vitamin var

dün baktım kafese yeşil tarzı dışkı sulu dışkı yapıyor bunun belirtisi daha geçmedimi demek ama avucuma alıyorum uçmaya çalısıyor elime alacağım zaman kaçıyor muhabbet kuşu sesi açtıgımda ise ötüyor.. yardım.
Önceden elimi kafese yaklaştırdıgımda kaçmıyordu şimdi kaçıyor

Son düzenleme:
aynı sorun bende de var hastalık belirtileri yok ama hala ishal ben doğal yöntemler kullanıyorum ilaç felan kullanmıyorum zorunda kalırsam o kadar doğal olmayan sadece diazyme 256 ve bira mayası kullanıyorum onlarda çok fayadalı :D

yemde yiyor ilaç ve vitamin suya katıyorum içiyor dışkı sulu

Kuşunuz ishal olmayabilir. Eğer çok su içiyorsa böbrek rahatsızlığından da sulu yapıyor olabilir.

veteriner hekiminize götürmeniz faydalı olacktır.

patates ver yerse o geçirtiti aspur ver

ishalin kaynağı da önemli eğer ishalse birde mesela benim kuşumdada böyle bir durum var
dı eğer bulunduğunuz ortam çok sıcaksa o yüzden de sıvı dışkılayabiliyor elinize alın eğer elinizdeyken dışkılarsa sıvı ve çok sıcak oluyor dışkısı
birde üşütmeden veya gıdadan dolayıda olmuş olabilir
ve en tehlikelilerindne birisi bakteriye bağlıysa eğer veteriner hekimin önerdiği ilaçlar kullanılacak
ama siz en iyisi öncelikle ishalmi bunu doğrulayın ishalse de kaynağı nedir öğrenin

Son düzenleme:
Geri