Karadeniz Pet

sa e-coli bakterisi baytrill ??

bomotoy

Meraklı Üye
sa muhabbet kuşumu veterinere götürdüm lab için tükürük aldılar ve e-coli bakterisine rastlandı veteriner 4 şırınga ilaç verdi fakat baytril %2.5 oral solüsyon diye bi ilaç duydum çok etkiliymiş bu hastalıkta fiyatını bilen var mı acaba yarın alıcam kazık yemek istemiyorumm...

İnternete bakın orada fiyatları bulursunuz.

%2.5 lik bulabilirseniz iyi, hem seyreltik hem de fiyatı daha uygun olur, ben geçen sene %5 liğinin 20-25 lira gibi bir fiyata almıştım, aslında baycox e-koli'ye karşı daha etkili bir ilaç ama çok pahalı bir ilaçtır.

Hangi veterinere götürdünüz?

ben izmir de oturuyorum bornova da götürdüm öz-vet veteriner kliniği muhabbet kuşundan anlıyorlar fakat biraz pahalıya kaçtı bana 100 tl gibi bi rakam ödedim labaratuvar testi için sadece 60 tl aldı ilaçlar muyane paras da 40 tl işte o kadar.. paranın bi önemi yok sonuçta karşında ki de bir can ben 100 tl ye belki 5-6 tane yeni muhabbet kuşu alırdımm ama onu o halde görünce dedim dünya malı dünya da kalır..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:44 -->-> Daha önceki mesaj 10:38 --

Hangi veterinere götürdünüz?

Ben izmir de oturuyorum bornova da götürdüm öz-vet veteriner kliniği muhabbet kuşundan anlıyorlar fakat biraz pahalıya kaçtı bana 100 tl gibi bi rakam ödedim labaratuvar testi için sadece 60 tl aldı ilaçlar muyane paras da 40 tl işte o kadar.. paranın bi önemi yok sonuçta karşında ki de bir can ben 100 tl ye belki 5-6 tane yeni muhabbet kuşu alırdımm ama onu o halde görünce dedim dünya malı dünya da kalır..

ben izmir de oturuyorum bornova da götürdüm öz-vet veteriner kliniği muhabbet kuşundan anlıyorlar fakat biraz pahalıya kaçtı bana 100 tl gibi bi rakam ödedim labaratuvar testi için sadece 60 tl aldı ilaçlar muyane paras da 40 tl işte o kadar.. paranın bi önemi yok sonuçta karşında ki de bir can ben 100 tl ye belki 5-6 tane yeni muhabbet kuşu alırdımm ama onu o halde görünce dedim dünya malı dünya da kalır..

Güzel. O kliniği duymuştum zaten. Başka yere götürdüyseniz hastalıklar bölümündeki veteriner arşivine yazmak için sormuştum.
Ben kuruma(megabakter) hasatlığına yakalanan kuşum için durumum da olmamasına rağmen 1000 liraya yakın masraf yaptım. Kuruma hastalığından kurtulduk ama kuşumu da talihsiz şekilde kaybettim. Ama hiç pişman değilim yine aynı masrafı yapabilirim. Para pul geçici boşverin.

[DM][/DM]
Güzel. O kliniği duymuştum zaten. Başka yere götürdüyseniz hastalıklar bölümündeki veteriner arşivine yazmak için sormuştum.
Ben kuruma(megabakter) hasatlığına yakalanan kuşum için durumum da olmamasına rağmen 1000 liraya yakın masraf yaptım. Kuruma hastalığından kurtulduk ama kuşumu da talihsiz şekilde kaybettim. Ama hiç pişman değilim yine aynı masrafı yapabilirim. Para pul geçici boşverin.

bence de öyle öyle de olmalı.. bugün baytril sipariş ettim basmane kapılar da veteriner ilaçları da satan bi eczane var halk eczanesi ismi her türlü ilaç temin ediyorlar getitriyorlar hatta evinize kadar bilginiz olsun..

Geri