Karadeniz Pet

sabaha karşı 4.30 da ne olabilir şaşkınımmm !!!

Bilal KURDDAN

Paylaşımcı Üye
mrb arkadaslar ortalama iki üç günde bir çiftlerimden birsi (açıkcası pek sevmediğim çift ,dişiye sinir oluyorum) sabaha karsı 4.30 5.00 saatleri arasında kafesde kıyamet kopuyor çok aşırı bir şekilde bağrışmalar oluyor uykudan uyandıracak şekilde sebebi nedir ? 15 gündür böyle durum ? ben anlam veremedim çiftleşiyorlar demeyin o saatte göz gözü görmüyor !!!

Benim eski yani ilk muhabbet kuşu çiftimde de böyle olmuştu. Belirli saatlerde hep kanat çırpıp ötüyorlardı. Fakat her zaman devam eden bir hareket değildi. Haftada 1-2 defa oluyordu. Ben memnundum açıkçası nedense.

Büyük ihtimalle kuşlarınız birşeyden korkup streste girmişlerdir.

Büyük ihtimalle siz kabus görüyor ve bağırıyorsunuz. Ondan korkuyordur. Geçen akşam ben de aynısını yaptım. Gariplerim kanatlarını kıracaklardı neredeyse. Saat 03.30 :)

valla olabilir hiç aklıma gelmedi bu durum :)

Sabahın ilk ışıklarıyla kuş sesi duyuyorlarsa yada erken yatıp erken kalkıp uykularını almışlarsa karanlıkta yer kavgası olabilir.Bir gece lambası olsa iyi olur odalarında tam karanlıkta bazen böyle korkuyorlar.

2 Gece banada aynısını yaptılar dehşet verici şekilde kanat çırpıp ordan oraya uçusuyolardı.Uyanıp kafeslerine bitane vurdum daha o günden beri ses seda yok gece yarısı

Kuşlar ani stres ve heyecan anlarında genelde öyle davranıyorlar.

Ruya gormustur belki, en azindan benimkilerin oyle oldugunu zannediyorum. Bir anda kizilca kiyamet , aldim elime sevdim rahatlatmaya filan calistiydim hayvani

birkere benim kuslarima da oyle olmustu, isigi acip baktigimda kafeste kocaman hamam bocegi gordum. bocek sinek vs rahatsz ediyo olabilir

Benimki her sabah barıyo ama sadece erkek olan barıyo eşi yokkende barıyodu bence korkmadan falan değil bambaşka bişey lakin korkulcak bişey yok

Geri