Karadeniz Pet

Sabahları çok ötme

• Konbuyu başlatan yigittpasa
  • Başlangıç tarihi
Y

yigittpasa

Guest
Arkadaşlar benim kuşum her sabah dışarıdan öten kuşlara sesleniyor sanırım, böyle akşam olduğu gibi bıcır bıcır ötme değil de, bildiğiniz bağırarak ötüyor. Her sabah bu durum böyle ve komşular rahatsız olacak gibime geliyor. Çünkü ben işe gidiyorum, dinliyorum ötmeye devam ediyor. Bir şey istiyor da ben mi anlamıyorum acaba? Akşam problem yok.

Hocam 1 çift varsa sorun olmaz bence komşularada sesi gitsin iyi gelir kuş sesi bende 3 çift var 3'ü birden otüyor saat 5:30 gibi başlıyor saat 7 kadar hem dışarıdan da kuş sesi geliyor çoşuyorlar şişşşttt , susun diyorum bi kaç sn susuyorlar sonra geri başlıyor. Bence hiç dert etme hocam birşey olmaz. :)

Dediğin Gibi Sabah ve Öğle Vakitlerinde Dişaridaki Kuşlar Çoşuyor Özellikle Ağaç Vs Varsa Evinizin Önünde Camlardan İçeri Çok Ses Giriyor Ben Kafesin Üzerine Siyah İnce Bez Örtüyorum Akşam Sabah Bezi Açtiğimda Ötmeye Başlıyor Böyle Birşeyde Deneyebilirsiniz Bence

bize alarm gibi geliyor. saat 7 yi biraz geçince başlıyorlar sabah bizde uyanıp iş için hazırlanıyoruz :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:26 -->-> Daha önceki mesaj 09:24 --

kuştan rahatsız olan komşunuz olursa. birer yavrunuz olduğunda onlara hediye edin :) komple tüm apartman çoşsun

Hemen hemen herkes aynı dertten muzdarip gibi :) hafta içi neyse de uzun zaman oldu deliksiz bir pazar uykusu cekmeyeli

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Benimde iki ciftim var sabah 6 7 gibi otmeye baslıyolar cıldırıyolar resmen:)

Arkadaşlar benim kuşum her sabah dışarıdan öten kuşlara sesleniyor sanırım, böyle akşam olduğu gibi bıcır bıcır ötme değil de, bildiğiniz bağırarak ötüyor. Her sabah bu durum böyle ve komşular rahatsız olacak gibime geliyor. Çünkü ben işe gidiyorum, dinliyorum ötmeye devam ediyor. Bir şey istiyor da ben mi anlamıyorum acaba? Akşam problem yok.

Dişi ise çok doğal.Öyle ötüyor ki ranzadan koşup susturuyordum.Ama erkek kuşum öyle değildi.İnsan gibi şişşt piştt diye sanki kalkın demek istercesine konuşuyordu.Yani kuş dişiyse normal bu ötmeler.

Kuşunuzun yaşı nedir bilmiyorum. 6 aylığı geçtiyse EŞ istiyor olabilir. Kızışma döneminde çok ötüyorlar. Benim Çakal da fena ötüyor akşama kadar. Dışarı çıkartınca sakinleşiyor hopluyor zıplıyor odasına geri giriyor susuyor sadece konuşuyor. O zamana kadar ötüyor. Dönem bitince olağana biniyor. Bu dönemlerde başka odaya kapatın, akşama çıkartın uçsun sizin yanınızda, zaman geçirsin sizinle.

Ama Allah'tan benim kuş saygılı, hamdolsun. Baktı ki herkes uyuyor sesini çıkartmıyor. Uyanınca başlıyor. :)

Kuşunuzun yaşı nedir bilmiyorum. 6 aylığı geçtiyse EŞ istiyor olabilir. Kızışma döneminde çok ötüyorlar. Benim Çakal da fena ötüyor akşama kadar. Dışarı çıkartınca sakinleşiyor hopluyor zıplıyor odasına geri giriyor susuyor sadece konuşuyor. O zamana kadar ötüyor. Dönem bitince olağana biniyor. Bu dönemlerde başka odaya kapatın, akşama çıkartın uçsun sizin yanınızda, zaman geçirsin sizinle.

Ama Allah'tan benim kuş saygılı, hamdolsun. Baktı ki herkes uyuyor sesini çıkartmıyor. Uyanınca başlıyor. :)

Valla hocam sizin kuş iyiymiş benimkisi de uyanana kadar ötüyor, gidip şşt pşt bi dur oğlum falan diyorum duruyor, sonra yine aynen devam :) kuşum erkek bu arada, 3-4 aylık falan.

Bana da alarm gibi geliyor da pazar günleri normalde alarmı kurmuyorum kuşta aynı olay olmuyor :D

benim ciftlerde her sabah 7 gibi başlıyolar. susun felan diyorum az bişey susup etrafı izledikten sonra devam. kapıları örtmemişsem içerden sadoda katılıyo ötüşmeye tüm apartman uyanıyo valla :)

Valla hocam sizin kuş iyiymiş benimkisi de uyanana kadar ötüyor, gidip şşt pşt bi dur oğlum falan diyorum duruyor, sonra yine aynen devam :) kuşum erkek bu arada, 3-4 aylık falan.

Bana da alarm gibi geliyor da pazar günleri normalde alarmı kurmuyorum kuşta aynı olay olmuyor :D

Yavru daha. Konuşmayı öğrettiniz mi? Onun için eğitim yapın, o zaman sadece konuşur. Aksi halde ötecektir, doğal olarak. :)

Gerçi bir süre sonra "sus ya amma konuştun çenesi düşük" diyoruz :D

Kafesten salinmak icin yapmadiklari yok

Sorma sabah 6 da başlar bizimkisi ötmeye onun için artık kafayı yastıgın altına sokup yatıyorum tek cözüm yine fayda etmiyor ama sesi azaltıyor en azından . Kıyıpta kusu diğer odalara götüremiyorum.

Gündüz götür, akşam getir sal. Ben şu an öyle yapıyorum. :) Başka türlü paso ötüyor. Yaz bitecek ancak öyle düzelecek. :)

[MENTION=2729]Hilal Mutlu[/MENTION]

Benim dişi kuş kuluckada oldugu için erkek boşta , ötmekten başka bir faydası yok anlıyacağın ona da hak veriyorum akşama kadar tek takılıyor kuş cağız . Ama sabahın 6 sında ötmesi adamı deli ediyor ve diğer odalarda soguk olabiliyor kıyamıyorum hiç bir şekilde diğer kuşta yumurtaların üstünde oldugu için yer değiştiremiyorum kısacası.

ben 7 çift ingiliz ve yavrular var ortalık toz duman !!! ama öğlen susuyorlar tek teselli geçen bir çiftte cennet aldım minacık kuşlar ortalığı yıkıyorlar hemen geri götürdüm muhabbet kuşlarının sesi şimdi harz roller kanarya gibi geliyo... yani o kadarcık olur kardeş :)

ben evde 8 tane kuş bakıyorum aynı sorun bendede vardı aşırı gürültü oluyordu ışık geçirmeyen perde aldım oda karanlık oluyor saat 10 gibi açıyorum genelde perdeyi ozaman ötsede sorun olmuyor :)

Yavru daha. Konuşmayı öğrettiniz mi? Onun için eğitim yapın, o zaman sadece konuşur. Aksi halde ötecektir, doğal olarak. :)

Gerçi bir süre sonra "sus ya amma konuştun çenesi düşük" diyoruz :D

Ben eğitim yönünde biraz zayıfım sanırım. Aslında bir sürü de yazı okumuştum ele alıştırma ve konuşturma ile ilgili. Hala konuşmuyor. Gırtlaktan sesler çıkartıyor fakat o da tv de müzik falan açtığım ve rahat hissettiği zamanlarda. Onun dışında hala çok ürkek. Ben varken kafesten çıkıp uçmuyor, elimi uzattığımda kendi kendine gelmiyor. Ayrıca müthiş bir sabrı var :) Ne zaman elimi kafese soksam taa en ücra köşeye kadar gider, ben elimi altına kadar götürmedikçe elime konmaz. 1cm ötesine koysam bile bakar bakar konmaz. İlla ki ilk adımı benden bekliyor. :)

İnşallah benim kuşum da böyle hiperaktif ve konuşkan olur, şu an tam tersi :)

Şimdi mesela, tavuklar saat kaç olursa olsun karanlık olduğunda gece zannedip uyku haline geçiyorlar,adamlar ciddi ciddi uyuyor yahu :D

Aynı şey mubişler içinde geçerli,üstüne ince bir tülbent,örtü bişey ört,karanlık olsun. Sen örtüyü açana kadar gece sanıyorlar,sakin kalıyorlar. Test edildi,onaylandı.

Bi süre bu şekilde yapıp,örtüyü aynı saatte açtım,şimdi uyanma saatleride ona göre ayarlandı. Ama o saati geçirirsem benim alarmlar da ötmeye başlıyo : )

Ayrıca muhabbet kuşu sesinden rahatsız bi insan olursa, o insan ciddi ciddi "RAHATSIZ"dır. NET!

Sen ne takıyorsun komşular ne der diye? Bırak kuşların mutlu mesut ötüp şakısınlar. Onların ötüşü huzurdur yahu neşe neşe,oh mis :)

Geri