petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Sabır ve İnanmak

Konusu 'Havadan Sudan' forumundadır ve Cihan UYĞUR tarafından 11 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Merhaba arkadaşlar özellikle bu Yazım forumda yeni olan ve muhabbet kuşu sevdasına hobi olarak benimseyen Arkadaşlara tavsiye olarak yazmak istedim.
    Daha önce kanarya geçmişim olmasına rağmen muhabbet kuşu çok küçükken almıştım fakat dünya Tatlısı bir kızım var,ona hediye anlamında 1 adet ile başladım,sonrasında yanına bir Dişi aldım,sonrasında bir yarışmada kızım yine renklerinden etkilenerek 1 Dişi kuş beğendi,çok ısrarına rağmen almak zorunda kaldım,fakat aldığım kuş popo Kısmında ishal belirtileri olmasına rağmen kızıma başka kuş almayı ikna edemedim,vel hasıl kelam kuşu Alıp geldim,forumdan çok destek gördüm,en büyük desteği sağlayan kişileri Yazımın sonunda paylaşacağım,dediğim gibi aldığım destek ve gerçekten inanmak yani hasta kuşu bile canlandırmak adına hepimizin verdiği emek tartışılmaz bu Dişi kuşumu ayrı bir kafeste besledim,ilaç,sonrasında farklı takviyeler ile toparladım Hamd olsun,ee noldu Dişi kuşu şimdi 1 erkek gerek,yine forumdan gelen bilgiler ile bu defa tercihimi üreticiden alma konusunda tavsiyeler aldım,ve bir üretici buldum,güzel kuşları var,Çek kırma Irkına sahip güzel bir renkte erkek aldım,eve getirdim kuş salmadan çıktı öyle korkak ki anlatamam kuş da bunun yanında kuyruk sallama vs gibi sessiz haller var idi,yine destek ile motive ile bu kuşuma da ilaç ve çeşitli tavsiyeler ile emek verdim,inanamazsınız Maşallah deyin sizde:) daha önceki erkek kuşumdan daha canlı daha aktif bir hale geldi,ilgi,alaka,sevgiyi hiç eksik etmedim,veteriner tercihinden kaçınmadım ve bugun beni mutlu eden,daha önce ki çiftimde çiftleşme görmeden bu hasta olup şimdi iyileşen çok şükür çiftimde 10 saniyelik bir çiftleşme gördüm,bu beni mutlu etti,ve demek ki sabır ve inanmak mış dedim,burdan tavsiyem Sakın ümidinizi kaybetmeyin,meramınızı dile getirin,burada herkes yardımlaşma için vardır,Darısı inş tüm emek veren Arkadaşlara ve inş şimdi yumurta Olmasını ve sağlıklı yavrular bekliyorum ve tüm emek veren Arkadaşlarıma aynı şekilde dileklerimi sunuyorum,evet emeği geçen [MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION] kardeşime, [MENTION=6181]murat DEMİR11[/MENTION] abime ve [MENTION=5331]CEM CANER[/MENTION] kardeşime katkılarından dolayı bir kez daha teşekkürü borç biliyorum,Kuşlarınız ile Sağlıcakla kalınız.

#1 Cihan UYĞUR, 11 Ocak 2015
    Son düzenleme: 11 Ocak 2015
  2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  3. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    Tşkler Levent bey

4. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    masallah hayırlısı ile yavruları da gorursun inşallah

5. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    Hadi hayırlısı olsun.

6. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    İnş abiciğim saolasın çiftleşme devamı mı?gelecek yoksa yumurta mı?:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:09 -->-> Daha önceki mesaj 01:08 --

Tşkler ercan bey seni unuttuk,maruz gör seninde desteğin oldu.Saolasın

7. Ercan YAŞAR

Beğenileri:
    11
    Estafurullah anılmak için değil Yardımlar. Elimizden geldiği kadar yaptık gerisi senin Sabrın ve kuşlarına ait :) bu konu da ben Üstüme birşey almıyorum :)

8. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    Eyv Ercan bey saolasın,sizin mor yavrulara çok maşallah gönderdim,benimkilerde inş mor olursa şaşırmam:)

9. Ercan YAŞAR

Beğenileri:
    11
    İşallah gönlünce olsun :) burda olsan bir tane verirdim yada yumurta sürerdik altına. Umarım mor çıkar

10. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    Teşekkür ediyorum Ercan bey saolasın inş sağlıklı olsunlarda bakalım yumurtalar nasıl olacak Dişiler yuvalara giriyor,havalarda biraz soğudu inş sorun olmaz.

11. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Yardımımız dokunduysa ne mutlu bize kendim adıma ben çok çok teşekkür ederim çok mutlu oldum o dişi kuşun ilk günden beri güzel bir anaç olacağı kanaatindeydim Hamd olsun yanılmamışım inşaallah devamı gelecektir selam ve dua ile

12. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    böyle şeyler duymak güzel gerçekten teşekkür ederim bilgi paylaştıkça değer kazanır , hayırlı olsun çiftleşmede yakında yumurtalarda gelecektir :)

13. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    Yusuf kardeşim tahminin doğru Dişi kuşum tüyde ama maşallahı var,Senin desteğin beni çok motive etti,Inş senin kuşlarında hep sağlıklı olur.Aleyküm selam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:25 -->-> Daha önceki mesaj 01:24 --

İnş Cem bey mamanın faydasını gördüm,tekrar teşekkürler inş bekliyoruz yumurtaları:)

#13 Cihan UYĞUR, 11 Ocak 2015
    Son düzenleme: 11 Ocak 2015

Sayfayı Paylaş