petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

sadece irmik verebilir miyim?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Duygu tarafından 7 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. Duygu

Duygu New Member

Beğenileri:
    0
    mrb arkadaşlar muhabbet kuşlarım mama yemediği için yumurtayı kabuğunu ve bisküviyi ayrı ayrı tek veriyorum.mamalarda hep irmik de kullanılıyor diye görüyorum.tek başına irmik verebilir miyim?bir zararı olur mu?faydalı olsun derken tersi olmasından çekindim.koydum mamalığa ama vermedim burada sormadan önce :) teşekkürler.

2. Cansu Türkyolu

Beğenileri:
    0
    Aa ayrı ayrı verince yiyorlar mı? Bizimki de mama yemiyor da böyle denemek hic aklıma gelmemişti benim. :)

3. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Duygu hnm,mamaya katsanız daha iyi olur,tek başına irmik kuşunuz için iyi olmaz.siz mama vermekten vazgeçmeyin

4. Duygu

Duygu New Member

Beğenileri:
    0
    benimkiler yemediğinden incecik kıyıp yumurtayı veriyorum.kabuklarını küçücük kırıntı yapıp kumlarının üstüne koyuyorum ve bazen de petibör bisküviyi ezip koyup veriyorum.3ünü de bu şekilde gayet severek yiyolar.deneyin bence :) havucu yediremedim hiçbir türlü.sizinkiler de yer bence böyle :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:19 -->-> Daha önceki mesaj 00:18 --

iyi olmıcaksa vermiyim o zaman.sağolun.yumurta irmik ve bisküvi karışımını verip denerim madem.

5. Cansu Türkyolu

Beğenileri:
    0
    Hemen sabah deniycem ben de insallah. En azından yumurta yese yeter. Inatci bizim kız yemekten ziyade oynuyor, alıp alıp etrafa atıyor. Ama artık mecbur yiycek iyice zayıf düştü.
    Teşekkür ederim fikir için. :)

6. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Evet öyle deneyiniz havuçta ekleyebilirsiniz

7. murataydın

murataydın New Member

Beğenileri:
    0
    tek tek yedigine göre ufak ufak karıştırarak verirsenız alışacaktır. havucu az koyun onada alışacaktır .

8. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    Petibörü havucun suyuyla ıslatıp da deneyebilirsiniz. Ben petibör kullanmıyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:30 -->-> Daha önceki mesaj 20:28 --

Şekerli diye.

9. Duygu

Duygu New Member

Beğenileri:
    0
    rica ederim ne demek. denediniz mi yiyor mu sizin çılgın kız artık ? :) ayrıca bizimki de hep o şekilde etrafa saçıp kirleterek yiyor herşeyi.dişiler böyle sanırım genelde :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:39 -->-> Daha önceki mesaj 23:39 --

teşekkürler tavsiyeniz için.denerim öyle de.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:41 -->-> Daha önceki mesaj 23:39 --

teşekkürler.denerim öyle de.

10. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Madem tek tek yemeye alıştılar artık birlestirebilirsiniz bisküvi yumurta ve irmigi Güle güle besleyin

11. Duygu

Duygu New Member

Beğenileri:
    0
    öyle yaptım zaten 1 kez :) yediler yine.ama sonra dişi kuşumuz tüye girdi ve sonra da hasta oldu.hala iyileşemedi tam ve bu yüzden yapmıyorum.arada kusuyor çünkü :( teşekkürler.

Sayfayı Paylaş