Karadeniz Pet

Sadece Tavsiye

Melih Yavas

Meraklı Üye
İlk Kuş Besleme Tecrübem Ama Yinede Paylaşmak İstiyorum.2 Aylıkken Aldık Şuan 3.Ayında Bize Aşırı Derecede Bağlı Durumda.İnsansız durmayı sevmiyor.Böyle olmasının sebebi aşırı özgürlüğü.İlk 15 gün dışarı salmayın ve dokunmayın dediler.İlk gün korktugu icin salmadık.2.Gün Elimi Uzattım Biraz uzun sürsede elimden yem aldı.Sonra aynı gün kapıyı açtık bir süre sonra çıktı kafesin tepesine kondu.Sonra biraz uçtu bulunduğu odayı tanıdı.15 gün sonra oda dışına elimizle çıkıyordu ve sevdiriyordu.Şuan evde bütün odaları tanıyor,geziyor mutfak masasındaki ekmek kırıntılarını temizliyor ve birkeresinde duş alırken duşakabinin tepesine çıkmış bana bakıyordu hafif sapık :D

Özetlersek hayvanlar özgürlüğü seviyor.Ayrıca çok uçması kanatlarını ve uçuşunu geliştiriyor.

:) banada 3 gün demişlerdi ben ilk gün çıkardım :) son kısmı çok garip duşakabin olan :) Muhabbet kuşları = özgürlük :)

Özgür bırakmayanlara uyarım eğer 7/24 kafeste tutarsanız kuş değil tavuk olur kanatları gelişemez ve uçamaz.Tavuk beslemiş olursunuz

bizimki de evde kaybolmuştu ararken duşakabinin içinde buldum :D

ozaman neden kafeste yada evde tutuyorsunuz ki salın doğaya gitsin bu evde salanlar kuşun dışkılarını nasıl temizliyor anlamıyorum eşleri yada anneleri nasıl izin veriyor şaşıyorum

Geri