Karadeniz Pet

Saglikli kuş mu?

Deniz kaya

Yeni Üye
Lutfen biri bakıp söyleyebilir mi erkek kuşum sagliklo görünüyor mu? Yavruları olur mu? Ona göre boşuna uğraşmayayım. Cunku daha önce 2 kuluçkada boş cikti
z501Jj.jpg
Zk9aXV.jpg
o3OadX.jpg

Yalnız Bu erkek Deil :) Dişi Maşallahı var biraz daha kızgınlaşınca yavru almak daha kolay olur :)

Kuşum erkek %99 eminim. Şuan 12 aylik basta boyle degil sonradan ceresi beyazlasmaya baslad. Arastirdim vitaminsizlikten oluyormus ben de "deep mineral ve Avisol-A" aldim petshoptan. Ama yine de kanat tüyleri pek saglikli görunmuyor. Tuy dokumuni de gecirdi.

İlk defa böyle şeye rastlıyorum :D :D mama felan hiç vermiyomusunuz ? sadece yem mi ?

Son düzenleme:
Etimekli mama veriyorum ama pek sevmediler. Guzel bir mama öneriniz var mi?

Kuru mama alın fakat İyi kokusu olsun Kokulu olunca yiyorlar :D biraz kuru mama birazda yumurta rendesiyle havuç rendesi yeterli. Bu arada diazyme 256 bira mayası ve keçi boynuzu tozu olursa iyi olur yumurta doldurma şansı yüksek olur Nekton Veya Hobi nin E - S vitaminlerini kullanabilirsin yumurta dolulunu arttırır.

Tesekkurler elimden geldigince uygulamaya calisicagim:)

Bu nasıl erkek bence de dişi gibi kuşunuz

Bu kuş kesin dişi kardeşim ondan yavru alamıyorsun:D

kusunuz bana da disi gibi geldi. ama erkek oldugundan eminseniz, yani burnu mavi ya da mordan bu renge donduyse, disi gibi olduysa burnu; bu kusllarda testis tümörü/kanseri oldugunu okumustum. siz eski resimlerinden atin bence, burnunun eski halini. ona gore daha iyi karar verilebilir disi mi erkek mi.

Bu kus dupeduz disi bencede bu kadar beyaz cereli erkek hic gormedim..

Kuşumu ilk aldıgimda erkek dedi petshop ayrica kizginliga girdiginde cersi mavi olmustu. Kusum her zaman kafa sallar kendini kabartir. Sadece tuy dokumunden sonra rengi boyle oldu. Duzelmiyor simdi. Hem onun eşi var kac kere ciftleştiler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:16 -->-> Daha önceki mesaj 22:12 --

Wk7MZ8.jpg
kuşum burada 5 aylik

dediginiz gibi bu resimde de erkek gibi geldi bana. anlayan veteriner bulabilirseniz goturun. dedigim gibi ben ureme organlarinda tumor oldugu icin burun rengi aciliyomus diye okumustum erkek kuslarda :( umarim oyle bisey degildir. bilen arkadaslar daha iyi cevap verirler

Bu hastaligin belirtileri sadece cerenin renginin acilmasi mi? Ben ihtimal vermiyorum:rolleyes:

Son düzenleme:
bilmiyorum hastaligin belirtileri nelerdir. sadece bu aklimda kalmis yani. erkek kusun burun rengi disininki gibi oluyosa, yani rengi aciliyosa hatta kahverengi bile olabiliyodu sanirim, tumorden dolayi oluyomus diye okumustum. ama baska bi durumdan dolayida boyle olabilir. ben okudugumu soyledim sadece. uzman falan degilim kesinlikle. veterinere gosterin bence.

Veterinerlerin cogu anlamiyormus. Her zaman gittigim bkr petshop var oraya sormayi düşunuyorum. Eger burada bir uzman varsa fikrinizi yazarsaniz sevinirim

Screenshot 2016 02 16 09 18 35 - Hızlı Resim
Bu da benim kusum ayni renklerde. Ceresi fotodakinden mavi. Damat diye aldim hanim hanimcik guzel bir kus çıktı.Sizinki de dişi. Cinsiyet konusunda bazen ters köşeye yatirabiliyorlar. Biraz mama takviyesine ihtiyaci var gibi ama Masallahi var saglikli

bence 5 ayklikkende disi burun deligi etrafi beyaz. kizisinca mavi oldu diyorsunuz acik mavi tonuysa disidir zaten. koyu maviyse erkek

Geri