sahibinden.com ücretsiz sahiplendirme saçmalığı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ERKİN AK tarafından 13 Ocak 2014 başlatılmıştır.

 1. ERKİN AK
  Çevrimdışı

  ERKİN AK Profesyonel

  Katılım:
  30 Kasım 2013
  Mesajlar:
  753
  Beğenileri:
  3
  Yer:
  izmir
  arkadaşlar sitede yeniyim belki daha önce konuşulmuştur bu konu biraz aradım ama bulamadığım için yazma gereği duydum. rahatız olduğum bir konuyu dile getirmek isterim.

  ben muhabbet kuşumu satın almadım üretici bir ablayla tesadüfen tanışıp (evini değiştireceği için) ücretsiz 1 adet yavru sahiplendim. O bana sahibinden.com böyle sahiplendirmelerin yapıldığından bahsetmişti. başka bir arakadaşımda bahsetti. bu gün o siteye girip şöyle bir dolaştım. ilanların çoğunda hiçbir ücret istemiyorum. aşı mama yem parası istemiyorum yazıyor. site kurallarını bilemyen aramasın diyor. bende merak edip site kurallarına bir bakayım dedim. meğer ki ücretsiz sahiplendirme adı altında satış yapılıyormuş. yapılabilir mi yapılır ama normal fiyat yazılıp satış yapılır. ama çoğunluk azınlık, bilemiyorum sahiplendirmeye çalışanlarda var bunun için daha önceden birşey yapıldı mı. yapılmalı mı görüşünüzü almak istedim. teşekkürler
   
 2. Ömer Macit
  Çevrimdışı

  Ömer Macit Profesyonel

  Katılım:
  31 Ekim 2013
  Mesajlar:
  1.368
  Beğenileri:
  2
  Yer:
  istanbul
  canlı satısı yasak oldugu için ilanlar o şekilde veriliyor
   
 3. Ahmet Atdag
  Çevrimdışı

  bunlar dışında çok yanlış bir strateji bence.
  ben de benim kuşları satmak istiyordum ama site kuralları yüzünden mecburen gönüllü sahiplendirme yazdım.
  ama arayan 10 kişiden 9'u bedava zannedip arıyordu ve fiyatı duyunca da kapatıyordu. ben de bu gereksiz telefonlardan sıkılıp ilanı kaldırdım.
  evet dediğinize dönecek olursak haklısınız, gerçekten gönüllü sahiplendirenlerle satanlar arasında bir bilinmezlik oluyor. sapla saman karışıyor yani.
   
 4. Sinan ÇELİK
  Çevrimdışı

  sitede canlı hayvan satışı yasak olduğundan öyle bir yol izliyor insanlar ama farkında değiller ki ücretsiz sahiplenmek isteyenler de zaten paralıdır diye konulara bakmazlar. Bunun önüne ancak site yöneticileri geçebilir. Kuş sahiplenmek isteyenler bu siteden sahiplenebilirler zaten fiyatlar uygun he illa ki parasız istiyorum diyene birşey diyemeyeceğim.
   
 5. ERKİN AK
  Çevrimdışı

  ERKİN AK Profesyonel

  Katılım:
  30 Kasım 2013
  Mesajlar:
  753
  Beğenileri:
  3
  Yer:
  izmir
  anlıyorum ben yeni şahit olduğum için buna bu kadar şaştım anladım arkadaşlar. teşekkürler. birde aşı ücreti alınmayacaktır diyor. muhabbet kuşuna ne gibi bir aşı yapılıyor. bende tek kuşum için aşı vurdurmalımıyım. böyle birşey varmı.
   
  #5 ERKİN AK, 13 Ocak 2014
  Son düzenleme: 13 Ocak 2014
 6. Tevfik AKTUNÇ
  Çevrimdışı

  Ben erinmeden şikayet ediyorum öyle insanları, çünkü bir insanı dolandırmaya hakları yoktur.
   
 7. ERKİN AK
  Çevrimdışı

  ERKİN AK Profesyonel

  Katılım:
  30 Kasım 2013
  Mesajlar:
  753
  Beğenileri:
  3
  Yer:
  izmir

  evet haklısınız bencede şikayet edilmeliler ama rasgeldikçe edilmeliler. işin sonunda gerçekten sahiplendirmeye çalışanlara da zararı dokunmadan
   
 8. Ali Alp ÇOŞAN
  Çevrimdışı

  Ali Alp ÇOŞAN Profesyonel

  Katılım:
  30 Ocak 2013
  Mesajlar:
  1.168
  Beğenileri:
  1
  Yer:
  İstanbul
  Bunun yüzünden sokaktan alınıp sahiplendirilmeyi bekleyen bir çok hayvan paralı olduğu düşünülen ilanlar arasında kaybolup gidiyor ..
   
 9. Sinan ÇELİK
  Çevrimdışı

  O ilan bütün hayvanlar için geçerli olduğundan ve o kelimelerin yazılmadığında ilanın kabul edilmemesinden yazılıyor. Yani siz kuşunuza aşı vurdurmayacaksınız. Sitede kuşunuzun sağlığı için vermeniz gerekenler ustalar tarafından verilmiş (mama, vitamin vs.) siteyi biraz dolaştığınızda bu kaynaklara rahatça ulaşabilirsiniz.
   
 10. OzanEsmrsy
  Çevrimdışı

  Bu Konudan Bende Rahatsızım
  10 Kişiden 9'u Para İle Satıyor 1 Taneside Gercekten Sahiplendirmek İstiyor Oda Arada Kayboluyor Dediğiniz Gibi Ama Düşündümde Bunun Önüne Geçmek Çok Zor ..
   
 11. ERKİN AK
  Çevrimdışı

  ERKİN AK Profesyonel

  Katılım:
  30 Kasım 2013
  Mesajlar:
  753
  Beğenileri:
  3
  Yer:
  izmir
  evet sanırım çok zor şikayet te fayda etmiyor anladığım kadarıyla. şikayet.var.com sitesine yapılan şikayetler var ama anladığım kadarıyla ulaşan bir yer yok.
   
 12. OzanEsmrsy
  Çevrimdışı

  O Site Daha Çok Ürün Bazında ..
  Ve Şikayetler Orada Sergileniyor Yani Biri Gidip Sizin İçin Neden Dolandırdın Diye Hesap Sormuyor Sadece Varsa Bir Sahtekarlık Başkaları Zarar Görmesin Veya O Siteden Alışveriş Yapılmaması Konusunda Eğer Şikayetçi Olunacaksa Tek Yolu Mahkemedir ..
   

Sayfayı Paylaş