petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Sahte yumurta ne işe yarar ?.?.?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve yusufkral tarafından 14 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    Slm az önce forumda dolaşırken sahte yumurta diye birşey gördüm ne işe yariyor bu sahte yumurta bilen varmı birde üremelerine etki edermi

2. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    istersen önce o bölümü oku, sürekli aynı konu açmaya gerek yok....

3. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    ben oraya sordum cevap yazab olmadıı

4. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    oraya da yazmıştı ama görmemişsiniz galiba, buraya da kopyalıyorum.
    Kanaryaların yumurtadan yavru çıkarması için yumurta sayısının tek sayı olması gerekiyor bildiğim kadarıyla, sahte yumurtalar yumurta sayısı çift sayı olan kanaryalarda bu sayıyı tamamlamak amacıyla kullanılır. Ayrıca sahte yumurtalar sık sık yumurtaya yatan kuşların yuvasına konulduğunda kuşun tekrar yumurtlamasını engellemek amacıyla kullanılır, galiba kuş kendi yuvasına başka kuş yumurta yaptığını düşünerek yumurtlamıyor yani kuşların dinlendirmek amacıyla kullanılıyor, diğer bir kullanım alanı ise yumurtalarını kırıp yiyen kuşlarda gerçek yumurtalarla sahteleri değiştiriliyor, bir kaç kuluçka bu şekilde devam ediliyor, sahte yumurtaları kıramayan kuş belli bir zaman sonra bu huyundan vazgeçiyor...Sonuç olarak sahte yumurta kuşu yumurtlamaya teşvik amacıyla kullanılmıyor, tam tersi etki yaratıyor...

5. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3

tşk
    saol

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. sahte muhabbet kuşu yumurtası ne işe yarar

,
  2. sahte muhabbet kuşu yumurtası ne işe yara

,