Karadeniz Pet

Sahte Yumurta....

• Konbuyu başlatan Tuan MAKSEL
  • Başlangıç tarihi
T

Tuan MAKSEL

Guest
Merhaba Arkadaşlar .. Bi kuş yarışmasındaki yem vs seylerın satıldığı Bölümde sahte yumurta görmüştüm Bunu muhabbet kuşunda deneyen verim alan varmı.

Ben deneme amaçlı aldım yuvalıga koydum erkek kuş görunce uzerıne yattı dişide ıcerıye girip erkegi her defasında kovdu. ama erkek kuş çok heveslıydı yatmaya. bende kuşa yazık olur boşa yatmasın diye geri aldım ...

onu üreticiler kullanıyor 8 9 tane yumurtlayan kuşun yumurtasını alıp tek tek ondan suruyor sonrada butun yumurtaları bırden surup hepsını aynı gunde çıkarttırıyolar yavruların arasında çok buyukluk farkı olmaması için

Kuşu özendirme gibi bı durum olmaz yani anladım teşekkürler..

olabilirde bılmıyorum evınızde kaç takım kuş var

sahtelerin şekli çok güzeldi.kuş ne yapsın gördüki beleş yumurta gelmiş hemen yatayim demiş üzerine
Abi o yetpa dakı yarışmada görup almıştım kuş yattıda acıdım kuşa yazık boşa yatmasın dıe gerı kaldırdım bı paket yumurta duruo öle :))

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:35 -->-> Daha önceki mesaj 16:34 --

olabilirde bılmıyorum evınızde kaç takım kuş var

1 çift yerli 1 tanede 2 aylık çek yavru ayrı kafeste.

Abi o yetpa dakı yarışmada görup almıştım kuş yattıda acıdım kuşa yazık boşa yatmasın dıe gerı kaldırdım bı paket yumurta duruo öle :))

atma onları.ilerde lazım olabilir.bende o gün tahta tünek almıştım tünekler biraz kalınmış,telleri zorlaya zorlaya soktum ama güzel oldu

tuan ben bembeyaz misket koymuştum sahte yumurta bulamadım anında dişi girdi yattı bikaç gün sonra da çiftleşme oldu bende iyi olmuştu

bende 1 paket var ıcınde 20 tane felan var ben koydum erkek gördu erkek ıcerı gırıo dişi kızıp dışarı atıo erkegi . garibin erkek kendini heba ediyor diye çıkartmıştım :D
sen üfüruklemedınmı ayrıyetten bıde çifleştimi

bende 1 paket var ıcınde 20 tane felan var ben koydum erkek gördu erkek ıcerı gırıo dişi kızıp dışarı atıo erkegi . garibin erkek kendini heba ediyor diye çıkartmıştım :D
sen üfüruklemedınmı ayrıyetten bıde çifleştimi

üfürükledim de ondan olmadı ondan sonra çiftleşme oldu :)

erkeğin poposuna hafifçe vur :) ondan sonra gelsin şehzadeler :p

sahte yumurtayı yumurta kıran cıflerde de kullanabılırsınız .surun sahte yumurtayı altına kırmya calışsın bır sure sonra baktı olmuyor vazgecıyorlar.ayrıca ılk basta degındıgınız gıbı yumurtaların aynı gunde cıkması ıcın genellıkle kanaryada kullanılır

Arkadaşında dediği gibi kuş yumurtladıkça altından alırlar ve tüm yumurtlama işi bittiğinde sahte yumurtaları alıp diğer yumurtaları aynı anda altına sürer. Bu sayede dişi kuş hepsini aynı anda büyütmüş olur. Her ne kadar 2 günde bir yumurtlasa da yavrular hızlı büyüme gerçekleştirdiği için en son diğerleri ayaklanmışken en son çıkan ezilebiliyor.

:) bu yöntem nedir üfürüklendirme

Gariban kuslari boyle plastik seylerle kandiriyoruz :) :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri