Karadeniz Pet

Sahte yumurta ???

İbrahim AKSU

Paylaşımcı Üye
Merhaba muhabbet kuşlarım için sahte yumurta almak istiyorum ancak netten baktığımda genelde kanarya için sahte yumurta çıkıyor aramalarımda, yani ikiside aynı işi görürmü, daha doğrusu, kanaryalar için satılan sahte yumurta alırsam muhabbet kuşu bu yumurtaya yatarmı, kanaryalar için satılanların boyutları 1cm, 8mm boyutlarında , bilgisi olan arkadaşlarım yardımcı olabilir mi, şimdiden teşekkür ederim

sahte yumurta almana gerek yok evde beyaz misket varsa onlari koy...

iyi de yumurtlamadan 2-3 tane misket koysan yatar mi ? merak ettim bende

Merhaba muhabbet kuşlarım için sahte yumurta almak istiyorum ancak netten baktığımda genelde kanarya için sahte yumurta çıkıyor aramalarımda, yani ikiside aynı işi görürmü, daha doğrusu, kanaryalar için satılan sahte yumurta alırsam muhabbet kuşu bu yumurtaya yatarmı, kanaryalar için satılanların boyutları 1cm, 8mm boyutlarında , bilgisi olan arkadaşlarım yardımcı olabilir mi, şimdiden teşekkür ederim

ne işe yarar bu sahte yumurta

bende var denedım kuş yatıyor ama kendını heba edıyor başka bi işe yaramıyor

kanaryaların yumurtadan yavru çıkarması için yumurta sayısının tek sayı olması gerekiyor bildiğim kadarıyla, sahte yumurtalar yumurta sayısı çift sayı olan kanaryalarda bu sayıyı tamamlamak amacıyla kullanılır. Ayrıca sahte yumurtalar sık sık yumurtaya yatan kuşların yuvasına konulduğunda kuşun tekrar yumurtlamasını engellemek amacıyla kullanılır, galiba kuş kendi yuvasına başka kuş yumurta yaptığını düşünerek yumurtlamıyor yani kuşların dinlendirmek amacıyla kullanılıyor, diğer bir kullanım alanı ise yumurtalarını kırıp yiyen kuşlarda gerçek yumurtalarla sahteleri değiştiriliyor, bir kaç kuluçka bu şekilde devam ediliyor, sahte yumurtaları kıramayan kuş belli bir zaman sonra bu huyundan vazgeçiyor...Sonuç olarak sahte yumurta kuşu yumurtlamaya teşvik amacıyla kullanılmıyor, tam tersi etki yaratıyor...

Henüz soruma cevap almış değilim ama :) yani kanarya sahte yumurtaya muhabbet yatarmı?

kuş yumurtlamadığı sürece yatmaz, sahte kanarya yumurtası ile sahte muhabbet yumurtası aynı boyutta....