Karadeniz Pet

Sahte Yumurta

BydmR

Meraklı Üye
Arkadaşlar belki yanlış olabilir bu folluğun çine sahte yumurta koyunca kuşlar sanırsam yumurtluyormuş eğer dogruysa nekdar dogru bu taktiği kulanan varmı ?

Hım sağol Eyvallah Bu arada mutlu yıllar Herkeze

ben bi kez bizim mavişe 1 nisan yapıyım dedim yuvalıga tavuk yumurtası koydum tünekten içeri bakıyodu öldüm gülmekten :D

:D Eşşek şaksı yapmışsın sen .d

Haha tavuk yumurtası süpermiş :))
Düşünsene üzerine çıktığını :))

Haha tavuk yumurtası süpermiş :))
Düşünsene üzerine çıktığını :))

:D eger çıkartmasaydım hemen yapardı valla :D

w2s0h.jpg
soda içmeye çalışıyodu ama yapamadı :D

Arkadaşlar belki yanlış olabilir bu folluğun çine sahte yumurta koyunca kuşlar sanırsam yumurtluyormuş eğer dogruysa nekdar dogru bu taktiği kulanan varmı ?
sahte yumurtanın kullanım yerleri:
Kanaryaların yumurtadan yavru çıkarması için yumurta sayısının tek sayı olması gerekiyor bildiğim kadarıyla, sahte yumurtalar yumurta sayısı çift sayı olan kanaryalarda bu sayıyı tamamlamak amacıyla kullanılır. Ayrıca sahte yumurtalar sık sık yumurtaya yatan kuşların yuvasına konulduğunda kuşun tekrar yumurtlamasını engellemek amacıyla kullanılır, galiba kuş kendi yuvasına başka kuş yumurta yaptığını düşünerek yumurtlamıyor yani kuşların dinlendirmek amacıyla kullanılıyor, diğer bir kullanım alanı ise yumurtalarını kırıp yiyen kuşlarda gerçek yumurtalarla sahteleri değiştiriliyor, bir kaç kuluçka bu şekilde devam ediliyor, sahte yumurtaları kıramayan kuş belli bir zaman sonra bu huyundan vazgeçiyor...Sonuç olarak sahte yumurta kuşu yumurtlamaya teşvik amacıyla kullanılmıyor, tam tersi etki yaratıyor...

bende bir işe yaramadı :(

tavuk yumurtasını bi denemek lazım. :)

kuş der artık ne zaman yaptım ben bunu nasıl yaptım ya da...

kocasına yüklenir eve başka kadın almış diye :) :) :) :) :)

kuşun altına sahte yumurta koyarsan veya gerçek yumurtada koyarsan farketmez muhabbet kuşların geneli ilk yumurta kendi yumurtası olmasa yumurtayı yuvadan atar