Karadeniz Pet

Sakat muhabbet kuşu yavruları

csteam

Yeni Üye
muhabbet kuşu yavrularımın ayakları böyle napabilirim sizce ? bi akvaryumcuya sordum düzeltmek için büyüdüklerini söyledi böyle görmeyede içim elvermiyor öneriniz varmıdır ?

17 tane çarpık bacak yavrum var ve tecrübelerime dayanarak söylüyorum biraz geç kalınmış. Parmaklarına masaj yaparak hiç değilse tellere tırmanmalarını sağlayabilirsiniz. Ayrıca kafes tabanına merdiven koyarak oyun oynamalarını sağlayabilirsiniz. Hiç ümidinizi kesmeyin. Hareket edemez dediğim yavrularımdan biri çok azimli çıktı şimdi tüneğe oturuyor.İlgilenmelisiniz bol bol.

17 tane çarpık bacak yavrum var ve tecrübelerime dayanarak söylüyorum biraz geç kalınmış. Parmaklarına masaj yaparak hiç değilse tellere tırmanmalarını sağlayabilirsiniz. Ayrıca kafes tabanına merdiven koyarak oyun oynamalarını sağlayabilirsiniz. Hiç ümidinizi kesmeyin. Hareket edemez dediğim yavrularımdan biri çok azimli çıktı şimdi tüneğe oturuyor.İlgilenmelisiniz bol bol.

Teşekkür ederim hocam kesin bir çözümü yoktur bunun yani öylemi ama yaşarlar yani

bu yavrular yaşar ama nedenli zorolur bunu bilmeniz lazım yuvalığı yavrularçıktıktan sonra haftada bir temizleyip azbir talaş koysaydınız bunlar olmaya bilirdi

Birazcık geç kalınmış gibi. Ameliyat gibi benzer tedaviler var mı bilmiyorum. Olsa da cüsseleri kaldırır mı ona emin değilim. Ben ilk kez böyle bir durumla karşılaştırdığımda ılık su dolu bir kaba oturtup masaj yapmıştım. Güçlenmeleri içinde kalsiyum ve mama vermiştirm hala da aynı kürü uygularım.

şimdi yapman gerreken ilk işbılık suda yavruların ayakklarındaki dışkıları temizlemek olsun göreceksin daha iyi olacaklar ayaklardaki dışkıları temizlerken dışkıları çeçmeden yap yoksa tırnakları koparırsın şu an odışkılar betongibi olmuştur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:43 -->-> Daha önceki mesaj 16:35 --

acele temizle yavruların ayaklarını resme dikkatli baktım ayaklar şişmiş sebebi dışkınınayaklarını sıkması sonu ayaklarakkan gitmiyor

Dediklerini yaptım ayaklarını ılık su ile temizledim hafif hafif de masaj yaptım

can kardeşim yuvayıda temizle yavrularda ıslandıysa kurulayıp öyle yuvaya koy

Ya hastalıklar ve tedavileri bölümünde konu ile ilgili bir başlık vardı. Bacaklarını süngere açılan delikten geçirip dik durmalarını sağlıyorlardı galiba. Oraya bir bakabilirsin. Sabit konular arasında galiba. Bilmiyorum geçte kalmış olabilirsin ama denemeye varsa çözümü araştırmaya değer kesinlikle.

Geri