petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Sakat muhabbet kuşu yavruları

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve csteam tarafından 20 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. csteam

csteam New Member

Beğenileri:
    0
    muhabbet kuşu yavrularımın ayakları böyle napabilirim sizce ? bi akvaryumcuya sordum düzeltmek için büyüdüklerini söyledi böyle görmeyede içim elvermiyor öneriniz varmıdır ?

2. Belinay Aksoy

Belinay Aksoy New Member

Beğenileri:
    0
    17 tane çarpık bacak yavrum var ve tecrübelerime dayanarak söylüyorum biraz geç kalınmış. Parmaklarına masaj yaparak hiç değilse tellere tırmanmalarını sağlayabilirsiniz. Ayrıca kafes tabanına merdiven koyarak oyun oynamalarını sağlayabilirsiniz. Hiç ümidinizi kesmeyin. Hareket edemez dediğim yavrularımdan biri çok azimli çıktı şimdi tüneğe oturuyor.İlgilenmelisiniz bol bol.

3. csteam

csteam New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim hocam kesin bir çözümü yoktur bunun yani öylemi ama yaşarlar yani

4. nevzat

nevzat New Member

Beğenileri:
    0
    bu yavrular yaşar ama nedenli zorolur bunu bilmeniz lazım yuvalığı yavrularçıktıktan sonra haftada bir temizleyip azbir talaş koysaydınız bunlar olmaya bilirdi

5. Belinay Aksoy

Belinay Aksoy New Member

Beğenileri:
    0
    Birazcık geç kalınmış gibi. Ameliyat gibi benzer tedaviler var mı bilmiyorum. Olsa da cüsseleri kaldırır mı ona emin değilim. Ben ilk kez böyle bir durumla karşılaştırdığımda ılık su dolu bir kaba oturtup masaj yapmıştım. Güçlenmeleri içinde kalsiyum ve mama vermiştirm hala da aynı kürü uygularım.

6. nevzat

nevzat New Member

Beğenileri:
    0
    şimdi yapman gerreken ilk işbılık suda yavruların ayakklarındaki dışkıları temizlemek olsun göreceksin daha iyi olacaklar ayaklardaki dışkıları temizlerken dışkıları çeçmeden yap yoksa tırnakları koparırsın şu an odışkılar betongibi olmuştur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:43 -->-> Daha önceki mesaj 16:35 --

acele temizle yavruların ayaklarını resme dikkatli baktım ayaklar şişmiş sebebi dışkınınayaklarını sıkması sonu ayaklarakkan gitmiyor

7. csteam

csteam New Member

Beğenileri:
    0
    Dediklerini yaptım ayaklarını ılık su ile temizledim hafif hafif de masaj yaptım

8. nevzat

nevzat New Member

Beğenileri:
    0
    can kardeşim yuvayıda temizle yavrularda ıslandıysa kurulayıp öyle yuvaya koy

9. csteam

csteam New Member

Beğenileri:
    0
    Dediğiniz gibi kuruladım yuvayıda temizledim hocam başka napabilirim

10. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    Ya hastalıklar ve tedavileri bölümünde konu ile ilgili bir başlık vardı. Bacaklarını süngere açılan delikten geçirip dik durmalarını sağlıyorlardı galiba. Oraya bir bakabilirsin. Sabit konular arasında galiba. Bilmiyorum geçte kalmış olabilirsin ama denemeye varsa çözümü araştırmaya değer kesinlikle.

Sayfayı Paylaş