petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

sakat muhabbet kusu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve piggy tarafından 3 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. piggy

piggy Guest

Arkadaşlar aksam uzerı pet shop'a gıttım muhabbet kuşu almak ıcın böyle yavru güzel renklerı parlak bır kuş almaya ama sonra orda bır kuş dıkkatımı cektı yerde duruyordu sürekli nesı var dıye sordum bır ayağı doğuştan ıcerı dönükmus çok güzel kuşlar vardı ama ıcım oju orda ölüme terk etmeye el vermedi eve geldık bıraz elime aldım baktım ucabılıyor sadece yürürken topallıyor ama kafeste tuneklerde duramaz dıye yemek ve suyu kafes zemınıne koydum sımdılık sormak ıstedıgım şey ıse böyle bır sey başına gelen var mı ve ne gıbı şeyler yapabılırım onun ıcın?

2. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Eğer 1-2 aylığı aştıysa ayak çarpıklığını düzeltilmez,içe dönüklükte kemikle ilgili bir sorundur sanırım diğer yavrulara bakarken anne yanlışlıkla ezmiş ezilmiş olabilir.Pek yapılacak birşey yok,tabana koyarsınız yaptığınız gibi bol bol ilgilenirsiniz onunla :) Bir resim atarsanızda zenginleşir konu hem

3. piggy

piggy Guest

Su an alışması ıcın rahatsız etmek ıstemıyorum odada lamba kapalı kafeste yemek yeme ve su ıcme seslerı geliyor kuş daha 1 aylık falanmıs adam annesinin altından alalı 1 hafta olmus sorum ayağını nasıl duzeltecegım degıldı yanlış anlattım heralde onun ıcın daha özel şeyler yapmak gerekırmı gıbısınden :D ama teşekkürler cevap ıcınn

4. Doğanay YILDIZ

Doğanay YILDIZ New Member

Beğenileri:
    0
    galiba bu kuluçkamda 1 tane sakat yavrum var. ama tam anlıyamadım. Yuvadan atladığında inceleyeceğim. Umarım muhabbet kuşunuzla çok iyi anlaşırsınız

5. piggy

piggy Guest

Insallah ben onu büyütmek ıstıyorum aslında diğer kuşların yanından kurtarma sebebim de eğer etrafında kendinden başka kuş olmassa kendısının diğerlerinden farklı olduğunu düşünüp depresyona gırmez dıye düşünmem dı çünkü bıldıgım kadarıyla muhabbet kuşları çok duygusal hayvanlar...

6. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Seni kutluyorum helal olsun valla..Asıl hayvanseverlik budur bence..

7. piggy

piggy Guest

Benım yerimde sızlerden bırı de olsaydı eminim aynısını yapardı orada duran diğer kuşları elbet bırısı alacaktı ama kım bakmak ıster kı sakat bır kuşa o yuzden onu almak benım boynumun borcuydu :)

8. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    Çoğu kişi yapmaz ..Valla takdir ettim seni..

senden ricam ismini soyismini öm olarak gönder düzenleyim..

9. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    Benimde 1 tane öyle çarpık bacaklı yavrum var küçükken veterine götürmüştüm eski halinden iyi durumda tünekte durabilıyor ve tellere tırmanıp uçabiliyor sizin kuşunuzda tünekte durur diye tahmin ediyorum.

10. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Tebrik ederim ustam. Rabbim sizin gibi hayvanseverlerin sayısını çoğaltsın.

11. piggy

piggy Guest

Evet benımkıde tunekte durabılıyor bunu görünce bende yemlıgı ve sulugu yerine kaldırdım ama yuvanın tabanına yıne yem koydum ne olur ne olmaz dıye sadece tek sorunumuz yenı geldıgı ıcın bıraz asabı kafese yaklaşınca bağırmaya başlıyo ama alışır bır kaç güne buarada ısım sayısım olayını anlayamadım kardesım:D

12. piggy

piggy Guest

13. Reis64

Reis64 Guest

14. GaMYuKu

GaMYuKu Guest

Arkadaşım TünekLerinide Değiştirirsen PLastik Yerine Tahtadan Yaparsan O Kuşun İçin Daha İyi OLacaktır.

15. Berk ŞAHİN

Berk ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    Adamsın kardesim benimde suan yeni aldığım kusumun bir bacağı biraz aksak gidiyor ama sorun deil sevgiyle onuda çözeriz önemli olan sakat yada bir sorunu var diye ondan vazgecmemen :)

16. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    piggy dahaöncede uyarmıştım..İsim soyisim için öm atmanı rica ederim..Bu şekilde üyeliğinizi sürdüremeyiz..

17. piggy

piggy Guest

Arkadaşım ne yapacağımı anlamadım kı eğer düzgün anlatırsan

18. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    sadece isim soyisim yaz düzenleyelim..Nasıl hitap edicez size bu şekildeyken.

anlayışınız için teşekkürler..

19. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Tebrik ederim kardeşim :)

Sayfayı Paylaş