Karadeniz Pet

sakat muhabbet kusu

• Konbuyu başlatan piggy
  • Başlangıç tarihi
P

piggy

Guest
Arkadaşlar aksam uzerı pet shop'a gıttım muhabbet kuşu almak ıcın böyle yavru güzel renklerı parlak bır kuş almaya ama sonra orda bır kuş dıkkatımı cektı yerde duruyordu sürekli nesı var dıye sordum bır ayağı doğuştan ıcerı dönükmus çok güzel kuşlar vardı ama ıcım oju orda ölüme terk etmeye el vermedi eve geldık bıraz elime aldım baktım ucabılıyor sadece yürürken topallıyor ama kafeste tuneklerde duramaz dıye yemek ve suyu kafes zemınıne koydum sımdılık sormak ıstedıgım şey ıse böyle bır sey başına gelen var mı ve ne gıbı şeyler yapabılırım onun ıcın?

Eğer 1-2 aylığı aştıysa ayak çarpıklığını düzeltilmez,içe dönüklükte kemikle ilgili bir sorundur sanırım diğer yavrulara bakarken anne yanlışlıkla ezmiş ezilmiş olabilir.Pek yapılacak birşey yok,tabana koyarsınız yaptığınız gibi bol bol ilgilenirsiniz onunla :) Bir resim atarsanızda zenginleşir konu hem

Su an alışması ıcın rahatsız etmek ıstemıyorum odada lamba kapalı kafeste yemek yeme ve su ıcme seslerı geliyor kuş daha 1 aylık falanmıs adam annesinin altından alalı 1 hafta olmus sorum ayağını nasıl duzeltecegım degıldı yanlış anlattım heralde onun ıcın daha özel şeyler yapmak gerekırmı gıbısınden :D ama teşekkürler cevap ıcınn

galiba bu kuluçkamda 1 tane sakat yavrum var. ama tam anlıyamadım. Yuvadan atladığında inceleyeceğim. Umarım muhabbet kuşunuzla çok iyi anlaşırsınız

Insallah ben onu büyütmek ıstıyorum aslında diğer kuşların yanından kurtarma sebebim de eğer etrafında kendinden başka kuş olmassa kendısının diğerlerinden farklı olduğunu düşünüp depresyona gırmez dıye düşünmem dı çünkü bıldıgım kadarıyla muhabbet kuşları çok duygusal hayvanlar...

Seni kutluyorum helal olsun valla..Asıl hayvanseverlik budur bence..

Benım yerimde sızlerden bırı de olsaydı eminim aynısını yapardı orada duran diğer kuşları elbet bırısı alacaktı ama kım bakmak ıster kı sakat bır kuşa o yuzden onu almak benım boynumun borcuydu :)

Çoğu kişi yapmaz ..Valla takdir ettim seni..

senden ricam ismini soyismini öm olarak gönder düzenleyim..

Benimde 1 tane öyle çarpık bacaklı yavrum var küçükken veterine götürmüştüm eski halinden iyi durumda tünekte durabilıyor ve tellere tırmanıp uçabiliyor sizin kuşunuzda tünekte durur diye tahmin ediyorum.

Tebrik ederim ustam. Rabbim sizin gibi hayvanseverlerin sayısını çoğaltsın.

Evet benımkıde tunekte durabılıyor bunu görünce bende yemlıgı ve sulugu yerine kaldırdım ama yuvanın tabanına yıne yem koydum ne olur ne olmaz dıye sadece tek sorunumuz yenı geldıgı ıcın bıraz asabı kafese yaklaşınca bağırmaya başlıyo ama alışır bır kaç güne buarada ısım sayısım olayını anlayamadım kardesım:D

Arkadaşım TünekLerinide Değiştirirsen PLastik Yerine Tahtadan Yaparsan O Kuşun İçin Daha İyi OLacaktır.

Adamsın kardesim benimde suan yeni aldığım kusumun bir bacağı biraz aksak gidiyor ama sorun deil sevgiyle onuda çözeriz önemli olan sakat yada bir sorunu var diye ondan vazgecmemen :)

piggy dahaöncede uyarmıştım..İsim soyisim için öm atmanı rica ederim..Bu şekilde üyeliğinizi sürdüremeyiz..

Arkadaşım ne yapacağımı anlamadım kı eğer düzgün anlatırsan

sadece isim soyisim yaz düzenleyelim..Nasıl hitap edicez size bu şekildeyken.

anlayışınız için teşekkürler..

Tebrik ederim kardeşim :)

Geri