Karadeniz Pet

saksagan kusu yardim ve bilgileriniz

ayhanakbas

Meraklı Üye
Dgs önce açtığım bu konu neden kapatıldı merak ediyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:11 -->-> Daha önceki mesaj 23:59 --

Öğlen acmistim bu konuyu saksagan kuşu beslemek satmak üretmek yasak mi bilen var mi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:00 -->-> Daha önceki mesaj 00:11 --

Bilgisi olan kimse yok mu arkadaslar

Benim bilgim yok ama onlar dışarıda üreyebiliyorlar zaten gerek var mı ?

Biraz kendimden birazda alıntı yaparak size gerekli bilgileri sunmayı umuyorum....

Saksağan kargagiller familyasından uzun kuyruklu kuş türlerini kapsayan bir cins ve Urocissa, Cissa, Cyanopica, cinslerini oluşturan kuş türlerinin ortak adı. Tüy ve renkleri benimde çok hoşuma gidiyor...

Saksağanlar yani kargalar çok zeki hayvanlardır bi sefer haberlerde yuva yapmak için koyunların tüylerini yolduğunu duymuştum bide ortalama ömürleri 15-20 yıl yalnız o hayvanı kafeste tutamazsın şuana kadarda karga türünün evcilleştiğini görmedim saksağan beslemek üretmek satmak yasak değildir lakin gözünüzü oya bilir haberiniz olsun :)

Evcil karga gördüm izmirde kuscular çarşısı kemeraltinda aksagan kuşunun konuşabilme ozelligi varmis o yüzden merak sardı beni dedemin bile varmış konuşan saksagani ve daha önce kafeste besliyorlarmis ...muhabbet kuşları da dışarıda ureyebiliyor lakin üretilip satılıyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:32 -->-> Daha önceki mesaj 11:35 --

Bizzat kendimde gördüm bugün kuş papağan gibi konuşabiliyor

Kargagiller familyasında konuşma yetisine sahip ve kafes ortamında yaşayabilecek Beo türü diye biliyorum ama çok emin değilim o yüzden yanlış bilgi vermiş olmıyım.

burung-beo-nias-jantan.jpg

[YOUTUBE]Uv8BIUgJDkQ[/YOUTUBE]

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben ilk başta inanmadım fakat bugün gördüm arkdadaslar saksagan konusuyordu ...eğer yakalayabilrsem ugrasiyorum

Kargalarin kurnazlığı papaganin taklit özellikleri var bu türde

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:21 -->-> Daha önceki mesaj 22:21 --

Cok fazla bilen eden yok heralde ilgilenilmedi bu konuyla

Geri