petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

saksagan kusu yardim ve bilgileriniz

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ayhanakbas tarafından 4 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. ayhanakbas

ayhanakbas New Member

Beğenileri:
    0
    Dgs önce açtığım bu konu neden kapatıldı merak ediyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:11 -->-> Daha önceki mesaj 23:59 --

Öğlen acmistim bu konuyu saksagan kuşu beslemek satmak üretmek yasak mi bilen var mi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:00 -->-> Daha önceki mesaj 00:11 --

Bilgisi olan kimse yok mu arkadaslar

2. Sinan ÇELİK

Benim bilgim yok ama onlar dışarıda üreyebiliyorlar zaten gerek var mı ?

3. BARAN

BARAN Guest

Biraz kendimden birazda alıntı yaparak size gerekli bilgileri sunmayı umuyorum....

Saksağan kargagiller familyasından uzun kuyruklu kuş türlerini kapsayan bir cins ve Urocissa, Cissa, Cyanopica, cinslerini oluşturan kuş türlerinin ortak adı. Tüy ve renkleri benimde çok hoşuma gidiyor...

Saksağanlar yani kargalar çok zeki hayvanlardır bi sefer haberlerde yuva yapmak için koyunların tüylerini yolduğunu duymuştum bide ortalama ömürleri 15-20 yıl yalnız o hayvanı kafeste tutamazsın şuana kadarda karga türünün evcilleştiğini görmedim saksağan beslemek üretmek satmak yasak değildir lakin gözünüzü oya bilir haberiniz olsun :)

4. ayhanakbas

ayhanakbas New Member

Beğenileri:
    0
    Evcil karga gördüm izmirde kuscular çarşısı kemeraltinda aksagan kuşunun konuşabilme ozelligi varmis o yüzden merak sardı beni dedemin bile varmış konuşan saksagani ve daha önce kafeste besliyorlarmis ...muhabbet kuşları da dışarıda ureyebiliyor lakin üretilip satılıyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:32 -->-> Daha önceki mesaj 11:35 --

Bizzat kendimde gördüm bugün kuş papağan gibi konuşabiliyor

5. Akif GÜZEN

Kargagiller familyasında konuşma yetisine sahip ve kafes ortamında yaşayabilecek Beo türü diye biliyorum ama çok emin değilim o yüzden yanlış bilgi vermiş olmıyım.

[YOUTUBE]Uv8BIUgJDkQ[/YOUTUBE]

#5 Akif GÜZEN, 4 Şubat 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 4 Şubat 2014
  6. ayhanakbas

ayhanakbas New Member

Beğenileri:
    0
    Ben ilk başta inanmadım fakat bugün gördüm arkdadaslar saksagan konusuyordu ...eğer yakalayabilrsem ugrasiyorum

7. Emin YÜKSEL

Emin YÜKSEL New Member

Beğenileri:
    0
  8. ayhanakbas

ayhanakbas New Member

Beğenileri:
    0
    Kargalarin kurnazlığı papaganin taklit özellikleri var bu türde

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:21 -->-> Daha önceki mesaj 22:21 --

Cok fazla bilen eden yok heralde ilgilenilmedi bu konuyla

Sayfayı Paylaş