Saldığımda bana gelmiyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Evcilleştirme ve Eğitim' forumundadır ve Esraninmuhabbetkusu tarafından 9 Eylül 2018 başlatılmıştır.

1. Esraninmuhabbetkusu

Esraninmuhabbetkusu Bakıp Çıkıcam

Beğenileri:
    0
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Merhaba arkadaslar yeniyim forumda bilgi alisverisi yapmak adına faydali olur diye dusundum.ben muhabbet kusu aldim 3 aylik ve disi. On gun oldu alali ve dun ilk kez cikardim bugun de ikinci kez saldim. Ortama yavas yavas alıştırmaya calisiorum bol bol konusuorum faln ama henuz bana gelmiyor. Kafese sokmak icin de ya elime yem alip kandirip iceri girmesini sagliorum ya da kafesi ona yaklastirip kafese girmesini... benim suan merak ettigim sey nekadar surede bana alisir korkmadan omzuma faln gelir???

Ekli Dosyalar:

2. Süleyman YERLİ

Süleyman YERLİ Profesyonel

Beğenileri:
    1.012
    Yer:
    Darıca / KOCAELİ
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 ile 5 tane
    Bu durum kuşun karakteri ve sizin tavırlarınıza göre değişiklik gösterir. Kuş sizden korktuğu müddetçe elinize alışmayacak, parmağınıza veya omzunuza gelemeyecektir. Butun hareketlerinizi onun korkmaması için ayarlamanız gerekmekte. Öncelikle kuşu on gün boyunca kafeste tutarak hata yapmışsınız. Maalesef her yerde bu saçma tavsiye yazıyor. Kuşu, her türlü güvenlik tedbirini aldıktan sonra sizin için uygun olan geniş bir zamanda kafesten çıkarmalısınız. Kuşu saldığınızda, gerekirse onlarca defa, kızmadan, bıkmadan, sabırla, konuşarak, çok nazik ve yavas hareketlerle, parmağınıza çıkması için elinizi karnına doğru uzatmalısınız. Parmağınıza çıkınca, ödül olarak yem vermek etkili olur. Kaçarsa tekrar tekrar yapmalı, ısırırsa kesinlikle tepki vermemeli ve parmağınızı kaçırmamalısınız. Bir kere parmağınıza çıktı diye bırakmamalı, defalarca parmağınıza çıkmasını sağlamalısınız. Keşke bunu daha önceden sorup, kuşu ilk aldığınız gün yapmış olsaydınız.

3. Esraninmuhabbetkusu

Esraninmuhabbetkusu Bakıp Çıkıcam

Beğenileri:
    0
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Aynn bana petsop ta ole soledi odayi tanimasi alismasi gerek bi hafta cikarma dedu intrtten de arastrnca ayni sey yaziodu hep neyse simdi artik cikariom olabildigince cok cikarmaya calisicam deil mi. Disari ciktiginda bi yere gidip konuyo ve orda bir saat bile durabilio onu nasil alistircam bugun tavandaki avizede olece durdu uzun bi sure. Simdi kafes icinde egitmeye calisiorum onunla konusup ellerim i de gorebilcegi sekilde ilgileniorum kafes icinde korkmuo benden hatta sesimi duyunca heycanlanip sag a sola iki geri bi ileri oynamaya baslio ama elimi soktugumda cekinio nasil alistircam ve kac gun el egzersizi yapicam??

4. Süleyman YERLİ

Süleyman YERLİ Profesyonel

Beğenileri:
    1.012
    Yer:
    Darıca / KOCAELİ
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 ile 5 tane
    Bunun standart bir süresi olmaz. Siz yukarıda anlattıklarımı yapmaya çalışın. Ya konabileceği yüksek yerlerin olmadığı bir odaya geçin ya da yanınızda sandalye bulundurun.

5. sheby

sheby Site Bağımlısı

Beğenileri:
    4
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Köpek, Akvaryum
    Kuş sayısı:
    2 tane
    Bizinkiler 2 ay oldu düzelmiyor hic gelmiyor yem yemeye bile seninki alisir daha cok yeni

Sayfayı Paylaş